בעיה

בעיה

ההורים שלי גרושים מזה 6 שנים בהסכם הגירושין היה כתוב שאבא שלי מתחייב לתת סכום מסויים עלי וסכום מסויים על אמא שלי כמו כן שהדירה תעבור על שמי ולמעשה הוא לא קיים את הצד שלו בהסכם עדיין חצי מהדירה על שמו וחצי על שם אמו (שבעצם נפטרה לפני 12 שנה !) ואת התשלום למזונות שהתחייב לאמא שלי הוא אינו נותן בטוענה שאין לו כסף כאשר את התחייבות שלו כלפי אנחנו מקבלים בעצם מביטוח לאומי בינתיים המקסימום שאמרו לו שאנחנו יכולים להוציא נגדו צו מעצר שזה מה שבעצם עשינו ולא הועיל במאומה שאלתי היא אם יש דרך אחרת להתמודד מולו בקשר לתשלום תודה מראש

ביפו

New member
זה לא פלילי? מדוע?

השאלות והנתונים הם מה שקובעים אם זה מעשה פלילי או "הפרת צו". צריך לקרוא את הסכם הגירושין - ולוודא כי אכן הסכמתו של אביך בעניין "החצי של אימו" תקף בכלל או - עשוי להפיל את ההסכם כ"לא חוקי בעליל". באופן טבעי- אין אביך בגיל כשיר ואמך בגיל כשיר פלוס - אותו אדם ולכן חתימתו בשמה- אינה חתימתה. בנוסף - יש לודא שאכן ההסכם כולל "מזונות אישה + מזונות ילדים" , ולא רק אחד מהם. החוק מבדיל בסעיפיםוחוקים בין האחיות למזונות ילדים לזו של מזונות האישה. המומחה שצריך להשיב לך - הוא עורך דין מומחה בתחוםזה. הערות לגבי תשלום מזונות הילדים ע"י ביוח לאומי: 1. לא תמיד ישלם ביטוח לאומי לידי האישה את סכום הפסק דין ,(להבדיל מ"הסכם" שהזכרת), אך תמיד יחייב את הבעל בסכום הפסק דין, כך שאם הבעל שילם לביטו הלאומי - תביעתכם כנגדו בבימ"ש סופה שתיפול מחוסר אשמה. 2. גם במידה שהבעל לא שילם לביטוח הלאומי את הסכומים שחייב - לפי החוק אין הוא חייב לשלמם פעמיים(לכם וגם לביטוח לאומי) - ומקסימום תוכלו לתבוע ולגבות כחוק ע"י הוצאה לפועל - את ההפרשים(בין מה שביטוח לאומי שילם לכם ומה שהצו קובע). גם זה - עדיף לבצע עם יעוץ לפחות מעו"ד בתחום. ולסיכום - שכרו של עור הדין הבקי בתחום- אינו זול במיוחד, ויכלול גם אחוז ממחיר הדירה- שלדעתי יתכן שלא תקבלו אגורה ממנה או משוויה...

למעלה