בעיה שכיחה ומטופשת

Veruna

New member
אני לא סטודנט, לצערי

אין לי בעיה של קשרים עם בנים אחרים, אני יכול לדבר עם זרים מוחלטים בקלות ואין לי בעיה להתחבר אל אנשים או לצאת למקומות. הבעיות מתעוררות רק כשאני מדבר עם בת כלשהי. זה מוזר ואני לא ממש יודע מה לעשות בעניין. אני לומד ניהול רשתות ותקשורת מחשבים במכללה במסגרת קורס.

Veruna

New member
יכול להיות שזה גם זה

אני יודע שבראד פיט אני בהחלט לא
אבל אני רזה, דואג יחסית להתלבש בסדר ולהריח בסדר כשאני יוצא מהבית, כך שאני לא יודע עד כמה זאת הבעיה. וזה לא משנה איך הבת שמולי נראית, התוצאה היא אותה תוצאה

קTמו

New member
לדעתי,ושוב זו דעתי בלבד

טיפול של סרוגייט מוקדם מדי בעניין הזה. כדי לטפל בבעיה שלך עליך להגדיר מהי,כלומר מה השורש.למה אתה מפחד לדבר עם בנות? פחד מדחייה? לא יודע על מה לדבר? לא יודע איך להתנהג? פוחד ממה שהיא תחשוב עליך? ממה בדיוק? תנסה לעשות חושבים עם עצמך ולהגיע למסקנות מסוימות,תכתוב אותם אפילו. הייתי ממליצה לעבור את התהליך הזה עם מישהו קרוב,אפילו פסיכולוג..(אפשר מטעם קופת חולים,לפי מה שאני יודעת זה לא יקר כ'כ ). אחרי שהגדרת את הבעיות אתה צריך לפתח כלים להתמודד עמן. שוב,לעשות את זה לבד זה יהיה לך קשה.. אבל בעקרון כדי לטפל בסוג כזה של בעיות אפשר לנסות שיטות של הכנת תסריטים מראש..העלת כל הבעיות שעלולות להיות ולמצוא להן פתרון.. בשתי מילים: לבוא מוכנים. (למפגש כלשהו עם בחורה) בפעמים הראשונות מן הסתם יהיה לך קשה..אבל לאט לאט עם העידוד והתמיכה הנכונים אני מניחה שתוכל להפתח יותר לבנות המין השני ותבין שאין ממה לפחד :) אנחנו בדיוק כמוכם. בהצלחה,אם תצטרך עזרה אני פה

Veruna

New member
בעיה שכיחה ומטופשת

ביקרתי בפורום הזה לפני כשנה או יותר ואפילו הלכתי לכמה כנסים וסדנאות שחשבתי שיעזרו לי, אבל אני עדיין באותו מצב. אני יודע שאני עוד ילד, בסך הכל עוד מעט בן 23. אבל...ובכן, אם לדבר בשפה המקצועית, קשה לי "ליצור זוגיות". אני ביישן, לא הולך לי עם נשים, אין לי מושג איך פונים אליהן או מגיבים אליהן, אני מתבייש מהן, נלחץ מהן, מפחד מהן ואף פעם לא הולך לי איתן. פגישות הן ממש עסק מתסכל מבחינתי, שלרוב רק גורם לי להפגע מנשים שלא מעוניינות ללכת מעט לקראתי. אז נכון שאני עוד צעיר וכל החיים לפני, אבל אין לי חברה מאז שאני זוכר את עצמי ובמקום לבכות כל הזמן, בשלב מסויים כבר התרגלתי לזה ולמדתי לחיות עם זה. אבל עדיין, יש את המועקה הזאת בבדידות שצורמת כל הזמן ברקע. קראתי את כל המאמרים והקישורים של הפורום בנושא והגעתי למסקנה שאולי באמת הפיתרון הוא טיפול מיני או סרוגייט (או הרבה מזל
). אלא שאין לי כל כך אמצעים לשלם עבור טיפול כזה, אין לי מושג כמה הוא עולה ואני מתבייש אפילו לפנות למישהו או ללכת לטיפול כזה, גם אם היה לי כסף לשלם עבורו. כמה טיפול כזה יכול לעלות? ומלבד לחכות, מהן האפשרויות האחרות שלי, אם יש לי כאלה? תודה רבה רבה מראש ומצטער על ההטרדה

Veruna

New member
תודה לשתיכן ../images/Emo13.gif

אני חושב שניסיתי את זה, אבל אני לא עדיין לא מצליח להשתחרר מזה. זה כמו שיש לאנשים מסויימים פחד לא מוסבר מעכבישים או שלפעמים רואים מישהי צווחת "אמאלה, ג'וק!" (לא שאני משווה אתכן לעכבישים או לג'וקים, חס וחלילה
). הרי העכביש או הג'וק לא באמת מסוגלים לפגוע באותם אנשים, אבל הם עדיין מפחדים מהם. זה סוג פחד לא מוסבר שכזה. אינסוף פעמים אמרתי לעצמי: "מה כבר יקרה?", אבל כשמגיע הרגע אני נתקע או נלחץ והכל נהרס. והבעיה העיקרית היא שאין לי במי להעזר בעניין, אבל אני בכל זאת אנסה את מה שהצעת. תודה שוב

קTמו

New member
אתה מוזמן להכנס לאייסיקיו שלי =]

אני אנסה לעזור במה שאוכל :)

E s t e b a n

New member
קשה באימונים, קל בקרב

הבעיה שאתה מתאר אכן שכיחה, אבל לחלוטין לא מטופשת. מצד שני, יש לך הכוח לשנות את המצב, וחשוב שתהיה מודע לכך. כשאתה מרגיש מועקה, אתה יכול לנצל אותה כדי לחזק את המוטיבציה שלך להביא לשינוי. לדעתי אין צורך למהר לטיפול סרוגייט. תן לי לגלות לך משהו - לאף אחד בהתחלה אין מושג איך פונים אליהן או מגיבים אליהן. לא ברור לי למה אתה מתכוון כשאתה אומר, "לא הולך לי איתן", אבל מכך משתמע שאתה כן מנסה וכן יוצר קשרים ומנסה לפתח אותם, וזה הדבר החשוב באמת. אל תפחד ואל תתבייש, אין לך ממה. אם תתאר יותר בפירוט את מצבך נוכל אולי לעזור יותר, אבל בינתיים אני חושב שאם תמשיך לנסות בעקביות עם מי שמוצאות חן בעיניך, במהרה תהיינה גם הצלחות. אין טעם להסתמך על העבר, זה באמת מיותר ומטעה. בהצלחה

האם גם כשמשהי פונה אליך אתה נלחץ?

האם היו לך או יש לך ידידות? עם אלו נשים אתה כן מסוגל ליצור קשר? האם במקום בו אתה לומד ישנן גם בנות הלומדות איתך?

Veruna

New member
כן, ואפילו הרבה יותר

אם מישהי פונה אלי פתאום המרצפות של המדרכה או הנעליים שלי נראות מעניינות להפליא. אני רק מחכה לסיים את השיחה ולהפטר מהלחץ ואחר כך מצטער על זה. היו לי מעט מאוד ידידות, מספר שאפשר לספור על יד אחת. וכולן וירטואליות. אני מסוגל לתקשר עם נשים שאין שום סיכוי שבעולם שהן יהפכו לבנות זוג פוטנציאליות (כבר בקשר, אלה שנמשכות אל בנות מינן, צעירות מדי וכו'). אין בנות באותה כיתה שלי. יש מעט מאוד בנות שעוברות בין המסדרונות לשניה וחצי, אבל זה הכל.

Veruna

New member
האמת ש

הייתי במועקה נוראית, הרגשתי ממש עצוב ומדוכא למשך הרבה זמן וניסיתי הרבה זמן להביא לשינוי, בכל דרך אפשרית. אבל לא רק שלנסות (פגישות, להתחיל עם מישהי וכו') לא עזר, כל כישלון רק גרם לי להכנס לתוך עצמי. אז הפסקתי לנסות למשך די הרבה זמן ועם הזמן קצת נרגעתי ולמדתי לחיות עם המצב, אבל הבדידות עדיין מפריעה. אני לא יודע עד כמה אני רוצה לנסות להתחיל שוב כי...בדיוק כמו שזה נשמע, לא הולך לי איתן. או שהייתי "נופל" על בחורות לא מתחשבות בכלל וכאלה שמחפשות רק דבר אחד מסויים ולא מוכנות לחרוג ממנו בשום פנים ואופן, או שאם הייתי סוף סוף מוצא מישהי שהכל היה נראה טוב ויפה, פתאום הייתי מגלה שהיא כבר במערכת יחסים עם מישהו אחר, שהיא לא באמת מעוניינת ורק הייתה נחמדה, שהיא לא הרגישה את ה"קליק" הזה, כדבריה, שהיא מחפשת את ה"מר מושלם" ודווקא איזה פרט אחד קטן בי מפריע לה וכל מיני דברים כאלה. כאילו יש מעלי איזה ענן שחור של חוסר מזל
האמת שבגלל שכבר הפסקתי לנסות, אין לי כבר קשר עם בנות, לא כאלה שמוצאות חן בעיניי ולא כאלה שלא. כל הזמן יש לי הרגשה שכל מה שאני באמת צריך זה שיעזרו לי להכיר מישהי טיפטיפה מבינה ופנויה וזה הכל, אבל זה לא קורה ולא נראה שזה יקרה אי פעם. אני באמת מרגיש שאני יכול ורוצה לגרום למישהי להיות מאושרת אם היא רק תתן לי הזדמנות וזה מתסכל שאני לא מצליח לעבור את ה"מכשול" הראשוני של ההכרות.

E s t e b a n

New member
אל יאוש.

אתה בן אדם הגיוני. תבין שהעבר לא משליך במאומה על העתיד.. זה שלא נתקלת עדיין בבחורה מתאימה לא אומר שאין כזו ושלא תתקל בכזו בעתיד. באופן טבעי, כשלון של צורת פעולה גורם לנו לרצות ולהמנע מאותה צורת הפעולה. זו הדרך הכמעט-הכי-בסיסית שדרכה אנו למדים איך לחיות. לדבר הזה קוראים "התנייה אופרנטית" והוא פועל מצויין. לנו כבני אדם יש את היכולת הנוספת של ללמוד בצורות אחרות, ובכך לבטל התניות לא נחוצות (כגון מה שאתה מרגיש). אתה מוזמן לחפש על זה חומר, זה נושא מאוד מעניין ומאוד שימושי בחיים ברגע שאתה רותם אותו לצרכייך. שנייה של תובנה: בני אדם מוצאים בני זוג ע"י זיהוי ניצול של הזדמנויות. זו המהוטת, אבל לכל אחד שיטה משלו: יש כאלה שיפלרטטו עם כל דבר שזז, בתקווה שיתפתח משהו - וסטטיסטית אחת לכמה זה אכן קורה. ויש כאלה שממתינים בסבלנות עד שמוצאים מישהו/י שמראש נראה/ית מתאימ/ה מאוד, ופועלים בכיוון בנחישות. ויש כאלה שפשוט זורמים עם הרגע, ומה שיהיה-יהיה, ולא צריך לחשוב יותר מדי כי זה לא עוזר לשום דבר. אין כאן תשובה נכונה ותשובה לא נכונה. גם אין דבר כזה "ענן שחור של חוסר מזל"! מה שכן צריך להיות זוהי --נטילת אחראיות על האושר של עצמך--. לדוגמא, אין דבר כזה, "צריך שיעזרו לי". -אתה- זה שאחראי לכך. למשל, מרגיש כל מה שצריך זה שיעזרו? אז תקום ותלך ותבקש שיעזרו. תנסה לחשוב על כמה הזדמנויות פספסת כי היית פאסיבי, ותראה שלמעשה, אין ממש סיבה טובה לכך שפספסת אותן.

למעלה