בעיה קשה מס' 1

LeCagot

New member
בעיה קשה מס' 1

שחור משחק. זו בעיה לשחקנים חזקים - דאן או קיו גבוה. נא לא לרשום את הפתרון בנושא של ההודעה, כדי לאפשר גם לאחרים לפתור.

bluexx

New member
אני לא בטוח אבל...

אה כן מזל טוב ^^ ו... זה לא לקח הרבה זמן, חידה נראית לי די קלה, על האחרות כבר ענו הן היו קלות יותר הממ טוב אז אם אני עניתי נכון ומן הסתם טעיתי ^^" אז... black E17 white f17 black E16 white g18 black d19 white f19 until now it seemed the only logical moves i don't think there is any other option of use thus ignored everything ^^ now black d16 forcing white to c16 black c15 white b15 black suicide with b16 white takes it with a16 black moves to a18 white stopping the eyes with b19 hungry black runs to a17 white is forced to b16 black b15 and white cries אוקי זו צריכה להיות הדרך הנכונה כשהתחלתי לכתוב את זה הייתה לי דרך אחת הסתבר שלי שאפשר לחסל אותה כשניסיתי קצת ואז הייתה לי עוד אחת אבל גם היא יכלה להיכשל זו באמת חידה שדורשת מחשבה, אהבתי אם ללבן יש משהו אחר לעשות עד F19 אז די התעלמתי מהעסק אבל אני לא חושב שאיבדתי משהו חשוב בכל מקרה זאת התשובה שלי ^^

imdark

New member
היא לא

מה עם מהלכים כמו A18 לא לקחת אותם בחשבון או חיבור ישיר של לבן

imdark

New member
הפתרון הראשון שעלה לי לראש

E17 לבן חייב לאשות F17 משםE16 לבן חייב לאיים אז G18 שחור D16 ומשם כבר אפשר לראות לבד אני חושב עם טעיתי אז רק בגלל שמאוחר

imdark

New member
בלוקס שלך נכון

אני פשוט עייףקראתי את שלך והסתקלתי על תמונה אחרת ואז הגעתי לפה וקראתי והבאתי את אותה תשובה

bluexx

New member
וזו בדיוק הסיבה

שאני שונא את הפורומים של תפוז אין כפתור עריכה אתה לא יכול למחוק שטויות כשאתה עושה אותן בכל אופן קצת אחרי ההודעה שלי אתמול ניסיתי לשחק כל מהלך אחר לפני G19 של לבן אבל לבן לא יכול לבצע אף מהלך אחר אלא אם הוא רוצה לתת לשחור לחיות אבל לא רציתי לכתוב עוד הודעה כי לכתוב 2 הודעות ברצף נראה כאילו שאתה ילד היפראקטיבי אז... כפתור עריכה בבקשה =\ דרך אגב imdark על איזה תמונה הסתכלת? (סתם מתוך הסקרנות)

bluexx

New member
לא להאמין

רק דיברתי על שטויות אם לבן ישחק b16 כתגובה לb16 השחור , שחור יכשל וזה כבר הפתרון המוצלח השלישי שמתברר כלא יציב אז במקום d16 שחור משחק b16 הפעם אני די משוכנע שהאפשרות היחידה בשביל לבן חייבת להיות לשחק c16 *בדיקה בדיקה* אם לבן D16 או C15 הוא ימצא את עצמו עם מחסור בחירות אחת אוקי מכאן זה ברור כל כך שאני חייב להסביר כתגובה ל C16 שחור משחק משהו שנראה מאוד 30 קיו C15 לבן מוכרח להגיב במה שנראה כאילו סופו של שחור, משחק בB15 שחור לא מתרשם וממשיך לשחק כמו 30 קיו ניגש לA17 ומאלץ את לבן לחסל את האבן השחורה בעזרת A16 שחור מתקפל עם A18 ומאלץ את לבן לצמצם לו את רווח העיניים עם B19 כי אחרת לשחור יש עיניים וזה כבר טוב עכשיו שחור מגיב עם D16 ומאלץ את לבן לחבר עם B16 שחור ניגש לB14 ולבן לא מבין מה פגע בו, הוא בוכה. אבל הפעם הוא ישאר בוכה הצלחתי ^^ זו הייתה חידה מאוד מאוד קשה =\

bluexx

New member
(הנה הסיבה לכפתור העריכה X2)

באמת צריך כפתור עריכה.... ברצינות =\ "רק דיברתי על שטויות אם לבן ישחק b16 כתגובה לb16 השחור" כמובן שאני מתכוון לd16 שחור אם ככה אני אנצל את ההזדמנות לכתוב פתרון מלא black E17 white f17 black E16 white g18 black d19 white f19 black b16 white c16 black c15 white b15 black a17 white a16 black a18 white b19 black d16 white b16 black b14 white = any other place on the board the white b15 group is dead. טוב אני חושב שאני צריך כפתור עריכה מסויים =\

LeCagot

New member
../images/Emo128.gif ../images/Emo10.gif

אחרי שחור B16, לבן משחק A18, ואז שחור מת :(. אבל אתה בכיוון.

bluexx

New member
ארג

תודה על הדגש על המהלך ההוא אבל זה רק עניין של היפוך סדר מהלכים מעבר לזה , אני חושב שזה פתטי שאין פה אף אחד שמסוגל להבין ששחור לא יכול להינצל אחרי 3 מהלכים בלבד או הכי גרוע מהלך אחד... טוב נו ככה זה 30 קיו הממ טוב זו באמת בעיה אם אני אעיז לשחק A18 אז לבן לא יוכל לחסל אותי מהר אבל אני לא אוכל להרוג את לבן בכלל בגלל B16 אז... אני אתקוף מכיוון שונה כעיקרון אני צריך לעבור עכשיו על כמה תגובות אפשריות של לבן אז נתחיל במה שברור שזה ההתחלה ו30 קיו משוכנעים שזה גם הסוף black e17 white f17 black16 white g18 אבל עכשיו נשחק ברגשות של לבן black a18 ללבן יש כמה וכמה דרכים להגיב דרך ראשונה white d16 or c16 or a17 or something over there black d19 and if white b19 black f19 =life if white plays f19 then black plays b19 thus life now if white respone at any of the places that can stop it: if white play f19 then black b16 white c16 black c15 white b15 black d16 white a16 black a17 white b16 black b14 white dies זה אפשרי בגלל ששחור מוביל במירוץ הלכידה ולבן לא יכול לתקוף את האבנים השחורות בabcd18 כי הוא ילכד לפניו אם לבן משחק כתגובה לA18 ככה: white b19 or d19 or c19 or a19 black b16 white is behind on the capture race again thus he is forced to c16 black c15 white b15 black d16 white a16 black a17 white b16 black b14 white dies זה כמעט לא אפשרי שאני שוב טועה אבל... נו טוב לקח לי בסך הכל הרבה זמן לפתור את זה =\ ממש לא חידה קלה כל ה30 קיו צריכים להבין שהמטרה היא לא מהלך אחד אלא כל הרצף

LeCagot

New member
../images/Emo127.gif ../images/Emo13.gif

יש עוד וריאציות לתשובה של לבן, אבל בכולן הסוף זהה.

imdark

New member
תנו לי

לנסות E17 ללבן יש או F16 או כF17 עם כ17 אז BE16 לבן חייב G18 שחור D16 וזהו משם אין ללבן מה לאשות מהצד השניE16 גורם לF17 משם הקבוצה הזו מתה אבל לבן חי בצד ושחור בונה עיניים זה ממש לא בעיה של דאן או משהו כזה פתרתי אותה אתמול בראש באשר דקות הראשונות

LeCagot

New member
../images/Emo128.gif ../images/Emo10.gif

אחרי D16, לבן C15, ולבן חי. E17 - F17 - E16 - G18 זו ההתחלה. השאלה איך ממשיכים משם.

אם אני לא תוהה ../images/Emo41.gif

זה E17 ואם התשובה הזו נכונה, אז נראה שז אחת החידות הקלות שראיתי...(אם התשובה נכונה)

dannyshadow

New member
מנסה, למרות שזה לא לרמה שלי

e17? ברגע שהשחור משחק ככה, הוא חוסם את צמד האבנים מכול כיוון. הבעיה שהלבן כן יכול להתנגד, ובגלל זה סביר להניח שזו טעות (או שאני מפספס משהו.) מצד שני השחור יכול פשוט לברוח.

dannyshadow

New member
ועכשיו אני מגלה

שצריך לכתוב משהו יותר מפורט (חבל שאין בתפוז כפתור עריכה:p) הרגע חזרתי ואין לי כוח, אולי מחר אני אנסה.

למעלה