בני בכורי ישראל

בני בכורי ישראל

שנה עברה שנה חלפה ועוד אחת ועוד אחת. ואנו בפאתי סוף י"ג שנים. נסע טרם שחר בני בכורי ישראל, ירושלימה, להניח בתפילת ותיקין תפילין, לראשונה בחייו. אם אב אחד שני סבים ושני אחים צעירים המחכים גם הם להיות כל כך גדולים. שלמי תודה לקב"ה שהביאנו עד הלום. דור שני של יהודים המניחים תפילין ליד הכותל, בירושלים עיר הקודש. אלפי שנים יהודים התפללו להיות במקומך, ישראל, ואתה זכית. שתזכה לעלות לרגל עם בניך ובני בניך, ותזכה להיות מאושר כמונו ביום שכזה.

ציפי ג

New member
לא

לפי מנהגנו מתחילים להניח תפילין חודש לפני יום הלידה. ישראל נולד בכח חשוון, והיום כח תשרי. העליה לתורה בעוד חמישה שבועות.

יפה כתבת, רק היה חסר לי שאת לא נסעת

שתוכלי לשמוח בשמחה יחד עם כולם. שפע ברכות ואיחולים, שייתגשם כל אשר רוצים. שימשיך לעשות, ויגדל למצוות.

odeia

New member
כמובן שהברכה היא ממני

סתם התינוקת שלי התגנבה ככה בשקט לברך בשמי.

ציפי ג

New member
אני לא נסעתי

משלוש סיבות טובות. שתים ישנו במיטתם שנת ישרים (החבריה יצאה בערך בארבע ורבע בבוקר). ומשום שממילא בעזרת נשים של הכותל לא רואים כלום, אז לשם מה? ישראל מודה לכל המברכים, לאחר שחזר שמח וטוב לבב.

אביא

New member
המון המון מזל טוב

אכן מאוד מרגש (חנסיון) אבל באמת חבל שלא נסעת. בכותל יש אפשרות לעשות זאת בכותל הקטן ושם יש עזרת נשים מסודרת.

עדי 4

New member
מזל טוב לישראל ולכל המשפחה

איזה רגע מרגש בחייו של ישראל,וכל הגברים שהתלוו אליו. אנחנו ב"ה בעוד שנה נעלה כולנו לירושלים כשאיתי ישראל בכורינו יניח תפילין.

אורית ג.

New member
ברכות חמות ציפי לכם ולישראל

באמת , מרגש כל כך וילד כזה גדול! (בעוד 10 שנים גם לי יהיה כזה ענק.... קשה לי לתאר לעצמי איך זה יראה) ולא סיפרת לנו אילו תפילין הוחלט לקנות בסוף. שיגדל לתורה ולמעשים טובים . הרבה אושר. אורית.

למעלה