בני אדם , אלוהים, אחריות;ציטוט

wu-wei

New member
בני אדם , אלוהים, אחריות;ציטוט../images/Emo63.gif

(מתוך: ´שיחות עם אלוהים, ספר 2´, מאת: ניל דונאלד וולש. ע"מ 49-50) "לכל ההתרחשויות, לכל ההתנסויות יש מטרה של יצירת הזדמנויות. התרחשויות והתנסויות הן הזדמנויות. לא פחות ולא יותר. זו טעות לשפוט אותן כ´עבודת השטן´, כ´עונש מאלוהים´, כ´שכר מגן עדן´ או כל דבר אחר. אלו פשוט התרחשויות והתנסויות - דברים שקורים. [...] התרחשויות ןהתנסויות הן הזדמנויות שנמשכות אליך, שנבראו על-ידך באופן אישי או על-ידי קבוצה כלשהי באמצעות מודעות. מודעות יוצרת התנסות . אתה מנסה להגביר את מודעותך. משכת אליך את אותן הזדמנויות כדי שתוכל להשתמש בהן ככלים בבריאה של מי שאתה ובהתנסות במי שאתה.[...] מכיוון שאני רוצה שתכיר את עצמך ותתנסה בלהיות מי שאתה, אני מאפשר לך למשוך אליך כל התרחשות או התנסות שתבחר לברוא לשם כך. [...] כמו אנשים, התרחשויות נמשכות אליך על-ידך להגשמת המטרות שלך. התנסויות והתפתחויות גדולות יותר, ברמה הכלל-עולמית, הן תוצאה של מודעות קבוצתית. הן נמשכות לקבוצה שלך עקב הבחירות והרצונות של הקבוצה ככלל. [...] מודעות קבוצתית היא דבר... רב-עוצמה; ואם אינכם נזהרים, לעיתים קרובות היא יכולה להאפיל על המודעות של הפרט. לכן אם אתה רוצה שחוויית החיים הגדולה יותר שלך ביקום תהיה הרמונית, עליך תמיד להתאמץ ליצור מודעות קבוצתית בכל אשר תלך ובכל שתעשה. אם אתה נמצא בקבוצה שמודעותה אינה משקפת את מודעותך [....]הקבוצה תפנה לאן שהיא רוצה בלי להתייחס למקום שאתה רוצה לפנות אליו. [...] העולם שלכם והמצב שהוא נמצא בו הם השתקפות של סך כל המודעויות של כל החיים בו. אם תסתכל סביבך, תראה שיש הרבה עבודה לעשות. אלא אם כן, אתה מרוצה מהעולם כמו שהוא היום. זה מפתיע, אבל רוב האנשים אכן מרוצים מהמצב. משום כך העולם אינו משתנה.
רוב האנשים אכן מרוצים מעולם שמכבדים בו שוני ולא דמיון, ושחילוקי דעות נפתרים בו על-ידי מריבות ומלחמות.
רוב האנשים מרוצים מעולם שהחזק שורד בו, שכוח שווה בו לצדק, שנדרשת בו תחרות והניצחון נחשב לטוב העליון.
אם מערכת כזאת מייצרת גם ´מפסידנים´, זה בסדר - כל עד אינך נמנה עמם. רוב האנשים אכן מרוצים, אף שהמודל הזה מייצר אנשים שלעיתים קרובות נהרגים כששופטים אותם כ´רעים´; אנשים שגוועים ברעב ומאבדים את בתיהם כשהם ´מפסידנים´; אנשים שמדוכאים ומנוצלים כשאינם ´חזקים´. [...] הפחד מפני כל מה שמוביל לאחדות ולהאדרת כל מה שגורם פירוד - שני אלה גורמים הפרדה, דיסהרמוניה וסתירה, ובכל זאת, לא נראה שיש לכם היכולת ללמוד אפילו מנסיונכם, ואתם ממשיכים להתנהג אותו הדבר ולהשיג את אותן התוצאות. חוסר היכולת לחוות את סבלו של האחר כאילו היה סבלך הוא המאפשר לסבל הזה להמשיך להתקיים. פירוד מוליד אדישות, עליונות מלאכותית. אחדות יוצרת חמלה, שיוויון אמיתי. כפי שאמרתי, ההתרחשויות בעולמכם - שמתרחשות בקביעות כבר 3,000 שנה - הן השתקפות המודעות הקבוצתית של ´הקבוצה שלכם´ - כל הקבוצה החיה בכדור הארץ. [...] ...ההתנסות של היטלר התאפשרה עקב מודעות קבוצתית.[...] היטלר לא היה יכול לעשות דבר בלא שיתוף הפעולה של מיליוני אנשים, בלא תמיכתם וכניעתם. [...] אתה מבין, המודעות הקולקטיבית היא שסיפקה קרקע פורייה לצמיחת התנועה הנאצית. היטלר ניצל את הרגע, אבל לא יצר אותו.
חשוב להבין את הלקח כאן. מודעות קבוצתית המדברת ללא הרף על פירוד ועל עליונות מייצרת פחות חמלה בקנה מידה מאסיבי, וחוסר בחמלה חייב להוביל לאובדן המצפון.
תפישה קולקטיבית ששורשיה בלאומנות קפדנית מתעלמת ממצוקותיו של האחר, אבל גורמת לכל האחרים להיות אחראים למצוקות שלך, וכך מצדיקה נקמה, ´תיקון´ ומלחמה. {תיסלחו לי אלפי סליחות (אני יודעת שאני נוגעת כאן בטאבו) אבל, האם זה לא מה שאנחנו עושים לפלסטינאים, ומה שהפלסטינאים עושים לנו??... -אף אחד מהצדדים אינו נקי כפיים, אף אחד אינו טועה יותר או צודק יותר מהאחר, אבל שני הצדדים עושים רע רע רע לצד השני, ו-יקיריי- אלימות מביאה רק אלימות...!!! זוהי דעתי האישית הצנועה...} [....] היטלר לא נשלח אליכם. אתם בראתם אותו. הוא עלה מתוך המודעות הקולקטיבית שלכם, ולא יכול היה להתקיים בלעדיה. זה השיעור.
מודעות ההפרדה, הפירוד, העליונות - המודעות של ´אנחנו´ מול ´הם´, של ´אותנו´ לעומת ´אותם´ - היא שיוצרת את ההתנסות ההיטלראית. [...]איש אינו עושה שום דבר ´רע´ לפי תפישת עולמו.... היטלר חשב שהוא פועל לטובת בני עמו, וגם בני עמו חשבו כך! זה היה הטירוף בכל העניין! ... אתה הכרזת על היטלר כעל ´רע´. יפה. על-פי אמת מידה זו הגעת להגדרת עצמך, להכרת עצמך בצורה טובה יותר. [...] לא תוכל לדעת מהו קור, אם לא יהיה חום; מהו למעלה, אם לא יהיה למטה; מהו שמאל, אם לא יהיה ימין. אל תגנה את האחד ותברך את האחר. בעשותך כך אינך מבין."

*אלה*

New member
סחה על היוזמה...

נראה לי שהיית צריך לברר אם זה לא פוגע בזכויות יוצרים...
קראתי כמה הודעות פה של אנשים ולא נראה לי שאף אחד מהם קרא את הספר. כולם עדיין שואלים את אותן שאלות ונמצאים בנקודה שאלוהים בשבילם הוא זה שמחליט מה יהיה ומה לא. למי שעוד לא קרא - לרוץ ולקרוא, הוא עונה על הכל והכל נראה פתאום הרבה יותר פשוט ולא מסובך! *אלה*

wu-wei

New member
../images/Emo19.gif

חלק קראו וחלק לא... זה באמת עונה על הכל. האמת, הספר הזה הוא מעיין התנ"ך בשבילי, כלומר, זהו בדיוק אלוהים בשבילי, וזה בא מהרגשה אינטואיטיבית חזקה (שהיא סובייקטיבית לי לחלוטין כמובן). האמת, ציטטתי את זה (ויש עוד כמה שאולי אביא בעתיד) כי יש פה כל כך הרבה הודעות בענין הזה!!! כל כך הרבה הודעות של אנשים של תלונה על המצב והעברת האחריות לאלוהים... להוריד מעלינו את האחריות זה כל כך קל, אבל גם עושה את החיים כל כך קשים, וכל כך מחליש אותנו (במקום להעצים אותנו). אלוהים אינו שופט!! אין אצלו ´זה טוב´ ו´זה רע´. אלה הם מושגים יחסיים והגדרותיהם משתנות תמידית. ככה אני רואה את זה. כמו שנכתב כמה פעמים בספרים האלה ´נראה לך שזה היה מתקיים בעולם אם לא הייתי נותן לזה?!´ (ציטוט קלוש מהזיכרון בלבד). הוא נתן לנו את הקיום ואת היכולת ליצור (אני חוזרת: ל י צ ו ר ) את חיינו במו ידינו ובכך להגדיר את עצמנו, מי אנו -כל פעם ובכל רגע מחדש. כמה נהדר! איזה כיף! איזה אתגר!! זהו

*אלה*

New member
אני איתך לגמריי...

גם אני הרגשתי ככה כשקראתי את הספרים, פשוט הזדהות מלאה אם הדברים. אני לא יודעת מה איתך, אבל יש לספרים האלה נטייה לבוא בדיוק בזמנים שהכי צריך אותם, וככה זה אצלי... אני חושבת שיש לו כמה אמירות מדהימות, אחת מהן היא זו לגבי היטלר. אם מבינים את העניין הזה - אפשר להבין הכל, כולל המצב היום. ובלי שום קשר לכל הדברים ה"רעים", יש לו את התיאור הכי יפה ששמעתי מאודי ליחסי מין... אני אימצתי. זהו.

ה מוזה

New member
שיחות עם אלוהים ועיתוי .

הספר המופלא הזה "שיחות עם אלוהים- דו שיח לא שכיח" פשוט קפץ לי ליד מעצמו...בתקופה קשה בחיי עברתי לי ככה ליד דוכן ספרים, לא היתה לי כוונה לרכוש ספר סתם התקרבתי העפתי מבט ואז היד שלי פשוט נשלחה לספר הזה , פתחתי אותו אקראית וזהו. שילמתי באתי הביתה ... ומאז הספר הזה חולל לי שינוי קודם בתפיסה ובמציאות. אני ממליצה לכל מי שחשוב לו הנפש שלו- לקרוא. עד היום כשאני מרגישה שהצפון הולך לי לאיבוד , אני פותחת את הספר ומייד חוזרת לשפיות להבנה של דרך היקום. אלוהים נתן לנו כלים - השאלה אם ואיך נשתמש בזה .

time to fly

New member
מדהיםםםםםםםםםםםםםם

מדהים WW, את ענקית אהבה עצומה אלייך על עבודתך
הרבה זמן לא קראתי טקסט שהחצין בצורה מושלמת את דעותיי על העולם על מוות, כאב וטרור, סובייקטיביות וראיית צד אחד של המטבע שמח על כך שעוד אנשים רואים את העולם בצורה "עמוקה" כמוני (מרכאות כי זה עדיין סובייקטיבי מצידי להגדיר מהו עמוק ולתת משמעות חיובית לתפישה שלי ע"י ההגדרה -עמוק) איזה כיף שנכנסתי לכרטיס שלך Wu-Wei
ככה לא הייתי רואה את הפורום היפה הזה
אולי אקרא את הספר מפחיד אותי לקרוא טקסט עמוס בתפיסת עולם רחבה ועמוקה אני מפחד לסטות מהנתיב שלי וללכת לכוון הזה אני מפחד כל הזמן הא? די כבר שלומי
אקפוץ לחנות ואבדוק את הספר אהבתי כלכך את מה שקראתי
ותודה שוב Wu-Wei על השקעתך (את מרשה לי לקרוא לך בקיצור WW? נפתחנו הא שלומי
) שלומי

wu-wei

New member
שלומי darling ../images/Emo140.gif

קודם כל, בכיף תיקרא לי ww, אני בעצמי לפעמים ´חותמת´ ככה. זה נותן לי הרבה שימחה שהייתי הצינור שלך אל הפורום הזה ואל הספרים האלה. גם לי קרה משהו דומה עם הפורום הזה, כלומר, הייתי צריכה להגיע לכאן, זה ברור. יום אחד נכנסתי ישר לאחד הפורומים ה´קבועים´ שלי, לפי מספר הid שלו, כמו תמיד. משהו נתקע והוא לא עלה. עשיתי ´back´ ומשום מה זה לקח אותי לרשימת הפורומים הכללית שהמון זמן לא הייתי בה. מהר הרצתי כלפי מטה ופתאום העיניים שלי פשוט נתקעו על ´שיחות עם אלוהים´, קפץ לי מייד לפרצוף. כמובן שמייד נכנסתי. רק בגלל טעות מיקרית (?) או משהו במחשב..... אין מיקריות... אכן ספר (ספרים) מדהימים. תיקח את זה איך שזה יבוא אליך, בקצב שאתה מרגיש שנכון לך, אבל אני לא בטוחה שזה ילך נגד תפישת עולמך וכל כך יערער אותה... הספרים האלה כל כך פתוחים ופותחים ומלאי אהבה וקבלה להכל. נראה לי שמקסימום זה יחזק את הבסיס שלך עם עצמך, לא משנה מה... ויתן לך המון חופש ואהבה. חוץ מזה, אם אתה מפחד אז יש בזה משהו. למה אתה מפחד? אתה הוא המחליט היחיד, והכח הוא בידיך בלבד, אין מי שיכריח אותך להאמין בזה או במשהו אחר. ואם משהו מהדהד לך נכון, ומערער את תפישת עולמך במשהו, אולי היא צריכה היתה להיתערער... כלומר, אם היא היתה כה נכונה וטובה ושלימה לך, אם היא היתה ביטוי אמיתי של מי שאתה באמת, היא לא תתערער כל כך מהר. ואם היא תתערער, אולי זה מה שצריך היה לקרות.(ואם היא לא תתערער, הרי שהיא התחזקה וביטחונך בה התחזק... לא?) הנה משפט (כמה משפטים)מאוד מאוד חשוב מאחד הספרים האלה לגבי זה, אני מביאה אותו בשבילך: "הדת מבקשת ממך ללמוד מניסיונם של אחרים. הרוחניות דוחקת בך לחפש את דרכך שלך. [...] הדת מעודדת אותך לחקור את מחשבותיהם של אחרים ולקבל אותן כאילו היו שלך. הרוחניות מזמינה אותך לזרוק את מחשבותיהם של אחרים ולהמציא מחשבות משל עצמך. ´הרגשה טובה´ היא דרכך לומר לעצמך שמחשבתך האחרונה היתה א מ ת, שמילתך האחרונה היתה מילת חוכמה, שפעולתך האחרונה היתה פעולת אהבה. כדי להבחין כמה התקדמת, כדי למדוד עד לאן הגעת בהתפתחותך, עליך פשוט לבדוק מה גורם לך ´להרגיש טוב´. אבל אל תנסה ל א ל ץ את התפתחותך - להתפתח הלאה מהר יותר - על ידי ה ת כ ח ש ו ת לדברים שגורמים לך להרגיש טוב או על ידי התרחקות מהם. התכחשות עצמית היא הרס עצמי. אבל דע גם זאת: ויסות עצמי אינו הרס עצמי. כשאדם מווסת את התנהגותו, זו ב-ח-י-ר-ה פ-ע-י-ל-ה לעשות או לא לעשות משהו, בהתבסס על החלטתו של אותו אדם באשר למי שהוא." (ספר 2, עמ´ 80) התכוונתי לכתוב שורה אחת אבל פשוט הייתי חייבת להמשיך... אגב, אם אינך רוצה עדיין לקנות, כאן מביאים ציטוטים ממנו מדי פעם וגם דנים בו ובתפישת עולמו (וגם ב´דרך הלוחמים´ יש לי פינה שלו, אז אתה יכול להציץ גם שם) המון חום ואהבה
ww

time to fly

New member
WW, לא תנחשי מה קרה

כלכך מדהים כל הסיפור הזה תקשיבי להמשך אחרי שהגעתי במקרה לפה, ואחרי שהגעתי במקרה להחלטה לקנות את הספר, ואחרי שבמקרה הידקתי את יחסי עימך
, הלכתי לחנות ספרים שאני אוהב בדקתי שם את המחיר, וקפצתי לברר את המחיר בסטימצקי. איך שאני שם, בודק ת´מחיר של הספר, צץ לו מולי ספר אחר - "עצמה אישית דרך מודעות. מדריך לאנשים רגישים" ופשוט קנה אותיייייייייייייייייייייייי מדהים הקטע כמה שהוא קנה אותי: קראתי את שני הפרקים הראשונים שלו זהו ספר שהוא קורס בעצם, פרק פרק דן בנושא שמכיל בתוכו ידע עצום ועשיר של תובנות, שכלכך משכו אותי אליהן (כמו מגנט אטומי) ובסוף כל פרק תרגילים. אז הקריאה ארכה 40-50 דקות יחד עם תרגול וכלכך נכנסתי לזה!!!!!! הלכתי לידידה שלי והייתי אצלה עם אחיה וחברתו. פשוט קלטתי שיצאת מאיזון, בצורה מוחלטת זה היה כלכך חזק, כלכך עצום שזה מדהים כמה שזה התחבר אלי וכמה התהליכים צריכים לקחת יותר זמן מ40 דקות קצרות אך מכילות עולמות מלאים. פשוט מדהים איך דברים מתגלגלים הא? אוהב שלומי

למעלה