בנים ובנות במבחני מחוננים

מצב
הנושא נעול.

ELIאלי

New member

מבחן שלב א' מחוננים אמא בכיתה של ביתי עברו 7 ילדים שלב א של מחוננים מתוכם 2 בנות ו - 5 בנים. אך אתם מסבירים שהבנים מצליחים יותר? אני לא חושבת שהבנים יותר חכמים מהבנות, אולי כדי לחשוב לשנות את המבנה של המבחן?

ELIאלי

New member
בנים ובנות במבחנים מחוננים

מבחן שלב א' מחוננים אמא בכיתה של ביתי עברו 7 ילדים שלב א של מחוננים מתוכם 2 בנות ו - 5 בנים. אך אתם מסבירים שהבנים מצליחים יותר? אני לא חושבת שהבנים יותר חכמים מהבנות, אולי כדי לחשוב לשנות את המבנה של המבחן?
בנים ובנות במבחנים מחוננים
בנים ובנות במבחנים מחוננים צוות לשאלתך כמה תשובות. ראשית היחס בנים בנות ככלל במבחנים הללו עומד, גם ברמה הארצית על 1:2 כלומר שליש בנות ושני שליש בנים. הסיבות לתוצאות הללו רבות ומגוונות. אכן נעשה ניסיון בשנים האחרונות לשנות את המבחנים כך שיאתרו יותר בנות. יש רבים המצדדים בשינוי הבחינות כך שיאתרו יותר בנות, אך יש גם רבים המתנגדים וטוענים כי יש לשפר את הבחינות כך שיאתרו יותר טוב מחוננים ככלל, ואילו את עניין המגדר להשאיר מחוץ לעניין, אחרי הכל יש גם הרבה יותר בנים בחינוך המיוחד, ואת זה איש לא מנסה שלנות...

ELIאלי

New member
בנים/בנות

בנים/בנות
בנים/בנות אבא של ש. בנים ובנות מתפתחים שכלית וגופנית באופן שונה. בכיתה ב' בה מתבצעים המבחנים הבנים יותר מפותחים ויותר תחרותיים.

ELIאלי

New member
המשך-

בנים/בנות
בנים/בנות אבא של ש. בנים ובנות מתפתחים שכלית וגופנית באופן שונה. בכיתה ב' בה מתבצעים המבחנים הבנים יותר מפותחים ויותר תחרותיים.
המשך-
בשל כך, יש הפליה מתקנת לבנות ע"מ שיצאו כיתות יותר הומוגניות. לפני מס' שנים זה לא היה קיים ואם היית רואה את מצבת התלמידים בכיתה ו' מחוננים לפני 4-5 שנים היית רואה יחס של 17 בנים מול 2 בנות. היום, בשל ההפליה המתקנת, הכיתות הרבה יותר מגוונות.

ELIאלי

New member
אף אחד לא ישנה את מבנה הבחינה...

אף אחד לא ישנה את מבנה הבחינה...
אף אחד לא ישנה את מבנה הבחינה... נחש אבל את תוכלי לערער או להכין את ביתך יותר טוב למבחן. עד כמה שהעניין הזה מקומם, להאשים את הבחינה זה כמו לירות בשליח- הבחינה (שרחוקה מלהיות מושלמת) בסה"כ משקפת את הבעייה הקיימת בחברה באופן כללי, אלא שלעיתים קרובות היא הראשונה שמבצעת מדידה באופן כל כך חותך וברור (קבלה/אי קבלה) ולכן מושכת אליה את האש. תבדקי אפילו את אחוזי הבנות בתוכניות מחוננים לגיל הרך...

מצב
הנושא נעול.
למעלה