בנים: האם יש לכם בעיה להלחם עם בנות

בנים: האם יש לכם בעיה להלחם עם בנות ../images/Emo35.gif

פעם בפורום אמנויות הלחימה של "תפוז" שאלה איזו בת אם יש לבנים בעיה להילחם עם בנות והרבה ענו שכן, שיש להם בעיה כזאת! אני, כמובן, הייתי בשוֹק... ומה אתכם? האם יש לכם בעיה לעשות קרב עם בנות? האם אתם זהירים יותר? האם אתם "מרחמים" יותר? האם זה מביך אתכם באיזו שהיא צורה? אנא, פרטו!!!

soulbird

New member
אני דווקה ההפך לי יש בעיה להילחם עם

בנים כי 1 בנים יותר חזקים ולא מודעים לכוח שלהם . וגם בתחרויות לא נלחמים בנים ובנות יש סיבה לכך

~דויד~

New member
ומה עם הבנות? למה השאלה מופנית

לבנים בלבד? לי אישית יש בעיה עם בנות שיש להן בעיה עם בנים. במידה ואני מרגיש יחס של זלזול או כעס (הנובעים מפחד) מן הצד שאני לוחם מולו, זה מקשה מאוד על הריכוז שלי. אבל אני עובד על זה, וכרגע זה פחות ופחות מטריד אותי. מעבר לזאת, זה קצת יותר קשה להתרכז בלחימה במיוחד כאשר אני מרגיש משיכה מינית לבחורה שנלחמת מולי. מה לעשות...

soulbird

New member
הי הי אני בת

והבעיה שלי נועבת מגברים שלא מודעים לכוח שלהם ולא יכולים לעדן את עצמם כשהם לוחמים מול נשים. אני אישה וכאישה אני יותר חלשה עובדה

deep ocean

New member
למרות שהשאלה מופנית לגברים

יש לי משהו להגיד- יצא לי לתרגל טכניקות בעיטה עם שני אנשים (גברים) שביקשתי מהם לבעוט יותר חלש, כי כאשר הם בעטו חזק זה הכאיב לי. הקטע הוא שלא הרגשתי עם זה נוח, כי אני בתכלס´ גרמתי להם להיות זהירים יותר, עדינים יותר-ולדעתי זה לא מצב רצוי בקונג פו, שמישהו יעדן את עצמו בשביל מישהו. אבל זה מה שקרה, כי אחרת הם ממש הכאיבו לי.

soulbird

New member
ציפור צודקת ציפור צודקת ../images/Emo41.gif

נה נה נה
נשים צריכות להילכם עם נשים וגברים עם גברים גם אני נילחמתי עם שתי המינים וזו המסכנה

deep ocean

New member
לא לא

בהודעה שלי לא התכוונתי שהמסקנה היא שאני רוצה להילחם רק עם נשים! לא לא לא מתוך כמה גברים שעשיתי איתם אימון על קרבות עם שניים הייתה לי בעיה אני לא רוצה להילחם רק עם נשים...

soulbird

New member
טוב לי אין ממש זכות לדבר כי

זו שריסקה לי את הרגל הייתה אישה

Kiru

New member
לדעתי זה מצב מאוד רצוי,

תמיד צריך להיות מודע לעוצמת הפגיעה, אחרת אפשר לפגוע בטעות בשותף לאימון, בין אם זה בת או בן. לא נכון לבעוט בלי חשבון...

soulbird

New member
אני אישית רואה בקונג פו

אומנות יותר מלחימה. יש לי קצת בעייה מהקטע המלחמתי (אולי זה טיפה פחד?). עובדה שכל הזמן מעירים לי לבעוט יותר חזק וכו . לא אוהבת ולא מאמינה בכסח

אני לא מסכים איתך

"גרמתי להם להיות זהירים יותר, עדינים יותר-ולדעתי זה לא מצב רצוי בקונג פו, שמישהו יעדן את עצמו בשביל מישהו". זה מצב מאוד רצוי, בלימוד אמנות הלחימה בשלב שבו את נמצאת, שלא יכאיבו לך בשום צורה. כדי להשיג זאת, צריך להתעדן מאוד מאוד מאוד - הכל בהתאם לפרטנר שעובד איתך. ואל דאגה, אומר לך זאת מישהו שבעתיד יביא אותך לעשות קרבות הכי עוצמתיים וחזקים שאת יכולה להעלות על דעתך, רק שהם יבוצעו מתוך מקום של שליטה ויכולת, שיאפשר העדרן של פגיעות וסיכונים בלתי-מבוקרים. כרגע, בשלב שבו את נמצאת, לא רק שזה רצוי שמישהו יעדן את עצמו בשביל מישהו, אלא שזה אפילו חשוב מאוד לבצע את זה. אני חושד שהדיעה שלך באה ממקום של: "צריך לעבוד חזק, צריך לעבוד קשה, זה צריך להיות ´כמו שצריך´"... בזמן שלימודי אמנות לחימה אמורים להיות קלים ומהנים לדעתי. אני מאמין שאם משהו לא קל ולא מהנה בלימודי אמנות הלחימה אז משהו בצורת הלימוד לא נכון - או של המדריך או של של התלמיד או של שניהם... אבל זו רק דעתי...

WhiteBear

New member
אני חולק עליך.

ישר כשראיתי את ההודעה של מיכל חשבתי על מה שכתבת פה, וכשהמשכתי לקרוא למטה, שמחתי שישר ביצעת תיקון כיוון. אבל: " אני מאמין שאם משהו לא קל ולא מהנה בלימודי אמנות הלחימה אז משהו בצורת הלימוד לא נכון - או של המדריך או של של התלמיד או של שניהם... אבל זו רק דעתי... " על זה אני חולק בעליל. התפיסה של: "כל לימוד הוא משחק וכיף". נתפס בעיני כשגיעה. לא כי זה לא קיים (ההיפך, יש והרבה). אלא כי זה בא מהכיוון ההפוך של לימודים. אנחנו לא לומדים כדי לעשות כיף. אנחנו עושים כיף כי אנחנו לומדים. או, אם לחדד - השימוש במשחקיות בתהליך הלימוד הוא טוב כדי "לתפוס" תלמידים. ונותן המון מוטיבציה. אבל זה לא אומנות לחימה, אם כל היכולות שלה (בריאותיות - גופנית ונפשית, ויכולות התמודדות - גופניות ונפשיות). החיים שלנו הם לא משחק. הם החיים. הם בעלי משמעויות והשלכות. והם קודם כל חיים. ורק אח"כ כיף. ההבנה של הבחירה שלנו ללחיות (וללמוד אומנויות לחימה) הוא מה שנותן לנו את החופש לבחור גם להנות משניהם. וכך, יכול להיות ששנים יעשו את אותו התרגיל, אבל האחד יהנה מכל רגע והשני יסבול לאין שיעור. לא בגלל הקושי הגופני/נפשי. אלא בגלל גישתם לקושי הנ"ל. והגישה ההולמת לקשיים הללו היא התמודדות עם העכשיו (זוכר את סצינת שפיכת החומצה על היד בסרט מועדון קרב???). ורק מתוך השלמה וקבלה של העכשיו אפשר להנות. מה שאתה תיארת, נשמע לי, כמו הכחשה של הסבל והקושי שקיים באומנויות לחימה. ובתור מישהו שאני מכבד בתחום, אני בספק גדול אם כל מה שעברת בלימודיך היה "משחק". לפחות לא עד שהבנת שזה מה שזה יכול להיות. אבל רק אחרי... ועוד הערה, הגישה של "הכול זה בידור" היא מגמה תרבותית שניתן לייחס את השורשים שלה לאופן שבו הטלוויזיה, בתור מדיום רב עוצמה, מגדירה את חווית הקיום שלנו. דבר זה נעוץ באופן שבו הטלוויזיה מתקיימת. מקווה שהצלחתי להעביר את הנקודה שלי, הדוב הלבן.

אם בזמן לימוד של משהו אני צריך

גם לסבול וגם להיזהר לא לקבל מכה כי זה כואב וגם להתגבר על קושי פיסי כלשהו וגם להתגבר על קושי נפשי כלשהו וגם לקבל מכות כואבות (!) אז איפה נשאר לי קשב פנוי כדי ללמוד את מה שמנסים ללמד אותי? אני מאמין שכשאתה רוצה ללמוד משהו תבודד את כל ההפרעות הלא רלוונטיות ואז תוכל ללמוד את הדבר הזה על הצד הטוב יותר. לדוגמא, אם אתה צריך ללמוד למבחן בהיסטוריה מתי תלמד יותר טוב: במקום שנוח לך ללמוד בו ושאתה מתרכז בו בקלות או במקום שמרביצים לך בו וששמים עליך קשיים פיסיים ונפשיים?!?!? ואגב, טל, ראית את ההודעה הזאת בכלל???

deep ocean

New member
הממממ

הדיעה שלי לא באה ממקום של "צריך לעבוד חזק" אלא חשבתי שבגלל שאני בת אז אני מבקשת כאלו דברים ולא רציתי ליצור תבנית בה אני מבקשת מהפרטנר לעדן את עצמו כי אני בת לא משנה הבנתי את מה שאמרת ואני הבנתי עכשיו שזה רצוי שלא יהיו פגיעות וסיכונים מיותרים לי זה הפריע כי חשבתי שזה בא ממקום מסויים אחר סתם קטע שלי
טוב חבר שלי מחכה לי עשיתי פסטה לי ולו...

wu-wei

New member
בעיני זה מצב מאוד רצוי בקונג פו

שמישהו (בן או בת) ינסו לשלוט בעוצמה שלהם, בעדינות וכו´, כי זה מגביר את יכולת השליטה של האדם הזה בעוצמות שלו, בטכניקות שלו, ומעלה את רמת המודעות שלו לגופו ולמה כל מכה שלו יכולה לעשות או לא תירגול כזה מ ג ב י ר את הקונג פו שלהם -את יכולתם ושליטתם ומגוון את טכניקות הלחימה

להיפך

הקרב אינו שונה במהותו הרי לעתים רחוקות נוצר קרב בין שווים ולרוב החזק יותר צריך להתאים את עצמו לשני אז מה זמה משנה מהו מינו של השני?

שריר

New member
קודם כל היי בן מזל טוב

אני נלחמתי ובהתחלה גם לא היה לי נעים אבל אז קיבלתי כמה בעיטות לראש וחשבתי אני אמור לצאת מהקרב הזה חיי אז כדי להתחיל לתקוף דבר שני מדברים פה על הקטע הפיזי של קונג פו כי בשלב הזה זה יותר מענין אותי

שריר - ברוך הבא ותודה.

אבל... תתחיל בבקשה לשים סימני פיסוק, זה נורא קל!!! הנה, תראה: בשביל לתאר הפסקה קלה אתה שם פסיק (,) בשביל לתאר עצירה אתה שם נקודה (.) בשביל לתאר צליל של שאלה בסוף אתה שם סימן שאלה (?) ואז יהיה הרבה הרבה יותר קל לקרוא את מה שתכתוב!!! קח לדוגמא את הטקסט הבא נראה אותך קורא אותו כמו שהוא עכשיו בלי סימני פיסוק נכון שזה הרבה הרבה יותר קשה לקרוא אותו ככה נסה להבין שברגע שאין סימני פיסוק אז אתה יכול לקרוא משפט מסויים בכמה צורות שונות וזה נורא מבלבל לדוגמא המשפט קיבלתי כמה בעיטות לראש וחשבתי אני אמור לצאת מהקרב הזה חיי אז כדי להתחיל לתקוף דבר שני מדברים פה על הקטע הפיזי של קונג פו יכול להתפרש בשלוש או ארבע צורות שונות אין לי כוח להראות לך את כל הצורות כי זה יקח לי עוד המון מלים אבל רק דוגמא קטנה מתוך הדוגמא שנתתי מדברים פה על הקטע הפיזי של קונג פו יכול להיות האם מדברים פה על הקטע הפיזי של קונג פו בתור שאלה מדברים פה על הקטע הפיזי של קונג פו בתור קביעה ולכן זוהי רק דוגמא אחת קטנה מאוד של חצי משפט ממש אז תחשוב על מי שצריך לקרוא את כל ההודעה יש כאלה שפשוט מדלגים על ההודעות שלך קצרות ככל שיהיו ואני לא מדבר על הארוכות יותר משגע, לא??? ועכשיו, אותה הודעה ממש, מלה במלה, עם סימני פיסוק: קח, לדוגמא, את הטקסט הבא: נראה אותך קורא אותו, כמו שהוא עכשיו, בלי סימני פיסוק. נכון שזה הרבה-הרבה יותר קשה לקרוא אותו ככה?! נסה להבין שברגע שאין סימני פיסוק, אז אתה יכול לקרוא משפט מסויים בכמה צורות שונות וזה נורא מבלבל. לדוגמא: המשפט "קיבלתי כמה בעיטות לראש וחשבתי אני אמור לצאת מהקרב הזה חיי אז כדי להתחיל לתקוף דבר שני מדברים פה על הקטע הפיזי של קונג פו" יכול להתפרש בשלוש או ארבע צורות שונות. אין לי כוח להראות לך את כל הצורות, כי זה יקח לי עוד המון מלים, אבל רק דוגמא קטנה מתוך הדוגמא שנתתי: "מדברים פה על הקטע הפיזי של קונג פו" יכול להיות: 1. האם מדברים פה על הקטע הפיזי של קונג פו??? (בתור שאלה) 2. מדברים פה על הקטע הפיזי של קונג פו (בתור קביעה) ולכן... זוהי רק דוגמא אחת קטנה מאוד של חצי-משפט ממש, אז תחשוב על מי שצריך לקרוא את כל ההודעה!!! יש כאלה שפשוט מדלגים על ההודעות שלך, קצרות ככל שיהיו - ואני לא מדבר על הארוכות יותר.

taliv

New member
חולה עליך.... נשיקות ../images/Emo25.gif

אגב, קראת את המייל שלי? בנוסף , יש לי מאגר לא מבוטל של מדיטציות נפלאות. לאן לשלוח אותן? אני מעריצה את יכולות ניהול הפורום שלך!!! אני נהנית לתת לאנשים קרדיטים בזמן האחרון.... תתקשר איתי. תליב

למעלה