בנזין!

fuli2

New member
בנזין!

החבר'ה בעפולה החליטו שגם הם רוצים להתחיל להטיס בנזין וכך התחלנו, רכשנו טיסנים חדשים ויפייפים קנינו מנועים אלקטרוניקה והתחלנו לעבוד. היום בבוקר יצאתי עם יגאל לעשות הרצה למנוע החדש שלו שהגיע מחו"ל לפני מספר ימים, מנוע SV 26CC. המנוע הגיע ארוז יפה עם כל החלקים מנוע אגזוז פיטס יפייפה תושבת הצתה אלקטרונית ברגים ומפתח הלן. הגענו למקום ההרצה בשעות הבוקר כאשר גשם קל מטפטף עלינו מצאנו מקום עם ביקתה קטנה ונטושה שבא הרכבנו את המנוע והכנו את כל הדברים. לאחר ההרכבה וההכנות התחלנו במלאכת ההנעה בהתחלה המנוע לא ממש רצה להניע לאחר שאיבת דלק לקרבורטור המנוע הניע במכה השלישית, יגאל ואני היינו מרוצים מאוד רק מלשמוע את צליל הסרק של המנוע התחלנו להעלות את הטורים לאט לאט, המנוע עבד יפה ועלה טורים עד שהגיע לאמצע המצערת ולפתע החל לגמגם עד שנכבה, הדבר חזר על עצמו כמה פעמים לאחר משחק קליל מאוד בסיכות המנוע לפי מה שכתוב בספר המנוע המנוע הניע הטורים עלו כמו שצריך ופשוט היה תענוג לשמוע את צליל המנוע. באמצע ההרצה המנוע לפתע החל לגמגם עד שנגבה יגאל ואני חשבנו ניסינו סובבנו סגרנו פתחנו ולא הבנו מה הבעיה עד שבסוף עלינו על הבעיה הכל כך פשוטה, הסוללה של ההצתה ניגמרה (היא לא קיבלה טעינה מלאה לפני העבודה) החלפנו סוללה והמנוע המשיך את ההרצה. לאחר כליטר וחצי שהמנוע שרף חזרנו הביתה לאחר יום ארוך מלא מחשבות וניסיונות, עכשיו נישאר רק לסיים את העבודה על הטיסן לחבר מנוע וכל השאר ולצאת לטסט. ישנם שלושה טיסנים אשר מחכים לעלות לאוויר, אדג' 540 של יגאל למנוע 26 סמ"ק, אדג' 540 50 סמ"ק שלי, ועוד טיסן שבקרוב ירד משולחן העבודה של ראובן (בניה מתכנון עצמי). הינה כמה תמונות מההרצה של היום. יגאל מרכיב את המנוע למתקן ההרצה.

fuli2

New member
לאחר שהפסיק הגשם

יצאנו קצת החוצה להמשיך בעבודה.

fuli2

New member
תמונה אחרונה

יגאל ידידי מזל טוב על המנוע והטיסן אני מאמין שאתה תהנה מאוד מהמנוע, מהטיסן ומהשילוב של שניהם. בהצלחה בהמשך. מתן סגל.

Y99

New member
המנועים האלו זולים יותר ממנוע OS 55 AX

בעבר הייתה בעיה עם המנועים הזולים כגון YW שמערכת ההצתה גרמה להפרעות רדיו חמורות. בעבר רציתי לקנות גם את המנוע הזה ואת ה 50 סמ"ק של אותה החברה ונרתעתי. אשמח לשמוע חוות דעת לאחר הרכבת המנוע על טיסן. אם הוא מוצלח אני גם אקנה לי אחד. מחירם פשוט מצחיק 26 סמ"ק 587 ש"ח ו 50 סמ"ק 865 ש"ח מחירים לפני משלוח מנועים

guys234

New member
מה עם אמינות?

השאלה האמיתית כמה אמינים המנועים האלה? קודם כל, מבחינת נתונים, הם פחות חזקים מהמנועים היקרים יותר (DA,Evolution וכו'), שוקלים יותר, והשאלה כמה הם אמינים גם בפעולה יומית, וגם לאורך זמן... אני לא בטוח שעל טיסן שעולה 8000 בלי המנוע, הייתי שם מנוע שעולה 800 שקל כאשר לא בטוח כמה אמין , יש סיבה שDA וחבריו יותר יקרים ולרוב זה שווה את זה... רק שיהיה לך נקודה למחשבה. בהצלחה.

Flakor

New member
מצטרף אליך. עפולאים עדכנו על המנועים הללו

ו...לא.. לא כל מה שנוצץ זהב ולא כל מה שזול לא שווה את הכסף.. הפוטנציאל של המנועים הללו רב ביכולתם לעלות את ממוצע מוטות הכנף בשיטחי ההטסה

fuli2

New member
מה שהיה עד כה

בהרצה הישתמשנו במערכת רדיו, חיברנו סרוו למצערת שישב ממש בין המנוע למערכת ההצתה בהתחלה אכן היו כמה רעידות כאשר המנוע עבד אבל זה הפסיק ולא היו יותר רעידות, יכול להיות שהיו הפרעות משדה התעופה הקרוב אחרי הכל הרצנו את המנוע בכניסה לשדה התעופה. אבל הכל יתברר בעוד מספר שבועות שהטיסן יהיה מוכן לטיסה עם כל המערכת רדיו וכל שאר המרכיבים, קצת סבלנות והכל יתברר. בקשר למחירי המנועים הם אכן מנועים זולים המנוע הספציפי הזה SV 26CC עלה 840 ש"ח עם משלוח ומכס, מחיר מאוד זול למנוע כזה כמובן שעכשיו צריך לחכות ולראות האם המנוע אמין ולא עושה בעיות, עד כה לא היו בעיות מסויימות לא במערכת ההצתה ולא בפעולת המנוע עצמה. Flakor אכן המחירים של המנועים יכולים להעלות את ממוצע מוטות הכנף בארץ, לפי מיטב ידיעתי יש ועד בחור אצלנו שרוצה להזמין את ה-100 סמ"ק של חברה זו, נישתדל לעדכן גם לגבי המנוע הזה. לפני הזמנת המנוע עשינו בדיקות על המנוע בפורומים בחו"ל ובארץ, חלק מהאנשים אמרו שהמנועים מצויינים וחלקם אמרו שהם לא ממש טובים, המנוע שהגיע הוא מנוע מהדגם החדש, למנועים הקודמים אכן היו בעיות בהצתה אבל הדגם הזה הגיע לאחר חידוש של המערכת ולאחר שינוי מסויים בקרבורטור.

למעלה