בנות אנא עיזרו לי להבין....

בנות אנא עיזרו לי להבין....

ותגידו עם אני הבנתי נכון. לפי מיטב הבנתי יש שתי אפשרויות לעשות את מעקב ההריון: 1. רופא שמבצע מעקב הריון 2. בדיקות דם ושתן המתבצעות בטיפת חלב, ואולטרסאונד (שקיפות וסקירות) באופן פרטי או דרך הקופה. שאלתי היא - האם הרופא שמבצע מעקב הריון עושים אצלו: גם את הבדיקות דם ושתן, את השקיפות העורפית, ואת 2 הסקירות????????? ואשמח לדעת איך אתן מבצעות את המעקב. שתהיה לכולנו שבת נהדרת ופורחת

אין חוקים ברורים בנושא

אני אישית עושה את כל המעקב אצל הרופא שלי וזה אומר פעם בחודש פגישה, בדיקות לחץ-דם, משקל, א"ס רגיל (הצצה שהכל בסדר), לכבוד סיום חצי הריון הוא התחיל לחפש בצקות ולמדוד את גודל הבטן, מרשמים לברזל/חומצה פולית, מעקב קיטורים, הפניה לסקירה/חלבון עוברי/העמסת סוכר וכדומה והפניה לבדיקות דם ושתן בקופה. את הסקירה הראשונה והשקיפות החלטתי לעשות למרות שהוא טען שהן מיותרות אצלי ועשיתי אותן אצלו באופן פרטי- יכולתי לבחור במי שאני רוצה. את הסקירה המאוחרת עשיתי בקופה עם הפניה מהרופא המטפל. חוץ מהביקורים הפרטיים שעשינו אצלו ויכולנו לוותר עליהם או לעשות בכל מקום אחר לא שילמתי שקל מעבר למה שהקופה לוקחת על ביקורים באופן רגיל ושוטף- אני מאוד מאוד מרוצה מהרופא שלי, אחרי 10 שנים כפצינטית שלו ועכשיו בהריון שלישי במעקב אצלו יש לי רק שבחים והמלצות עליו. ממה שידוע לי יש בנות שעושות את המעקב אצל טיפת חלב וגם במקביל באות לביקורת אצל הרופא- לא ברור לי לשם מה צריך להגרר בין שני מקומות ועוד להוסיף תשלום לטיפת חלב על מה שאפשר לקבל מרופא נורמאלי.

למעלה