בנושא חופשת הקיץ ופתיחת שנת הלימוד

dannyshadow

New member
בנושא חופשת הקיץ ופתיחת שנת הלימוד

מצורף כאן מכתב שנשלח לגורמים הנ"ל, אתם מוזמנים להגיב. ~~~~ תאריך: 13.8.06, 13 לאוגוסט 2006, יום ראשון. לכבוד משרד החינוך- מחוז צפון [email protected] העתקים האתר הממונה על זכויות התלמיד ([email protected]) האגף לפניות ותלונות הציבור ([email protected]) הקו הפתוח ( [email protected]) משרד החינוך- מחוז חיפה ([email protected] הנדון הארכת חופשת הקיץ תוכן שלום רב לחברי מערכת החינוך באגפים ובמשרדים השונים. בקשתי היא לדון בעניין הארכת חופשת הקיץ לאור המצב הבטחוני. כפי שכולנו יודעים המצב הבטחוני (נכון ליום כתיבת מכתב זה) מאלץ את תושבי אצבע הגליל והחזית לשהות שהייה ממושכת במקלטים, ומאלץ את תושבי חיפה עד חדרה לשהות בבתים ובשעת אזעקה להכנס למרחבים המוגנים ולמקלטים. מצב בטחוני ממושך זה פיתח תסמינים של חרדה, פחד וחשש אצל ילדי ונערי הצפון, ועל כך נדון במכתב זה. מתקיימים כעת דיונים על פתיחת שנת הלימודים בישובי הצפון. ברור כי במצב חירום זה (אף על פי שלא הוגדר כך) לא תוכל שנת הלימודים להפתח כרגיל (ואומנם נכון ליום זה (13.8.06) מדובר על הפסקת אש). עד כה המבצע ערך כחודש, חודש בו ישבו ילדי ונערי ישראל במקלטים. לא יתכן שתפתח שנת הלימודים כסדרה, גם אם היא כוללת ייעוצים פסיכולוגיים ואי-למידה שבועות הראשונים. ילדי הצפון הפסידו חצי מחופשת הקיץ, ו-ב1 לספטמבר עומדים לחזור לביה"ס לא רק חרדים ומפוחדים, אלא גם תשושים, מרגישים שלא הצליחו לנצל את החופש. חלק מחברי מתגוררים בצפון ובוודאי שאיני יכול להיות שאנן בזמן שכזה, ומקווה שאכן מחר (14.8.06) תתקיים הפסקת אש. ובכול זאת, משיחות עם בני נוער בני גילי, אני מגלה אומנם נוער חזק שמוכן לעמוד גם במצבים קיצוניים, אך גם נוער תשוש שמייחל לסוף המלחמה, וחרד על כך שהפסיד חלק גדול מהחופש, וכידוע במצב מלחמה קשה מאוד לנצל את החופש. לכן, אני קורא למשרד החינוך לעקב את שנת הלימודים לאלתר בישובי הצפון. לא ייתכן שתושבי הצפון יחזרו לבית הספר אחרי חצי חודש וחודש של מצב נוראי, מלחיץ ומפחיד! גם אם לא ילמדו בשבועות הראשונים, ירגישו כי פספסו את החופש. פעילויות חברתיות בביה"ס למשך חודש לא משתוות לחופשה של חודש. הפתרון הטוב ביותר להרגעה של הילדים והנערים, להפחתת תחושת החרדה, למניעת תחושת הקיפוח (הפסד של חלק גדול מהחופש) וליצירת תנאים אופטימליים לחזרה ללימודים, הוא תוספת של חודש לחופשת הקיץ לילדי ונערי הצפון. אכן יהיו פערים לימודיים בין הנערים והילדים אך גם כך בשבועות הראשונים לא יכולים להתקיים לימודים סדירים. לטובת הילדים והנערים, החזירו את הזמן שאבד בעת המלחמה. האריכו את חופשת הקיץ. ניתן לשלוח תגובות לE-mail: [email protected] תודה על זמנכם.

Lost Lullaby

New member
ואם להיות ריאליסטית לרגע

איך אפשר להאריך את החופשה רק בצפון?.. הבגרויות הינן באותם תאריכים בכל הארץ- ככה יווצר מצב שבוא תלמידי הצפון מפגרים בחומר ולא מסוגלים לגשת לבגרות. לדחות מועדי בגרויות זה גם לא ריאלי, כי כל מי שלא צפוני פשוט יתקע עם הרבה יותר מדי זמן לשרוף... ואז גם הגיוסים [שכבת י"ב] יהיו בהשעייה... אני מבינה שקשה לחזור ככה ללימודים, אבל זה לא נראה לי פיתרון...:-\

Lost Lullaby

New member
ואז זה יהיה הוגן שילדי החטיבות

יקבלו חופש והתיכונים לא?
בהצלחה עם זה, אני פשוט לא בטוחה עד כמה זה ריאלי...

dannyshadow

New member
גם אני לא בטוח

במיוחד לאור העובדה שראינו את ה"ביצועים" של משרד החינוך. אני עדיין לא מבין איך אף אחד לא לקח על עצמו לנסות לקדם את העניין. בתיכונים פשוט לא ריאלי לקבל חופש. אי אפשר לדחות את הבגרויות בכול הארץ, ואם התיכוניסטים יתחילו ללמוד לבגרויות חודש אחרי יפול עליהם יותר מידי עומס. אני עדיין חושב שניתן להקים מועדוניות בבתי הספר לילדי יסודי ולתת לחטיבות חופש לשבועיים-חודש. אני יודע שסביר להניח שזה לא יקרה כי לי לבדי בטח אין מספיק כוח להביא לשינוי ממשי.. אבל שווה לנסות

למעלה