בן 30, מחפש תחום חדש

kechel

New member
בן 30, מחפש תחום חדש

אני כל הזמן עובד במפעלים, מפעיל כל מיני מכונות, ודיי נמאס לי מזה.
השכר סביר רק אם עובדים שעות נוספות או משמרות לילה, העבודות תמיד בעמידה, עם נעלי עבודה, וזה ממש מתיש. בסה"כ אפשר לחיות ככה, אבל לא הייתי מתנגד לעבור לתחום אחר.

אין לי בעיה עם עבודות שצריך להתלכלך, מה שמפריע לי בעיקר זה שני הדברים שציינתי, הצורך לעבוד 12 שעות בשביל משכורת המאפשרת להתקיים, והעובדה שהעבודה היא עם נעלי עבודה וללא ישיבה כלל. זה ממש קשה, לא נשאר אנרגיה לעשות כלום אחרי שעות העבודה.

אני יכול לעשות קורסים בשעות הערב. לא תואר במדעי המחשב, אבל משהו סביר+ אני יכול ללמוד.

שמעתי למשל על בודק תוכנה QA, מה דעתכם על זה? בשביל אחד כמוני, בגילי ובלי ניסיון בתחום.

אשמח לשמוע רעיונות.

אחרי שהגדרת מה לא - נסה להגדיר מה כן

שלום לך,
מהדברים שאתה כותב, מאוד ברור שאתה לא מרוצה מהמצב הנוכחי. ואני מבינה אותך. אתה בן 30 - עדיין צעיר והכל עדיין פתוח. לסגור את עצמך עכשיו בעבודה פשוטה שלא מעניינת אותך וגם לא מפרנסת אותך מספיק בכבוד - באמת נשמע מתסכל.
אבל מה לעשות מכאן? - זו שאלה גדולה. אין לי ספק שאתה יכול ללמוד הרבה דברים. יש מספיק אפשרויות שאינן דורשות לימודים לתואר. אבל מה מעניין אותך? האם אתה אדם טכני? האם יש לך יכולות אדמיניסטרטיביות? אתה טובה עם אנשים? תגדיר לעצמך איך היית רוצה שייראה היום שלך, עם איזה סוג אנשים היית רוצה לעבוד, מה היכולות הבולטות שלך, איזה מסגרת מתאימה לך - ועוד הרבה שאלות כאלה שיוכלו למקד אותך ולעשות בחירה נכונה.
אם תרצה לשתף כאן בתשובות, אוכל אולי להציע רעיונות יותר קונקרטיים.

kechel

New member
תודה, הינה כמה דברים

אני יותר אדם טכני, אני חושב שיכולות אדמיניסטרטיביות זה לא הצד החזק שלי, מה גם שאני פחות אוהב עבודה עם אנשים, כלומר עבודה עם לקוחות ודברים כאלה, זה אולי לא מתאים לי.

אני חושב שמתאים לי לעבוד עם מכונות, דברים שדורשים ידע ותחכום, אבל אולי לא ברמה של תואר במדעי המחשב. אולי ללמוד לעבוד עם איזה תוכנה, סרטוטים, כאלה דברים שאפשר ללמוד בקורס, אבל אין לי משהו ספציפי.

אשמח לרעיונות קונקרטיים, אבל אפשר גם רעיונות יותר כללים, אני אבדוק אותם בגוגל, ואולי נמצא שם משהו יותר קונקרטי.

רעיונות לקורסים טכניים

קודם כל, חייבת להגיד שאתה מתנסח מאוד יפה.
ישנן כמה אפשרויות שעולות לי ועונות לדעתי על ההגדרה שלך של משהו טכני, כזה שלא מכוון לקוחות ולא דורש תואר אקדמי אלא הכשרה מקצועית:
מכונאות רכב
טכנאי מיזוג אוויר או טכנאי מכשירי חשמל (יש אמנם מגע עם לקוחות, אבל הוא ענייני מאוד)
QA
הנדסאי או טכנאי חשמל
הנדסאי או טכני מערכות חימום וקירור
אינסטלציה
לוגיסטיקה וניהול מחסן (מקצוע שאולי אין בו הילה, אבל הרבה עתיד ואפשרויות)
ניהול רשתות או איש סיסטם.

כמו שאמרת, תקרא על כל אחד מאלה באינטרנט ונמשיך משם

kechel

New member
בודק

סילא1

New member
חשבת על הנדסאי מכונות?

לימודים לא קשים במיוחד, אפשר לימודי ערב, ואם תהיה טוב בתוכנת solidworks יש סיכוי לא רע למצוא משרה כמתכנן מכאני, שזה אומר לשבת על המחשב ולבנות חלקי מכונה בתוכנה.

kechel

New member
הנדסאי מכונות לא

כיוון שראיתי כאלה עובדים לצידי ואין להם שום יתרון עלי, לא בעבודה ולא בשכר.

בקשר לsolidworks, אני מאוד מתעניין בזה, יכול להיות שזה יתאים לי.

סילא1

New member
מעולה, תוריד את התוכנה, ותתחיל ללמוד ממדריכים באינטרנט

תעודת הנדסאי תעזור במציאת עבודה אחכ לדעתי... לבוא בלי שום דיפלומה זה אולי בעייתי קצת

למעלה