בן כמעט ארבעה חודשים. קצת שאלות. תודה

double pass

New member
בן כמעט ארבעה חודשים. קצת שאלות. תודה ../images/Emo140.gif

שלום לכולם, ותודה מראש: אלעדי יהיה בן ארבעה חודשים עוד עשרה ימים. הוא ישן בלילה רק על הבטן (ככה אוהב...), וביום נמצא על הגב, כאשר מדי פעם עוברים לבטן כדי להתרגל. הוא כבר מרים ראש יפה, ומחזיק אותו, לפעמים גם שורד את כל "איה פלוטו" (שמוליקיפוד מדי ארוך...) לפני שמתחיל לקטר, ואני הופכת חזרה לגב. יש לי מספר שאות: 1. עד לאחרונה, ידע יפה מאוד להעסיק את עצמו, בשכיבה על הגב. אוניברסיטה, מובייל, בהייה במה שמסביבו. זה היה יכול להימשך גם חצי שעה לפני שהיה מתחיל לקטר. בימים האחרונים הוא "איבד את זה". מקטר מהר מאוד, צריך להעסיק אותו כל הזמן. לשיר לו, לדבר אליו, להחזיק על הידיים, לרקוד וכו'. אין לי בעיה עם זה, אבל אפילו כשאני הולכת לשרותים או למטבח לכמה דקות, הוא מקטר - מה שלא קרה פעם. האם זה טבעי? 2. נראה לי שהוא מתחיל בנסיונות התהפכות מהבטן לגב. הוא מסתכל עם הראש לצד, ואז למעלה כזה, ומקשית את הגב, וכאילו דוחף את הקרקע עם רגליים. האם זו אכן התחלה של התהפכות? כי בעצם פתאום קלטתי שאני לא יודעת איך הם אמורים להתהפך, ז"א מה השלבים, איזה איבר מתחיל קודם, מה קורה עם הידיים בזמן התהפכות נכונה, וכיו"ב... 3. הוא מכניס ידיים לפה, וגם תופס צעצועים ומיד מושך אותם לכיוון הפה ומכניס. גם את הידיים שלי, אם הוא תופס אותן, הוא מושך לכיוון הפה. כשאני נותנת לו להכניס את האצבע שלי לתוך הפה, הוא לא רק מוצץ אותה, אלא גם "נושך אותה". האם הנשיכה היא גם שלב התפתחותי טבעי, או שמא זה קרוש לצמיחת שיניים? האם עלי לקנות לו נשכנים, או שאין צורך? תודה מראש!

double pass

שלום לך, עונה לגבי השאלה הראשונה: אכן טבעי, הוא זקוק ליותר ויותר זמן תקשורת איתך, ולפי מה שאת מתארת את נותנת לו את זה בכייף. ואם הוא מקטר כשאת הולכת למטבח...אז לא נורא, כי זה בהחלט טבעי.

תשובות לבן ארבעה חודשים

שלום double pass, אין צורך להיעלב, הרי אנחנו לא מבלות את כל זמננו בתוך הפורום... 1. מאוד טבעי. עם העליה במודעות הוא זקוק לגירויים שונים, הוא מצליח להבין מתי את שם ומתי לא ומתחיל לדרוש יותר את נוכחותך. "כמה דקות" זה די הרבה לתינוק בן 4 חודשים שלא מבין לאן נעלמת. השדלי להיות רוב הזמן בטווח הראיה שלו, גם את את עוסקת בדברים אחרים. אגב, כמו שזה התחיל, זה יכול להרגע תוך כמה ימים. החזיקי מעמד
2. הנה מאמר בנושא התהפכות שמסביר הכל ועונה גם על השאלות שלך. בשורה התחתונה אני יכולה לומר לך שנסיונות ההתהפכות הראשונים לעיתים נראים כמו שאת מספרת, אבל בהמשך התהפכות נכונה אמורה להיות דווקא תוך כדי עיגול הגב וכינוס של הכתפיים, ולא של הקשתה והימתחות לאחור. 3. זה יופי. ידיים בפה הן שלב התפתחותי בריא ותקין ואין מה לדאוג. יכול להיות שבנוסף לזה גם החניכיים קצת מתחילות להציק. זה לא אומר שמחר יבקעו השיניים, זה יכול לקחת עוד המון זמן. בינתיים אפשר בהחלט לעזור לו עם נשכנים ובהמשך (בסמוך לבקיעת השיניים) עם מישחות מאלחשות כאב מקומי, כגון טיג'ל. שבוע טוב, עבנל

double pass

New member
תודה ענבל...

מצחיק, אני פשוט מוצאת את עצמי לפעמים תקועה שעות מול הפורום, כשהוא ישן :)

למעלה