במקרה של נפילת הבורסה...

מצב
הנושא נעול.

קרלטון

New member
השפעות על המשק

תודה על כל התשובות, הערה קטנה
רובכם עניתם על השפעת הריבית על הבורסה. יותר התכוונתי להשפעות על המשק בכלל ועל האינפלציה בפרט לאחר נפילה של בורסה.
השפעות על המשק
לאחר נפילה של הבורסה לא בדיוק תהיה אווירה חיובית להנפקות חדשות שכן המשקיעים מפחדים מהבורסה ולא במהירות יחזרו אליה. מצב זה יקשה על חברות לגייס כספים בבורסה, כלומר להרחיב תחומי עיסוק קיימים או להכנס לתחומים חדשים. זה יכול להשליך גם על אי יצירת משרות חדשות. כמובן תהיינה השפעות שליליות על חברות פיננסיות שבנויות על עמלות מהשקעות. לגבי אינפלציה, מי שמפסיד כסף מצמצם את הצריכה, כלומר ביקוש נמוך יותר שמקשה על עליית מחירים. כמובן שישנם גורמים נוספים משמעותיים יותר שמשפיעים על האינפלציה. בכל מקרה הבורסה לא נמצאת בוואקום, היא פועלת על סמך השוק, כלומר כמו שציינו פה, רוב ההשפעה היא של השוק על הבורסה, לא ההיפך.

dw2322

New member
דגש על פסיכולוגי

מחירי הנדל"ן יעלו או הדולר ..
כסף שיצא מהבורסה ילך לאיזה מקום .. ילך לבורסות חו"ל ..כלומר יקנו דולרים והוא יעלה .. או לרכישת נדל"ן ..שזו השקעה יותר בטוחה מבחינה פסכלוגית ..!! או שיחזור לבורסה אבל לא מייד זה לוקח חודשים ארוכים ..כי מדובר במשבר אמון ...בנתיים יטייל בצמודים או בפתרון שיקלי אחר ..או בדולר להשקעה .
דגש על פסיכולוגי
בפועל מחירי הדירות לא עולים כבר כמה שנים טובות ויש לזה הסבר טוב מאד- זה פשוט אפיק השקעה גרוע ולכן רוכשי הדירות לצרכי השקעה לא מגיעים, מה שמצמצם את צד הביקוש. משקיע שעושה חשבון לא מתלהב להעביר כסף מאפיק פיננסי לבלוקים - תשואה נטו של כ 3-4% באזור המרכז. עם כזו תשואה נמוכה (מהשכרת דירה, שזה מה שהמשקיע הקטן מכיר) ואם נוסיף גם את כאב הראש של כל הסיפור של להתעסק עם דיירים, כל העסק הופך ללא אטרקטיבי.

aviy009

New member
דווקא אני מכיר די הרבה בעלי דירות

דגש על פסיכולוגי
בפועל מחירי הדירות לא עולים כבר כמה שנים טובות ויש לזה הסבר טוב מאד- זה פשוט אפיק השקעה גרוע ולכן רוכשי הדירות לצרכי השקעה לא מגיעים, מה שמצמצם את צד הביקוש. משקיע שעושה חשבון לא מתלהב להעביר כסף מאפיק פיננסי לבלוקים - תשואה נטו של כ 3-4% באזור המרכז. עם כזו תשואה נמוכה (מהשכרת דירה, שזה מה שהמשקיע הקטן מכיר) ואם נוסיף גם את כאב הראש של כל הסיפור של להתעסק עם דיירים, כל העסק הופך ללא אטרקטיבי.
שעושים 8% ואף יותר...

dw2322

New member
באזור המרכז?

שעושים 8% ואף יותר...
באזור המרכז?
החישוב צריך לקחת בחשבון רק 10 חודשי שכירות, כשהשניים הנותרים מכסים על ההוצאות השונות שיש לאורך השנים: ביטוח (לא נרצה שהקרן תלך פייפן בתרחיש רעידת אדמה/שריפה), תקופה בה הנכס עומד ריק, שיפוצים שעושים פעם ב, תיקונים קטנים, הוצאות מנהלה שונות (עו"ד פעם ב, פרסום וכו). לקחתי בחשבון דירה חוקית. פיצול לא חוקי יכול להעלות את התשואה.

aviy009

New member
בר"ג ובראשל"צ

באזור המרכז?
החישוב צריך לקחת בחשבון רק 10 חודשי שכירות, כשהשניים הנותרים מכסים על ההוצאות השונות שיש לאורך השנים: ביטוח (לא נרצה שהקרן תלך פייפן בתרחיש רעידת אדמה/שריפה), תקופה בה הנכס עומד ריק, שיפוצים שעושים פעם ב, תיקונים קטנים, הוצאות מנהלה שונות (עו"ד פעם ב, פרסום וכו). לקחתי בחשבון דירה חוקית. פיצול לא חוקי יכול להעלות את התשואה.
בר"ג ובראשל"צ
ר"ג הופכת מאוד אטרקטיבית בשוק הנדל"ן, הרבה מאוד אנשים שלא מוצאים דירה בת"א מחפשים במקום הבא הקרוב ביותר (גם גבעתיים קרובה אבל אני לא כ"כ יודע מה המחירים שם). סתם בשביל הדוגמה אני מכיר אדם שקנה ב120K$ דירת 4 חד' בר"ג ומשכיר אותה ל3 שותפים ב800$.

webguy

New member
מסכים חלקית ..!!

דגש על פסיכולוגי
מסכים חלקית ..!!
כמו במניה ..צריך לדעת מה לקנות ובאיזה מחיר ...!! באזור ת"א המחירים עלו בשנה האחרונה... כל דירה נחטפת מיד ...ובמחירים טובים לפחות למשכירים באזור שאני גר ... פרישמן ת"א . הסיבה , מלא צרפתים באים וקונים דירות לכל מקרה כהשקעה וכמקלט לעת צרה וחלקם בכלל לא משכיר..!! יש עוד אזורים טובים שעולים ברור שבשדרות המחיר נפל וברור למה ... אבל מסכים בהחלט שבמגזר הפננסי הסולידי אשר להשיג תשואה כמו דירה לפחות ..והקטע של דירה זה קטע פסכלוגי ..של יציבות ..נכס בטוח ולא דף עם מספרים ... ובכלל דיירים זה כאב ראש מנסיון ..אני הייתי מעדיף כסף בבנק ..!

מצב
הנושא נעול.
למעלה