בלנובו תופס יותר מדי מקום

Manny100

New member
בלנובו תופס יותר מדי מקום

יש לי לנובו נייד עם 90 גיגה זיכרון, בכונן C רשום שרק 21 גיגה פנויים למרות שבקושי יש לי דברים על המחשב!? פתחתי את C וספרתי תיקייה תיקייה כמה שטח היא ובקושי הקעתי ל30 גיגה!! מה יכול לתפוס לי כ"כ הרבה שטח? או למה רשום שיש לי רק 21 גיגה פנויים? בתודה

יאיר B

New member
עניתי על שאלה כזאת שבוע שעבר.

בקיצור: יש הרבה דברים על המחשב שלא רואים אותם באופן רגיל. למשל מחיצת השחזור של לנובו למערכת ההפעלה (בערך 5GB), קובץ ההיברנט (לפי גודל הזיכרון), סל מחזור (רוקנת אותו לפני שבדקת?) נקודות שחזור המערכת, מחיצת SWAP, כל מני כאלה דברים. אגב, איזה מן דיסק זה 90GB?

Manny100

New member
זה בעיקרון 100

גיגה אבל בתכלס יש שם 89, מה זהקובץ היברנט? ורוקנתי סל מחזור

Jan22

New member
יש קובץ hiberfil.sys שנמצא ב C:\hiberfil.sys

הוא יכול להגיע לכמות נכבדת ביותר של ג'יגות. כמו כן שים לב שאם יש לך WINDOWS VISTA אז הוא תופס כמות עצומה של מקום. שים לב גם שיש את ההתקנה של הWINDOWS ,יש מצב שהיא עדיין במחשב שלך (וגם היא לא קטנה בכלל).

Jan22

New member
כי זה קובץ נסתר

תוריד את ה HIDE לקבצים שלך ,או שפשוט תמחק אותו ידנית דרך START - PROGRAMS - ACCESORIES - COMMAND PROMPT ,תרשום פשוט delete hiberfil.sys .

יאיר B

New member
לפי MS, אם תמחק אותו לא תוכל להכניס את המחשב

להייברנט (כלומר האפשרות תמחק מהתפריט).

Manny100

New member
זה לא יותר מגיגה אחד

לפי מה שכתוב בלינק זה אומר שההיברפיל יהיה בסביבות הגיגה, ולי זה לא משמעותי. יש מצב שזה בגלל שעשיתי backup?

Manny100

New member
כן כן איזה דביל אני

עשיתי גיבוי למערכת בכונן C וזה בגודל 36GB ! קיצר תודה לכם

bar666xp

New member
עוד דבר קטן/גדול שכדאי למשתמשי WINDOWS...

בספריה של WINDOWS בדר"כ יהיו כמה וכמה ספריות $ {אאל"ט יופיעו בכיתוב כחול} אפשר ומומלץ למחוק אותן מדי פעם... יש גם סיפריה אחת המתחילה ב$ שאין אפשרות למחוק {או יותר נכון אם תצליח למחוק הWINDOWS יפסיק לתפקד}... היא מופיעה בכיתוב שחור וניסיון למחוק אותה יחזיר ERROR/שגיעה בעיקרון.

למעלה