ביתנו פתוח לךכל נערה ונער

ביתנו פתוח לךכל נערה ונער

לאחרונה נתקלתי בסיפור מביש ומאכזב בתנועה. ידיד שלי, ממקום אחר במחוז רצה להצטרף לתנועה. בשביל לעזור לו דיברתי עם מישהי מהקבוצה שנמצאת בעיר שלו, המספר הועבר למדריכה, אבל היא לא יצרה איתו קשר. הסיבה התגלתה כאשר יועצת בית הספר שמעה על זה.מסתבר שאחד מחברי הקבוצה "חסם" את ההתקשרות לאותו אדם, אותו חניך לא רצה שהוא יהיה בקבוצה אז הוא פשוט מנע את זה. אני, עם טעם ;של אכזבה מרה בפה שואלת: איך דבר כזה יתכן בתנועה אשר מכריזה ש"ביתה פתוח לכל נערה ונער"? איך זה יתכן בתנועה ששואפת ומדברת כלליות? במחוז אשר דיבר והחליט החלטות לגבי הכלליות בקנים?. התנועה כרגע מנסה להגדיל את עצמה, כולנו מרגישים ורואים את זה, בים אם זה באחד במאי או בפרסום לקורס מדצ"ים, ואני באמת שלא מבינה איך קומונרית שבחרה לתרום חיים שלה למה שהיא מאמינה, לערכי התנועה שהכלליות והסיסמא "ביתנו פתוח לכל נערה ונער" בתוכם נתנה לדבר כזה לקרות. איך חניכים בשכבה הבוגרת, שעברו פעולות, שיש להם נציגים שידעו על זה במועצת מחוז, שם לאחרונה הכלליות עולה לאחרונה כדבר מרכזי בשיחות, איך אנשים שהתחנכו, מתחנכים ומאמנים בערכיה של התנועה נתנו וגרמו (בין אם בשתיקה של שיתוף פעולה ובין אם בנסיון לחסום את הגעתו של אותו אדם לפעולות) לדבר מביש כזה לקרות הייתי רוצה לשלוח את זה למקום בו עוד אנשים מהתנועה ידעו ויראו. אני לא יודעת לאן לשלוח את זה. אשמח לעצה

אני יכולה להגיד לך בבטחון ,

ממש ממש קשה לי להאמין שמשהו קרה בכוונה רעה. כדאי לך לברר את המקרה הזה אולי קצת יותר לעומק ולאות מה קרה, יכול מאוד להיות שזה פשוט עניין של אי הבנה וקוצר בתקשורת . תדברי עם המדריכה בעצמך, אל תתני לשמועות להשפיע עלייך בצורה כזאת

udihecht

New member
וגם אל תשכחי

שגם קומונרים הם בני אדם, ועוד בני אדם מאוד עסוקים. יכול להיות שהיא שכחה. ויכולות להיות עוד 1001 סיבות אחרות. אני מסרב להאמין שמשהו כאן נעשה בכוונה רעה.

animal bar

New member
אוקיי

את צריכה לזכור גם שמעבר לערכים של התנועה, יש דברים מתחת לפני השטח זאת אומרת, גם אני, בתור חניכה בי''א שמאד מאמינה בערכים של התנועה, לא הייתי רוצה אנשים מסוימים מהקבוצה לא בקטע גזעני כמובן, אלא בתור בן אדם רגיל, שיש אנשים שהוא פשוט לא חבר שלהם ברמה שהוא לא סובל אותם, אולי רב איתם, מסוכסך איתם, או שהם עשו דברים שלא נראים לו ויש לכל אחד בעולם אנשים כאלה שהוא בוחר לא להיות בסביבתם, ולא בגלל הבדלי דת, גזע או מין

shlinik

New member
נראה לי תבדקי את מה שאת אומרת ממש טוב..

"לא הייתי רוצה אנשים מסוימים מהקבוצה..".. בעיניי זאת אמירה ממש קשה, להגיד שיש אנשים שאת לא תרצי לקבל לקבוצה שלך. זה ברור, וזה גם בסדר, שבסופו של דבר לא תהיי החברה הכי טוב השל כולם, ויש אנשים שאתה לא מסתדר איתם, יש חיכוכים ודברים כאלה- אבל להגיד שבסופו של דבר יש אנשים שתקבלי לקבוצה שלך ויש כאלה שוואלה, לא כל כך.. אני לא מבינה איך בתנועה שרוצה שכולם יהיו חלק בה אפשר להגיד את זה.

דביר 13

New member
אוקיי גם אם ההתנהגות שלו קרתה בכוונה

למה את מכלילה תנועה שלמה על התנהגות של אחד? וואו אז אנחנו מדינה יהודית אבל זה לא אומר שכווולם הולכים לבתי כנסת ומתפללים כל שבת.. כל אחד חושב אחרת.. אני באמת מאמינה בערכי התנועה אבל תקשיבי למרות שהתנועה היא שמאלנית יש לי ילדים בקבוצה שהם ימנים.. ואני בטוחה שאם הוא חסם אז כנראה הוא לא ממש אוהב את הילד ואני בטוחה שגם את לא ממש מתה על אנשים מסויימים לדעתי שאת לא צריכה לשלוח לכל התנועה פתאום את המקרה הזה למה זה בסה"כ ילד שלא ממש חשב על מה יקרה לכל התנועה ואם האנושות כולה תחרב ..{ואני מצטערת מראש אם הציניות שלי פוגעת} נראה לי ש שאם את רוצה שמשהו יקרה אז זה לדבר עם המדריכה של אותה קבוצה ולדבר איתה על הילד ש"חסם" את ההתקשרות לברר למה מי מה ותוכלו לפתור את זה.

למעלה