בירור

בירור

מזה תקופה ארוכה שאני לא חשה בטוב, לפני כחודש וחצי עברתי התקף סינוסיטיס ומאז אני כלל לא בתפקוד. התסמינים שאני סובלת מהם: כאבי ראש , סחרחורת, עייפות, נימול בידים, כאבי ידים,וברגלים, כאבים באיזור חגורת הכתפיים וצאוור., חום נמוך, דופק בלתי סדיר.ואני בקושי עומדת על הרגלים.(ספירת דם תאים לבנים מעל הנורמה)(ומונוקלואוסיס יש בעברי- חליתי לפני 4 שנים) ערכו לי מליון בדיקות דם, אף אוזן גרון נמצא תקין לחלוטין ואין שום סיבוך כל רופא שאני מגיעה אליו אני שואלת אותו על התשישות הכרונית ומקבלת תשובה בטלה שלא זה לא מחלה ואין לך כלום, זה סתם משהו ויראלי. די מיואשת ומאוד מתוסכלת, אין לי שמץ של מושג לאיזה רופא לפנות ובינתיים אני בבית בחופשת מחלה (ישנה כמעט כל היום) אשמח לקבל עיצות ורעיונות תודה!!!!

הרגשה לא טובה

אם אכן את סובלת מתסמינים אלו תקופה ארוכה וכל בדיקותיך תקינות - הסיכוי שמדובר בפיברומיאלגיה או תסמונת התשישות הכרונית גבוה יחד עם זאת צריך לבדוק אותך על מנת לאשר זאת - חשוב לראות איזה ברורים עשו מעבר לבדיקות דם, האם ישנן ממצאים בבדיקה וכוי אני מציעה לך לפנות לראומטולוג - אנחנו כן מאמינים בפיברומיאלגיה ותסמונת העייפות הכרונית ונדמה לי יותר פתוחים למקרים מאתגרים

tshgn

New member
ועוד שאלה, אם יורשה לי להתפרץ לדלת

האם מקובל שרופא משפחה לא יסכים לתת הפניה לראומטולוג אם המטופל מבקש היות ונראה לו (לפי קוי האבחון לפיברו´ או CFS שמופיעים בחומר של אס"ף) שיש לו פיברו´ או CFS? לי הרופאת משפחה אפילו לא הסכימה לתת הפניה למרפאת כאב (כשלחצתי ונדנדתי היא נתנה, אך כנראה יצרה עימהם קשר לבטל/דומה היות ולא שמעתי מהם מזה שנה וחצי, מאז העברתי להם ההפניה)! כמו כן טוענת הרופאה ש"אין לך CFS. לי היה עד היום רק מקרה אחד של CFS, וזה לא מה שיש לך". (מסכנים כל שאר ה0/5% החולים מכלל לקוחותיה של רופאה זאת!!!! שיש להם CFS, אך לא זוכים לאבחון!). מנהלת המרפאה אמרה לי כשנגשתי להתלונן על חוסר האונים שלי מול הרופאה ש"אין לך CFS. הרופאה שאבחנה אותך לא מוסמכת לאבחן CFS. רק מרפאה אחת בירושלים יכולה לאבחן CFS". אז מה עושים אם לא מסכימים לתת למטופל הפניה? תומר

tshgn

New member
שכחתי לרשום ש:"

הרופאה שאבחנה אצלי CFS הינה מומחית למחלות זיהומיות, סגנית מנהל מחלקה פנימית. רופאה מדהימה והעיקר - בן-אדם". תומר

מה עושים אם לא מסכימים להפנות ?

אם החולה משוכנע בנחיצותו של יעוץ נוסף ורופא המשפחה אינו משתף פעולה, אנחנו ברוך השם חיים בחברה חופשית ....

למי להפנות

רופא המששפחה חייב להפעיל שיקול דעת בהפנית חוליו למומחים שונים - כשמדובר בפיברומיאלגיה, אין ספק שרצוי יעוץ ראומטולוגי לקביעה סופית של האבחנה. לגבי CFS , הנושא בטיפול של מומחים שונים כגון ראומטולוגים, מומחים למחלות זיהומיות, פנימאים המתענינים בנושא ומרפאות מיוחדות.

zvibin1

New member
אשתי סובלת מכאבים איומים

אשתי בת 56,זה זמן רב סובלת מכאבים עזים בידה השמאלית. הכאב חזק במיוחד בלילה,וזה מונע ממנה לישון כראוי.פנינו לאורתופד וזה זיהה פריצה בדיסק באזור הצואר וטופלה בתרופה CELCOX 200´,ובטיפול פיסותרפי. לדאבוני כל אלה אינם מועילים וסבלה הוא רב. קראתי בפורום על האוסטיאוארתריטיס וראומטואיד-ארתריטיס,ורציתי לשאול האם אשתי סובלת ממחלות אלה ?ומה ניתן לעשות כדי להקל על סיבלה?. תודה

למעלה