בירור צריכת חשמל של מקפיא

peleg x4

New member
בירור צריכת חשמל של מקפיא

שלום, אני מעוניין לקנות מקפיא של אלקטרה (EL2245) אבל לא מוצא בשום מקום ברשת את צריכת החשמל שלו - היכן אפשר לברר נתון זה? תודה, אמיר
 

dani666

New member
תתקשר לאלקטרה או לך לחנות ובדוק את

הדרוג האנרגטי שלו. אין משמעות ל"צריכת החשמל" - כי לא ניתן להגדיר את זה. ברור שהצריכה בפועל תהיה תלויה היכן הוא נמצא (ליד מקור חום או במקום קריר ומוצל), האם הוא מלא במצרכים או כמעט ריק, האם פותחים אותו הרבה או מעט, האם נוהגים לשים בו מצורים כשהם עוד חמים או לא, וכן הלאה.
 

dani666

New member
ואם יהיה יותר - אתם תשלמו ? שטות גמורה

אבל אשמח לשמוע כיצד אתם מעיזים להתחייב על צריכת חשמל של מוצר חשמלי כמקפיא.
 
צריכת החשמל

של מקפיא אלקטרה ( מתוצרת וסטל הטורקית ) דגם 2245 בנפח של 208.72 ליטר היא 1.30 קוט"ש ליממה ובחישוב שנתי 475.23 קוט"ש ( דרוג C ) מדובר בצריכה ממוצעת בין קיץ לחורף עפ"י מדדידות מכון התקנים ומאושרות ע"י משרד התשתיות הלאומיות. מדובר בסה"כ במקפיא באיכות בינונית / עממית .
 

harhanegev

New member
../images/Emo41.gif פלג, אלקטרה, וכל השאר, בואו נעשה קצת סדר:

יש דבר חשוב, שתמוה מאוד שלא הוזכר ע"י המשתמש המזדהה בשם "אלקטרה05": אין דבר כזה צריכה ידועה מרא של מקפיא או מקרר. פשוט אין דבר כזה. כאשר אתה מפעיל מפזר חום, אתה יודע בדיוק כמה תשלם על כל שעת הפעלה: ההספק בוואט, חלקי אלף, כפול מחיר קוט"ש. זהו. חשבון פשוט. לעומת זאת, מקרר ומקפיא הם מכשירים בעלי צריכה מסויימת, שמפעילים את הרכיב המשתמש באנרגיה חשמלית רק חלק מהזמן. הוא יותר זמן לא מופעל מאשר מופעל, בדרך כלל. אחוז הזמן בו מערכת הקירור מופעלת וזוללת חשמל (שהוא זמן מועט, כאמור, בדרך כלל) תלוי בפרמטרים רבים: משך הזמן בו המקרר/מקפיא פתוח להוצאת/הכנסת דברים הטמפרטורה של המוצרים המוכנסים אליו טמפרטורת הסביבה וכך, עבור אותו מכשיר בדיוק, עשויות להיות צריכות חשמל שונות לגמרי בין בית לבית. למשל, ית עם ילדים רבים שפותחים את המקרר כל 10-20 דקות ולא מקפידים להזדרז בסגירת הדלת, יגרור צריכה רבה יותר מבית בו אדם אחד פותח את המקרר 5-6 פעמים ביום לזמן קצר. פתיחת מקרר בצפת מבזבזת פחות מפתיחת אותו מקרר כאן באילת. מי שמכניס בישולים חמים למקרר, ישלם הרבה יותר ממי שמכניס אותם לאחר שצוננו היטב. וכו' וכו' וכו' לכן, להגיד "הצריכה היא כך וכך קוט"ש לשנה" זה לא יותר משקר. פשוט שקר עלוב. אם היו כותבים "בתנאים של ......... הצריכה היא כך וכך קוט"ש לשנה", זה היה יכול להיות נכון ואמיתי, בתנאי שהיה פירוט מלא של התנאים. וכל עוד המידע לא מגיע מגורם אוביקטיבי, יש סיבות טובות מאוד לחשוד, ממש כמו שיש לחשוד ביבואן מכוניות שמצהיר ש"המכונית מהדגם ... שאני מוכר נוסעת 28 קילומטר לליטר". 28 ק"מ לליטר, באילו תנאים ? במהירות החסכונית ביותר בדלק בכביש ללא פגמים וללא עצירות ?
 

harhanegev

New member
../images/Emo41.gif הבהרה לגבי "קצת סדר":

הבעיה היא לא עם עצם הנתון שנמסר ע"י המשתמש המזדהה בשם "אלקטרה05", אלא על כך שזה צויין באופן סתמי, כאילו מדובר באמת אבסולוטית, ולא תוך ציון שמדובר באופן מדידה המתאים לתקן ממוצע שנקבע ע"י מכון התקנים.
 
למעלה