בירור לגבי השלמת הכנסה וקצבת נכות

olgaer

New member
בירור לגבי השלמת הכנסה וקצבת נכות

אבא שלי הינו נכה בן 70 ואמא שלי בת 67. הוא מקבל קצבת זיקנה וקצבת נכות כללית. כמו כן מגיעים לו שירותים מיוחדים. אמא שלי מקבלת קצבת זיקנה. בגלל נכות כללית, אבי לא מקבל השלמת הכנסה וכל ההנחות המגיעות במקרה כזה על חשמל, תורופות ופטור מארנונה. למעשה נוצר מצב שאבא שלי, נכה בן 70, מקבל עכשיו 2561 ש"ח נטו, כשאדם לא נכה מקבל 2723 ש"ח ובנוסף נהנה מזכויות נוספות שרשמתי מעלה. בגלל הנכות הוא מקבל פחות, למרות שצרכיו גדולים יותר. האם ניתן לעשות משהו בנדון? הרי אנחנו לא יכולים לבטל את הנכות שלו

תשובה

ראשית אתם רשאים להגיש בקשה לקבלת השלמת הכנסה מהביטוח הלאומי אם הוריך עומדים בתנאי הזכאות - יוכלו לקבל את הקצבה וההטבות הקשורות אליה שנית לידיעתך ביולי 2010 עבר בכנסת תיקון לחוק האזרחים הותיקים לפיו: "הטבות כאמור בסעיף קטן (א), כולן או חלקן, כפי שקבע השר, יינתנו גם לאזרח ותיק שמקבל קצבת זקנה לנכה לפי סעיף 251 לחוק הביטוח הלאומי התשנ"ה-1995, ועמד באמות המידה שקבע השר לעניין הזכאות לקבלת ההטבות האמורות" "ההטבות" הן: (א) הטבות הניתנות לפי כל דין וכן הטבות הניתנות על ידי גוף ציבורי לפי הסכם או נוהג, לאזרח ותיק שמשלמת לו גמלה לפי הוראות חוק הבטחת הכנסה " נכון להיום תיקון זה עדיין אינו מיושם בשטח.

למעלה