ביקור בבית משפט לענייני משפחה

מצב
הנושא נעול.

or192

New member

שלום, רציתי לדעת כיצד מתנהל משפט/ דיון בבית המשפט לענייני משפחה בחיפה. אני רוצה לראות דיון/משפט על מנת לדעת קצת יותר מול מה אני אעמוד. כמה זמן נמשך דיון? האם אפשר ללכת לדיון מתי שרוצים? איך יודעים מתי יש דיון/משפט והאם זה דיון/משפט? האם דיון פתוח לציבור או רק משפטים? ובעצם כל מידע נוסף שתוכלו לתת לי יעזור תודה

תשובה

שלום, רציתי לדעת כיצד מתנהל משפט/ דיון בבית המשפט לענייני משפחה בחיפה. אני רוצה לראות דיון/משפט על מנת לדעת קצת יותר מול מה אני אעמוד. כמה זמן נמשך דיון? האם אפשר ללכת לדיון מתי שרוצים? איך יודעים מתי יש דיון/משפט והאם זה דיון/משפט? האם דיון פתוח לציבור או רק משפטים? ובעצם כל מידע נוסף שתוכלו לתת לי יעזור תודה
תשובה
הדיונים מתקיימים בדלתיים סגורות. ההתנהלות היא בערך כך- לאחר שמוגש כתב הגנה לכתב התביעה נקבע מועד לדיון. הדיון הראשון הוא קדם משפט וביהמ"ש מנסה לבדוק אם ניתן להביא את הצדדים להסכם. כמו כן תלוי כמובן מה תובעים. אם התביעה היא למזונות ניתן בד"כ צו למזונות זמניים. אחר כך נקבע מועד להוכחות. ההוכחות הן בדרך כלל תצהירים שיש להגיש תוך פרק זמן קצוב, ולמועד הדיון מתייצבים המצהירים לחקירה נגדית. אחר כך ניתן פסק דין. בין לבין יתכנו בקשות שוניות שהצדדים מגישים.

or192

New member
שאלות נוספות

תשובה
הדיונים מתקיימים בדלתיים סגורות. ההתנהלות היא בערך כך- לאחר שמוגש כתב הגנה לכתב התביעה נקבע מועד לדיון. הדיון הראשון הוא קדם משפט וביהמ"ש מנסה לבדוק אם ניתן להביא את הצדדים להסכם. כמו כן תלוי כמובן מה תובעים. אם התביעה היא למזונות ניתן בד"כ צו למזונות זמניים. אחר כך נקבע מועד להוכחות. ההוכחות הן בדרך כלל תצהירים שיש להגיש תוך פרק זמן קצוב, ולמועד הדיון מתייצבים המצהירים לחקירה נגדית. אחר כך ניתן פסק דין. בין לבין יתכנו בקשות שוניות שהצדדים מגישים.
שאלות נוספות
התביעה על סכסוך משפחתי. כל הדיונים בדלתיים סגורות? מה זה בדיוק אומר? יש חקירות נגדיות או שרק עורכי הדין מדברים? האם משפחה קרובה יכולה להיות נוכחת או מי שנוכח זה שני הצדדים עורכי הדין והשופט? תודה!

תשובה

שאלות נוספות
התביעה על סכסוך משפחתי. כל הדיונים בדלתיים סגורות? מה זה בדיוק אומר? יש חקירות נגדיות או שרק עורכי הדין מדברים? האם משפחה קרובה יכולה להיות נוכחת או מי שנוכח זה שני הצדדים עורכי הדין והשופט? תודה!
תשובה
הדיונים בדלתיים סגורות, מה שאומר שרק הצדדים ועורכי דינם יהיו נוכחים באולם בית המשפט. עורכי הדין הם אלו שמדברים, אך השופט עשוי לפנות גם אל הצדדים ישירות. במהלך שלב ההוכחות, הצדדים נחקרים בחקירה ראשית (אלא אם כן הגישו תצהיר עדות ראשית), ולאחר מכן בחקירה נגדית על ידי עורך הדין של הצד שכנגד ובחקירה חוזרת על ידי עורך דינם (ככל שנדרשות הבהרות/השלמות לאור החקירה הנגדית).

המשמעות של דלתיים-סגורות ......

תשובה
הדיונים בדלתיים סגורות, מה שאומר שרק הצדדים ועורכי דינם יהיו נוכחים באולם בית המשפט. עורכי הדין הם אלו שמדברים, אך השופט עשוי לפנות גם אל הצדדים ישירות. במהלך שלב ההוכחות, הצדדים נחקרים בחקירה ראשית (אלא אם כן הגישו תצהיר עדות ראשית), ולאחר מכן בחקירה נגדית על ידי עורך הדין של הצד שכנגד ובחקירה חוזרת על ידי עורך דינם (ככל שנדרשות הבהרות/השלמות לאור החקירה הנגדית).
אם אדם ערירי נכנס לבית המשפט..... אז השופט יכול לחסל אותו שם ללא-עדים... יש עוד אופציות שלפיהם אם יש עדים השופט יכול להתחלק איתם ברכוש של הערירי .

אופס שכחתי את הקלדנית בתיאוריה הזאת........

אם אדם ערירי נכנס לבית המשפט..... אז השופט יכול לחסל אותו שם ללא-עדים... יש עוד אופציות שלפיהם אם יש עדים השופט יכול להתחלק איתם ברכוש של הערירי .
דרך אגב - אחת נרצחה

רגע, אני רוצה להיות בטוח שאני קורא נכון.

דרך אגב - אחת נרצחה
אתה טוען שאחת הקלדניות בבית המשפט לענייני משפחה נרצחה בקשר עם דיון בו היא היתה קלדנית ? אני מייד מתקשר למשמר בתי המשפט, אם אתה יודע משהו על כך הם צריכים להוציא אותו ממך.

לגבי הקלדנית לוין ז"ל ?

אתה טוען שאחת הקלדניות בבית המשפט לענייני משפחה נרצחה בקשר עם דיון בו היא היתה קלדנית ? אני מייד מתקשר למשמר בתי המשפט, אם אתה יודע משהו על כך הם צריכים להוציא אותו ממך.
לגבי הקלדנית לוין ז"ל ?
אולי דווקא השופטת אנה שניידר יודעת יותר ממני לגבי זה?

הנה דוגמא

לגבי הקלדנית לוין ז"ל ?
אולי דווקא השופטת אנה שניידר יודעת יותר ממני לגבי זה?
הנה דוגמא
הנני גרושה מ1986 , גירושים מאוד מכוערים שבעקבותיהם נזרקתי לרחוב ללא תמיכה כלכלית בארצות הברית.בין גרושי וביני אין שום יחסים איננו מדברים אפילו לא על עניני ילדינו המשותף. נשדדתי מפירות השכלתי עם יכולת השתכרות טובה . השתקמתי בכוחות עצמי בארץ קשה ואכזרית ללא מכר וריע. היה לי קיטרינג מוצלח. חזרתי לארץ וכבת יחידה ירשתי את הורי. שדאגו שגרושי שגרם להם נזקים כלכליים לא ייגע ברכושי. אבל הם דרך בני ואחיותיו מתנקלים לי ומנסים לנשל אותי בהתחכמויות שונות בין היתר גונבים לי דואר, עוקבים אחרי הטלפונים קשרים שלהם עם המשטרה, פורצים לדירתי ומחטטים במסמכים בין היתר גונבים חפצים. מאימים במכירת נכסי. מנסים לסכסך ביני ובין בני בו תומכת ותמכתי כספית. לא ראיתי את בני ארבע שנים מדברים בטלפון כל שבוע ומחליפים אימילס, הם מנסים להפריד בינינו אבל מנסים להעביר עליו את רכושי . הנני מבוגרת גימלאית ואינני עובדת כל רכושי מקור מחיתי. התנהלותם כלפי נבזית וחלאית. הבעל של אחות גיסי בקושי מכירה אותו יש לו את החוצפה להכניס את אפו המלוכלך לחיי .כמובן שבני מאוד יקר לי ואינני יודעת איך להפריד מבחינה משפטית שהם לא יציגו את עצמם הנבזים, כפועלים לטובת בני שהם בהחלט לא. הם גורמים הרבה סבל ומסכנים את בריאותי בכוונה תחילה ובהבנה מלאה.ניראה לי שקובלנה פלילית היתה במקום.הקובלנה הפלילית צריכה אישור של היועץ המשפטי? האם לקובלנה פלילית צריך לערב את המשטרה או שקובלנה פלילית באה במקום התביעה הטבעית שהמשטרה היתה צריכה להגיש במיקרה של עבירה פלילית?

כמה מקברי נשמע האמת

כמה מקברי נשמע האמת
מאמינה לך שככה זה פה במדינה.יש עדויות למה שאתה אומר? צחוק בצד.קודם בטח יוצרים את הערירות. האם זה שזרק את הנעל או פיצץ את הגלגלים הם בקבוצת "הערירים" שרכושם ניגנב בזדון? (אינני תומכת באלימות נגד שופטים למרות שמרגישה בכאבם וסיבלם של קורבנות עוותי הצדק)

Deutsche Bank

New member
סטטיסטית שופט יתן פס"ד כבר בקדם משפט ?

תשובה
סטטיסטית שופט יתן פס"ד כבר בקדם משפט ?
קראתי בפורום אחר עו"ד פנדריך כותב איך הולך בביהמ"ש לענייני משפט; "הדיון הראשון הוא קדם משפט וביהמ"ש מנסה לבדוק אם ניתן להביא את הצדדים להסכם" (הדגשות שלי). רציתי לדעת אם הנתבע וגם התובע לא מגיעים פיזית לקדם, אבל "לכבוד" הקדם הנתבע שולח הודעה ובה הוא מודיע בשורה אחת שהוא (הנתבע) "אני הנתבע מקבל את כתב התביעה" או נאמר ששני הצדדים מודיעים שהגיעו לפשרה ושהפשרה היא קבלת כתב התביעה בלי הריביות (התובע ויתר על הריבית שחובו של הנתבע צבר). ונאמר שהגיע המועד בו השופט צריך לפתוח בדיון קדם משפט, הוא רואה שאף אחד לא יושב בקהל האולם, אז השאלה היא מה בדרך כלל (הכי הרבה) מחליט שופט משפחה במצב כזה. האם יוצא ששופטים יותר מחליטים לדחות את הדיון או שהם קוראים את הבקשות של הצדדים שהודיעו על פשרה ונותנים תוקף של בית משפט להחלטה למרות שמדובר רק בשלב קדם משפט ? במילים אחרות, האם זו דרך שבשגרה (סטטיסטית) לתת פס"ד בהיעדר הצדדים כבר בשלב קדם משפט כאשר הצדדים הודיעו על פשרה ומבקשים בהודעתם (לא נוכחים פיזית באולם), ששלחו לתיק לקראת שלב קדם משפט, לתת פס"ד על סמך הפשרה כבר בשלב הקדם למרות שהצדדים לא נוכחים באולם ? האם בית משפט בכלל רשאי שלא לתת פס"ד בקדם משפט רק בגלל שהצדדים לא נמצאים באולם (ולמרות שהודיעו במכתב על הפשרה וביקשו מביהמ"ש לתת לה תוקף של פס"ד) ?

מצב
הנושא נעול.
למעלה