ביטול הובלה

נוסעת27

New member
ביטול הובלה

היי, שבוע שעבר קבעתי הובלה לשבוע הנ״ל, ובסוף קיבלנו דחייה בתאריך הכניסה לדירה שאנחנו עוברים אליה והיינו חייבים לבטל. הודעתי למוביל (התראה של 4 ימי עבודה). לא חתמנו הסכם מסודר הכל היה בהתכתבויות וואטסאפ והוא טוען שאנחנו צריכים לפצות אותו כספית. האם הוא צודק?

נוסעת27

New member
סגרנו על מחיר

של 2000 ש״ח.
מזכירה שלא היה חוזה מסודר, או דיבור כלשהו על מדיניות ביטולים.

ואם הוא לא היה מגיע היית מקבלת את

הטענה שלו שהוא לא חייב לך כלום כי לא היה חוזה מסודר או דיבור על מדיניות ביטולים?
להבנתי נגרם למוביל נזק בדמות אובדן הכנסה שהיה צפוי לקבל וכנראה אי יכולת למצוא לקוח אחר בזמן כל כך קצר.

נוסעת27

New member
ביטלו לי לא מעט הובלות עד היום

כולל באותו היום. זה לא עסק נעים, וזה מעצבן. אבל זה קורה בטח כשיש עניינים כמו חוזים ובעלי דירות ודיירים אחרים ולא תמיד הכל בשליטתנו.
אני לא מבקשת שיקבל את הטענה שלי. פשוט בודקת מה אומר החוק.

נוסעת27

New member
למעשה מצאתי

התשובה של המועצה הישראלית לצרכנות: ״היה וכל ההתקשרות התבצעה באמצעות הודעות או טלפון, אתם רשאים בהחלט לבטל את העסקה וזאת בתוך 14 יום מיום שהוזמנה ובתנאי שנותרו יומיים שאינם ימי מנוחה לפני מועד השירות.
מכיון שלא נשלח לכם טופס גילוי נאות או חוזה כלשהו, הרי שעל פי הוראות סעיף 14ג לחוק הגנת הצרכן, אתם בהחלט רשאים לבטל את העסקה ולכל היותר לשאת בתשלום דמי ביטול בסך שלא יעלה על 5% מערך העסקה, או 100 ש"ח לפי הנמוך מביניהם.״
&nbsp
תודה לכל ״העוזרים״.
&nbsp
&nbsp

המועצה לצרכנות

זה לא גוף שמחוקקת . זה גם לא עיסקה . זה הזמנת עבודה . ליום מסויים. לשעה מסויימת . עיסקה זה קניית מוצר מסויים שניתן להחזיר או לבטל . ועים המוצר שהוזמן הוא רק בשבילך . כמו מיטה לפי מידות שלך. לא ניתן לבטל את העסקה
כאן הוזמן יום עבורך . הוא יטען שהיו לו הזמנות אחרות שביטל אותם
הפוסק האחרון זה בית מישפט .
המוביל הזמין רכב מסויים להעביר את הרהיטים. שמיועד רק לדירה שלך . הזמין סבלים רק בשבילך . הרי איןלו סבלים במלאי .
לא פשוט העניין

נוסעת27

New member
זה גם לא ממש מדוייק

הוא ביום עמוס הובלות ואני הייתי אמורה להיות ההובלה האחרונה שלו לאותו יום, בערב. הוא לא הזמין שום דבר במיוחד, הוא פשוט היה אמור להמשיך אלינו אחרי עבודה אחרת. עם אותם אנשים, אותו הרכב. ואגב הביטול נעשה זמן מועט לאחר ההזמנה. ביטלנו מס׳ ימים אחרי שסגרנו.
אני לא אומרת שיצאנו בסדר, ולא היינו מבטלים אם לא היינו חייבים. אבל נוצר המצב מאילוצים שלא היו בשליטתנו. הייתי שמחה לפחות ציקצוקים בלשון ויותר עצות ענייניות (לא אומרת שלא ענית ענייני כרגע, אבל בגדול זה רוח התגובות עד כה).

תראי

העורך דין שלו יגיד לשופט גירסה שלו
את תגידי את הגירסה שכתבת כאן
השופט יפסוק . מי צודק
את יכולה לערער לעליון
זוכר מיקרה מחבר.
ליפני כ20 שנה . חבר ביקש מעורך דין תקים לי חברה בע"מ . הייה בשעות הערב .
בבוקר חייג החבר לעורך דין . ביטל את ההקמה . העורך דין ענה מה??? הפקידות שלי כבר הדפיסו ניירת. הרמתי טלפונים לירושלים . עשיתי כך וכך . הבחור כמובן לא שילם. העורך דין תבע אותו . איך ניגמר לא זוכר . אבל אם נופלים על מישהוא שהוא תובע סידרתי . בדרך כלל מפסידים

איפה מצאת?

קשרי בבקשה לדף.
בכל אופן, הזכות לבטל עיסקת מכר מרחוק אינה חלה, בין היתר, על שירותי נסיעה (לדעתי, גם הובלה במשמע), אם מועד ביטול העיסקה חל בתוך שבעה ימים שאינם ימי מנוחה, קודם למועד שבו אמור השירות להינתן (ראי סעיף 14ג(ג)(2) ו-(ד)(2) לחוק הגנת הצרכן).

תודה עופר

כמו שכתבתי לה במילים פשוטות. זה לא עיסקה. זה הזמנת עבודה .
אכשו הקלפים בידי המוביל. ובטוח זה לא מיקרה ראשון שיש לו . והעורך דין כבר מטפל בסוגיה הזו

נוסעת27

New member
פניתי אליהם באופן פרטי

סיפרתי את הסיפור וזו התשובה שקיבלתי (מה שהדבקתי למעלה)

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
נוכח הפרטים שסיפרת

נראה לי שהכי טוב שתדברי עם המוביל שכדי שלא יגרם לו הפסד תזמני אותו להעברת הדירה בתאריך החדש, במידה ויקים מהומה שלחי אותו לעשות מה שחושב לנכון וליתר בטחון פני אליו (ובמקביל תעדי בווטס-אפ) בבוקר היום המיועד ובקשי הובלה (והכל מטלפון שאינו מכיר ומכתובת שאינו מכיר) באותו יום בשעות שביטלת, אם לא יוכל זו הוכחה מצוינת למקרה שיתבע שלא נגרם לו כל הפסד.

התובע יטען שזה לא הוא המדבר

והוא לא מכיר את השיחה הזו . ויכול להיות שהוא הקדים העברה אחרת ליום הזה . ציימצם . הוא העביר את יום שישי ליום רביע. הדוגמה לא נותנת כלום .
זה רק גרם לו נזק. כי הזמין 4 סבלים . ליום העברה . ולים העברה הנוכחי הוא הייה צריל רק 2 סבלים . הרי הוא עובד עם סבלים . לא לבד .
וגם במישרד יש אולי פקידה . או 2 שותפים שעונים מנייד כול פעם מישהוא אחר

קלייטון.ש

Well-known member
מה הקשר להפסד של המוביל?

הזכות לביטול עסקה עומדת בלי קשר לנזק שאולי נגרם לנותן השירות.

קלינטון זה לא עיסקה

זה הזמנת עבודה . ועופר נתן קישור מהחוק . שלא ניתן לבטל מיקרים כאלה
זה לא קניית מגהץ . שניתן להחזיר . אם לא ניפתח .

למעלה