ביטוח לאומי

שלומי773

New member
ביטוח לאומי

שלום,
אני מניח שאני אחד הגברים הבודדים בפורום זה

אשתי ואני זוג צעיר ומתכננים הריון בקרוב.
אשתי עברה 2-3 מקומות עבודה בתחום העיסוק שלה ב4 השנים האחרונות כולל חודש אחד של ישיבה בבית (שילמנו ביטוח לאומי בחודש זה).
מהם הזכיות לקבל דמי לידה מביטוח לאומי?
האם צריך רצף של מס' חודשים/שנים במקום עבודה על מנת להיות זכאי לתשלום דמי לידה?

תודה בריאות והצלחה לכולן.

mitmit11

New member
גם הגברים מוזמנים

באתר ביטוח לאומי כל הנושא של לידה מפורט בצורה מאוד מובנת: http://www.btl.gov.il/benefits/maternity/Childbirth_Allowance/Pages/default.aspx

בקרון יש צורך ברצף תעסוקתי מסוים: דמי לידה מלאים ישולמו אם היא עבדה 10 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני יום קובע או 15 חודשים מתוך 22 החודשים שלפני יום קובע.

Keren Laniado

New member
הי שלומי

הי שלומי,
אתם זכאים לדמי לידה, כל עובדת שכירה בישראל זכאית לדמי לידה. לא צריך רצף כדי להיות זכאים לדמי לידה, אבל הרצף והותק במקום העבודה רלוונטיים כשבאים במשא ומתן עם המעסיק במידה ורוצים להאריך את חופשת הלידה.
מצרפת לינק עם כל המידע.

זכויות אחרי לידה

אמילי78

New member
הי קרן,אם אין לך רצף תעסוקתי של 10 מתוך 14 או

15 מתוך 22, את לא זכאית לדמי לידה מלאים.... להלן ציטוט מחוק הביטוח הלאומי:

. (א) מבוטחת ששולמו בעדה דמי ביטוח משכרה כעובדת או ששילמה דמי ביטוח מהכנסתה כעובדת עצמאית (בסעיף זה - דמי ביטוח), תהיה זכאית לדמי לידה -
(1) בעד פרק זמן של 14 שבועות - אם שולמו דמי ביטוח בעד 10 חודשים מתוך 14 החודשים שקדמו ליום הקובע או בעד 15 חודשים מתוך 22 החודשים שקדמו ליום הקובע;
(2) בעד פרק זמן של 7 שבועות - אם שולמו דמי ביטוח בעד 6 חודשים מתוך 14 החודשים שקדמו ליום הקובע.
(ב) לענין סעיף קטן (א) יראו תקופה מהמנויות להלן, שקדמה ליום הקובע, כתקופה שבעדה שולמו דמי ביטוח:
(1) תקופה שבעדה שולמו לאשה דמי פגיעה, דמי לידה, דמי אבטלה, דמי הסתגלות מיוחדים, דמי תאונה, גמלה לשמירת הריון, קצבת נכות לפי פרק ה' בשל נכות שדרגתה 100%, תגמול לפי פרק י"ב או תגמול לפי פרק י"ג בשל נכות שדרגתה 100%;

למעלה