ביטוח הטייס והנוסעים

david m

New member
ביטוח הטייס והנוסעים

שלום , אודה לתשובות מביני עניין בנושאים הרצ"ב 1 - כאשר טייס שוכר מטוס מאחד מבתי הספר , האם התשלום עבור השעה כוללת ביטוח לטייס לנזקי גוף ? 2 - אם כן - מה מכסה הביטוח ? האם גם צד שלישי ? 3 - האם נוסעים המתלווים לטייס - מכוסים בביטוח ? תודה דוד

אני לא סוכן ביטוח, אבל

זה המצב בערך: דבר ראשון, עליך בכלל לבדוק עם לחברה שאתה שוכר ממנה יש בכלל ביטוח (כי כבר היו דברים מעולם שלחברה לא היה ביטוח, אף אחד לא בודק שלכל אחד יש ביטוח) ואו הביטוח שלה בכלל בתוקף ועל איזה היקף הביטוח. בדרך כלל, החברה עושה ביטוח לגוף המטוס וביטוח לצד שלישי זה לא ביטוח מקיף כמו ברכב . עד כמה שאני מבין, בעל המטוס הוא צד ראשון, חברת הביטוח היא צד שני, או להיפך והשוכנים מטוס, ואו עם יפגע במישהו מחוץ למטוס הוא יחשב צד ג'. גם היקף הביטוח הוא לא משהו, בדרך כלל הביטוח לצד ג' נע בין מליון לשני מליון דולר. אם נפגעים ארבעה אנשים, זה חצי מליון דולר לאדם אם חברת הביטוח תסכים לשלם.

david m

New member
תודה יאיר -אם כך יוצא כמעט בוודאות

שהטייס לא מבוטח,לא כן ? אני לא יודע כמה טייסים מודעים לפרט זה בכל אופן תודה דוד

רב טייס

New member
מדוייק ולא מדוייק

מדוייק שחובה לבדוק אם יש ביטוח ומה הגובה שלו . לא מדוייק שיש ביטוח על הטייס והנוסעים כי על פי רוב אין ביטוח לטייס ולנוסעים שונה הדבר בבתי ספר לטייס שם התלמידים מבוטחים עד להוצאת הרשיון . כדאי שבעלי בתי"ס בעבר ובהווה שקוראים את הדברים יספרו את אשר הם יודעים ועושים .

כדאי שיוסי מיליס יתן תגובה לנושא זה

לפני הרבה שנים שמעתי הרצאה של יוסי בנושא הביטוחים לטייסים. יש חוסר ידע בקרב הטייסים גם הפרטיים וגם המסחריים. בגדול כל טייס צריך לדאוג לביטוח חיים וביטוח תאונות אישיות שכולל סיכוני טייס. עצם ההצהרה שאתה טייס לא מכסה תאונות טייס אלא אם כן יש ציון מפורש לכך בפוליסה. לגבי השכרת מטוס אין לי מושג אבל אם עשית לעצמך ביטוח זה המצבהבטוח ביותר.

מוכן להרצות שוב

הנושא מורכב למדי. אם תמצאו בזה עינין, אז או בכנס הבא של הפורום או בכל הזדמנות אחרת אשמח לבא ולהרצות בנושא. ככלל, הטייס עצמו אינו מבוטח בביטוח המטוס. על הטייס לדאוג לכיסוי בעצמו. אשמח לענות על שאלות ספציפיות בנושא. יוסי

skylane

New member
בגלל זה אני מבטח את עצמי

פוליסת ביטוח חיים\מנהלים יש היום כמעט לכולם בדקתי וחזרתי ובדקתי שנית שקיים סעיף בפוליסה שמדבר על תחביבים בעלי רמת סיכון גבוהה וכולל טייס. הפרמיה החודשית קצת יותר גבוהה אבל זה בטל בשישים לעומת הריסק. ככה שאני ממש לא מחכה לחברות בהרצליה שיעשו לי ביטוח.

E44

New member
../images/Emo10.gifלמען האמת

לא כל כך קצת. התוספת היא של כ- 100 ש"ח לחודש על ביטוח בריאות שאינו כולל טיס. ולמרות התוספת היקרה, קשה מאד להגיד לא!!

zulu76

New member
רמת סיכון גבוהה?

למה ביטוחים מחשיבים טיסה כרמת סיכון גבוהה? לא יותר מסוכן באוטו?

sharonbh

New member
ביטוח לטייסים

שלום לכולם, בתור אחד שעוסק בשני התחומים - טיס וביטוח, אני יכול להגיד לכם שהפוליסות הבסיסיות - ריסק,חיים, מנהלים, בריאות וסיעוד מחריגות תאונות ואירועים שנגרמים כתוצאה מטיסה שאינה מסחרית. יש אפשרות לרכוש כיסוי נוסף שיבטל את ההחרגה. לפרטים נוספים ניתן לפנות אלי לטלפון 056-894494. שרון

למעלה