ביבי גאון

שחר 676

Well-known member
מנהל
פוליטיקה היא עניין מסריח אך לא חייבים לשקר.
פוליטיקאי יכול לא לספר הכל. הוא יכול לענות תשובות סתומות
אך לא לשקר לגבי העבר וגם על כוונותיו בעתיד.

בעבודה שלי אני נתון כמעט מידי יום בלחץ לעגל פינות. לפעמים
מבקשים שאשקר. השם הטוב שלי נבנה על זה שלעולם לא יחפסו
אותי בשקר. אני משקיע עודף זמן כדי להביא נתונים שלא מעניינים
אף אחד. אני זורק לקוחות שיש להם דרישות למסור תוצאות מוטעות.
פוליטיקה לא דומה לשום מקום עבודה אחר - לא פעם פוליטיקאי אינו יכול לספק את הבטחתו לציבור בשל שיקולים קואליציונים כאלה ואחרים או אין ספור סיבות שכן הפוליטיקה יכולה להיות מאד מאד דינמית.

אני נזכר לפתע בטהרנית הצדקנית ציפי לבני אשר בבחירות שנת 2009 קיבלה מנדט אחד יותר מנתניהו - היא ניהלה משא ומתן עם החרדים וסרבה להכנע לדרישותיהם הכספיות - נתניהו נכנע לדרישותיהם ובזכותם הצליח לקיים את מדיניותו הכלכלית/בטחונית והוביל את ישראל לאחד העשורים המוצלחים ביותר בתולדותיה - הרזרבות הכספיות העצומות שהושגו בעשור זה מקיימות אותנו ברווחה בתקופת הקורונה.

כלומר - לבני הטיפשה נותרה עם הערכת השמאלנים אך לא הצליחה ליישם מאומה מתוכניותיה - נתניהו אמנם נכנע לחרדים אך הצליח להשפיע ולנווט את ישראל ע"פ תפיסת עולמו גם אם לא הצליח להשיג את כל מה שתכנן.

זה ההבדל בין פוליטיקאים פרקטיים ומעשיים לבין פוליטיקאים חסרי חכמת חיים , טהרנים וצדקנים שלא יגיעו לשום הישג.

לבני יכלה לקנות את עולמה כבר בשנת 2009 , כבר אז היא יכלה לנווט ולהשפיע את עתיד מדינת ישראל אילו הייתה משכילה להבין שהמושג אוטופיה אינו קיים וכי לפעמים חייבים להתפשר....אפילו עם החרדים.

evglev1

Well-known member
מנהל
פוליטיקה לא דומה לשום מקום עבודה אחר - לא פעם פוליטיקאי אינו יכול לספק את הבטחתו לציבור בשל שיקולים קואליציונים כאלה ואחרים או אין ספור סיבות שכן הפוליטיקה יכולה להיות מאד מאד דינמית.

אני נזכר לפתע בטהרנית הצדקנית ציפי לבני אשר בבחירות שנת 2009 קיבלה מנדט אחד יותר מנתניהו - היא ניהלה משא ומתן עם החרדים וסרבה להכנע לדרישותיהם הכספיות - נתניהו נכנע לדרישותיהם ובזכותם הצליח לקיים את מדיניותו הכלכלית/בטחונית והוביל את ישראל לאחד העשורים המוצלחים ביותר בתולדותיה - הרזרבות הכספיות העצומות שהושגו בעשור זה מקיימות אותנו ברווחה בתקופת הקורונה.

כלומר - לבני הטיפשה נותרה עם הערכת השמאלנים אך לא הצליחה ליישם מאומה מתוכניותיה - נתניהו אמנם נכנע לחרדים אך הצליח להשפיע ולנווט את ישראל ע"פ תפיסת עולמו גם אם לא הצליח להשיג את כל מה שתכנן.

זה ההבדל בין פוליטיקאים פרקטיים ומעשיים לבין פוליטיקאים חסרי חכמת חיים , טהרנים וצדקנים שלא יגיעו לשום הישג.

לבני יכלה לקנות את עולמה כבר בשנת 2009 , כבר אז היא יכלה לנווט ולהשפיע את עתיד מדינת ישראל אילו הייתה משכילה להבין שהמושג אוטופיה אינו קיים וכי לפעמים חייבים להתפשר....אפילו עם החרדים.
תיקון טעות, ללבני לא הייתה הזדמנות ב-2009 כי ביבי כבר סגר עם מפלגות הימין לפני הבחירות, ללבני הייתה הזדמנות ב-2008 כשהיא וברק אילצו את אולמרט להתפטר בגלל כתבי האישום, אז היא נבחרה לראשות קדימה וקיבלו הזדמנות להרכיב את הממשלה וסירבה להיכנע לדרישות החרדים. ולפני הבחירות ביבי סגר עם החרדים שהם יהיו איתו באש ומים, לבני אמנם קיוותה לליברמן, בטענה שהמצע שלו רובו גם במצע קדימה או שליברמן לא ימליץ בכלל ולאף אחד לא יהיה 61 ואז היא תזכה להיות ראשונה כמפלגה הגדולה ביותר, אבל אז ליברמן גייס במיוחד את עוזי לנדאו להיות מספר 2 במפלגה ותקף את נסיכי הליכוד בניסיון למצב את עצמו כאלטרנטיבה שלטונית מימין לביבי והוא לא היה יכול להרשות לעצמו להמליץ על לבני או להסכים בשתיקה שהיא תהיה ראש ממשלה, וגם חלק מחברי מפלגתו הבהירו לו שלא ילכו איתו לממשלת לבני, וכל מה שעשה הוא שטען שמעדיף ממשלת אחדות על ממשלה עם ש"ס, אבל לא עשה הרבה נגד ההתחייבות של ביבי לש"ס לפני הבחירות וגם לבני דרשו שיצהיר שתי מדינות לשני עמים ובליכוד לא היו מוכנים אז הסתפקו בזה שממשלה רחבה זאת ממשלה עם ברק של 13 מנדטים.

שחר 676

Well-known member
מנהל
תיקון טעות, ללבני לא הייתה הזדמנות ב-2009 כי ביבי כבר סגר עם מפלגות הימין לפני הבחירות, ללבני הייתה הזדמנות ב-2008 כשהיא וברק אילצו את אולמרט להתפטר בגלל כתבי האישום, אז היא נבחרה לראשות קדימה וקיבלו הזדמנות להרכיב את הממשלה וסירבה להיכנע לדרישות החרדים. ולפני הבחירות ביבי סגר עם החרדים שהם יהיו איתו באש ומים, לבני אמנם קיוותה לליברמן, בטענה שהמצע שלו רובו גם במצע קדימה או שליברמן לא ימליץ בכלל ולאף אחד לא יהיה 61 ואז היא תזכה להיות ראשונה כמפלגה הגדולה ביותר, אבל אז ליברמן גייס במיוחד את עוזי לנדאו להיות מספר 2 במפלגה ותקף את נסיכי הליכוד בניסיון למצב את עצמו כאלטרנטיבה שלטונית מימין לביבי והוא לא היה יכול להרשות לעצמו להמליץ על לבני או להסכים בשתיקה שהיא תהיה ראש ממשלה, וגם חלק מחברי מפלגתו הבהירו לו שלא ילכו איתו לממשלת לבני, וכל מה שעשה הוא שטען שמעדיף ממשלת אחדות על ממשלה עם ש"ס, אבל לא עשה הרבה נגד ההתחייבות של ביבי לש"ס לפני הבחירות וגם לבני דרשו שיצהיר שתי מדינות לשני עמים ובליכוד לא היו מוכנים אז הסתפקו בזה שממשלה רחבה זאת ממשלה עם ברק של 13 מנדטים.
אני מנסה להסביר את העיקר ואתה גורר אותי אל עבר התפל.

העיקר הוא זה שללבני הייתה אפשרות להקים ממשלה אילו נכנעה לחרדים - היא סרבה !!!

מה זה משנה עכשיו אם זה בשנת 2008 או 2009 ?

מה קשור עכשיו שאר המלל הנוסף ?

אני לא מבין מדוע אתה הורס את הנמשל עם זוטות ? -

evglev1

Well-known member
מנהל
אני מנסה להסביר את העיקר ואתה גורר אותי אל עבר התפל.

העיקר הוא זה שללבני הייתה אפשרות להקים ממשלה אילו נכנעה לחרדים - היא סרבה !!!

מה זה משנה עכשיו אם זה בשנת 2008 או 2009 ?

מה קשור עכשיו שאר המלל הנוסף ?

אני לא מבין מדוע אתה הורס את הנמשל עם זוטות ? -
כי השמאל מפיץ את העלילה שציפי לבני כשקיבלה מנדט מהליכוד ניסתה להקים ממשלה ונכשלה ויכלה לפזר את הכנסת כמו ביבי לאחר בחירות אפריל 2019 או שביבי הקים בלוק חוסם עם הערבי נגד לבני, וזה לא נכון כשללבני היה 28 מנדטים היא לא קיבלה הזדמנות להרכיב ממשלה, היא קיבלה אותה עם ה-29 של אולמרט.

מה גם שלבני טוענת שהיא הייתה מוכנה לתת להם קצבאות, מה שהיא התנגדה זה להתחייב שלא תדבר על ירושלים, כי פירוש הדבר שירושלים לא על שולחן הדיונים זה שאין מו"מ כלל ולפיכך ש"ס של אלי ישי דרשה גם קצבאות וגם שלא יהיה תהליך מדיני.

evglev1

Well-known member
מנהל
שקר אינו תכונה מובנת בפוליטיקאי.

אבל זו תכונה מדבקת. כאשר פוליטיקאים ישרים מגלים
שזה כדאי להיות רמאי ומניפולטור הם יעשו את אותו דבר.

גם לנו היו דורות של מדינאים שלא שיקרו.
בגין היה שקרן?
רבין היה שקרן?

אם כולנו נחליט שלא נבחר בפוליטיקאים שמשקרים
אותנו זה יהיה עונש מספיק שהאחרים לא יחלמו שמותר
לשקר.
אתה צוחק?

בגין ז"ל הבטיח לשמור על סיני ולבלות את הפנסיה שלו שם, והציע כבר על ההתחלה את כל או את רוב סיני.

רבין ז"ל אמר שממשלה שתרד מרמת הגולן תפקיר את ביטחון ישראל ולא הספיק להיבחר ושלח לאסאד את מסמך הפיקדון שמבטיח שבתנאים מסוימים ישראל תיסוג מכל רמת הגולן.

רבין ז"ל גם הבטיח לעשות עסקים רק עם הנהגה פלסטינית מקומית ולא ליצור קשר עם הנהגת אש"ף בטוניס, ולא רק שהחזיר את ההנהגה הגולה של אש"ף אלא החזיר את ערפאת עצמו ולחץ איתו יד וגרוע מזה נישק לו את הכאפיה.

ai27

Well-known member
רבין?
בהחלט.
ואפילו בגין חרג משמעותית ממה שאמר בתחילה.
שקר אינו תכונה מובנת בפוליטיקאי.
...
גם לנו היו דורות של מדינאים שלא שיקרו.
בגין היה שקרן?
רבין היה שקרן?

אם כולנו נחליט שלא נבחר בפוליטיקאים שמשקרים
אותנו זה יהיה עונש מספיק שהאחרים לא יחלמו שמותר
לשקר.
השקרים הכי גדולים כרגע זה רל"ב.
החל מגנץ והעבודה שחברו לביבי
וגמור בלפיד וליברמן הרמאים שמפיצים הכחשת קורונה ומעודדים בנכלוליות מזעזעת מוות המוני

לכן אתם תומכים בהם
לכן האמירות שלך הן נכלוליות ושקרניות,
כי ברור שתצביע לאותם שקרנים שוב

ai27

Well-known member
כן אני חושב שהוא גאון למרות שלא בחרתי ולא אבחר בו.

תעמולת הבחירות שלו שבו פנה למגזר הערבי זו פעולה גאונית.

מצד אחד הוא גרם בעבר למפלגות ציוניות להרגיש כאילו הן בוגדות
במולדת אם היו מצרפות אליהן את המפלגות הערביות.

מצד שני כשהוא עושה זאת תומכיו הימנים מקבלות זאת כדבר חיובי.
רק אתמול היו מתארגנים מפגינים מול ביתו אם היה עושה זאת.
לאומנים ערבים הסוגדים לנאסראללה, הניה ואבו מאזן - לא מצליחים להבין את זה,
אבל בסופו של דבר - אין מניעה שערבים שאינם לאומנים ישבו בממשלת ישראל.

לפיד - מעוניין להקים ממשלת זועביז עם הקולות של בל"ד הלאומנים, שנאמנותם היא קודם כל לארגוני הטרור הפלסטינים,
מפלגה - שרק בזכות התערבות בג"צ (ובניגוד לחוק מפורש) נמצאת בכנסת,
ודרישותיה לכניסה לממשלה כוללת את חיסול מהותה היהודית וכניעה ללא תנאי לאוייבי המדינה.
אכן - בגידה במולדת.

אבל להכניס לממשלה ערבי מתון התומך בדו-קיום ומכיר בכך שישראל היא המדינה היהודית (בהתאם להחלטות האו"ם והכרזת המדינה),
מה בעצם הבעיה בזה?

שחר 676

Well-known member
מנהל
כי השמאל מפיץ את העלילה שציפי לבני כשקיבלה מנדט מהליכוד ניסתה להקים ממשלה ונכשלה ויכלה לפזר את הכנסת כמו ביבי לאחר בחירות אפריל 2019 או שביבי הקים בלוק חוסם עם הערבי נגד לבני, וזה לא נכון כשללבני היה 28 מנדטים היא לא קיבלה הזדמנות להרכיב ממשלה, היא קיבלה אותה עם ה-29 של אולמרט.

מה גם שלבני טוענת שהיא הייתה מוכנה לתת להם קצבאות, מה שהיא התנגדה זה להתחייב שלא תדבר על ירושלים, כי פירוש הדבר שירושלים לא על שולחן הדיונים זה שאין מו"מ כלל ולפיכך ש"ס של אלי ישי דרשה גם קצבאות וגם שלא יהיה תהליך מדיני.
לבני לא קיבלה מנדט מהליכוד , היא זכתה ליותר מנדטים מנתניהו ואם היא הייתה מעט מתוחכמת בהחלט יתכן והייתה מצליחה להקים ממשלה.

סתם גררת את הסיפור והרסת את הנמשל - חבל.

והבחירות היו בשנת 2009.

evglev1

Well-known member
מנהל
לבני לא קיבלה מנדט מהליכוד , היא זכתה ליותר מנדטים מנתניהו ואם היא הייתה מעט מתוחכמת בהחלט יתכן והייתה מצליחה להקים ממשלה.

סתם גררת את הסיפור והרסת את הנמשל - חבל.

והבחירות היו בשנת 2009.
לבני קיבלה את המנדט לפני הבחירות ולא אחרי. אני מבין שבתור ליכודניק אתה תמשיך להפיץ את השקר שהמפלגה הגדולה מרכיבה את הממשלה למרות שרק בבחירות ספטמבר ביבי קיבל 32 מנדטים וגנץ 33 ובכל זאת ביבי קיבל ראשון את ההזדמנות להרכיב ממשלה. ללבני לא הייתה שום הזדמנות לאחר הבחירות כי ביבי בנה את הקואליציה עוד לפני הבחירות, רק אם ליברמן היה בוגד כבר אז, היה לה סיכוי ולכן גם בבחירות 2015 אם ביבי היה מקבל 20 מנדטים ובנט היה מקבל 15 מנדטים לא היה עוזר למחנה הציוני שהם 24 מנדטים וביבי היה ראש ממשלה.

שחר 676

Well-known member
מנהל
לבני קיבלה את המנדט לפני הבחירות ולא אחרי. אני מבין שבתור ליכודניק אתה תמשיך להפיץ את השקר שהמפלגה הגדולה מרכיבה את הממשלה למרות שרק בבחירות ספטמבר ביבי קיבל 32 מנדטים וגנץ 33 ובכל זאת ביבי קיבל ראשון את ההזדמנות להרכיב ממשלה. ללבני לא הייתה שום הזדמנות לאחר הבחירות כי ביבי בנה את הקואליציה עוד לפני הבחירות, רק אם ליברמן היה בוגד כבר אז, היה לה סיכוי ולכן גם בבחירות 2015 אם ביבי היה מקבל 20 מנדטים ובנט היה מקבל 15 מנדטים לא היה עוזר למחנה הציוני שהם 24 מנדטים וביבי היה ראש ממשלה.
אני לא אטען שום דבר כזה - גודל הגוש הוא הקובע אבל חשיבה זו כלל לא הייתה נפוצה בשנת 2009 - אז כולנו היינו תחת הדעה המוטעית שמי שמקבל יותר מנדטים זוכה
בבחירות.

לבני כבר התחילה לנהל משא ומתן עם החרדים וסרבה לדרישותיהם...וכל ההשערות שלך על קומבינות של נתניהו משנת 2008 נותרות השערות לא מוכחות.

אני בכלל לא מבין איך גררת את הויכוח לשם - איך בכלל נתתי לך לגרור את הויכוח לשם - הוצאת את העוקץ מכל הנמשל.

evglev1

Well-known member
מנהל
אני לא אטען שום דבר כזה - גודל הגוש הוא הקובע אבל חשיבה זו כלל לא הייתה נפוצה בשנת 2009 - אז כולנו היינו תחת הדעה המוטעית שמי שמקבל יותר מנדטים זוכה
בבחירות.

לבני כבר התחילה לנהל משא ומתן עם החרדים וסרבה לדרישותיהם...וכל ההשערות שלך על קומבינות של נתניהו משנת 2008 נותרות השערות לא מוכחות.

אני בכלל לא מבין איך גררת את הויכוח לשם - איך בכלל נתתי לך לגרור את הויכוח לשם - הוצאת את העוקץ מכל הנמשל.
ביבי ידע את זה כבר ב-2009

שחר 676

Well-known member
מנהל
ביבי ידע את זה כבר ב-2009

מה קשורות הצהרות נתניהו בנושא ?
פוליטיקאים מצהירים הצהרות בכדי לייצר מציאות...זה לא מוכיח מאומה.

evglev1

Well-known member
מנהל

evglev1

Well-known member
מנהל
יבגני - מדובר בפרשנות לאחר מעשה ולא באיזשהי הוכחה חד משמעית.

פרשנות כפרה - זה הכל.
עדיין הפרשנות היא שלבני למרות שהייתה המפלגה הגדולה ביותר באה לנשיא עם 37 ממליצים פחות מביבי ולכן לא קיבלה את המנדט, אפילו 13 המנדטים של מפלגת העבודה לא המליצו עליה ולכן ביבי בא עם כל גוש הימין של 65 מנדטים והיא באה רק עם המפלגה שלה.

שחר 676

Well-known member
מנהל
עדיין הפרשנות היא שלבני למרות שהייתה המפלגה הגדולה ביותר באה לנשיא עם 37 ממליצים פחות מביבי ולכן לא קיבלה את המנדט, אפילו 13 המנדטים של מפלגת העבודה לא המליצו עליה ולכן ביבי בא עם כל גוש הימין של 65 מנדטים והיא באה רק עם המפלגה שלה.
פרשנות חביבי , חכמת הבדיעבד.

כל האינרציה יכלה להשתנות בשל אלף ואחת סיבות.....די יבגני....לא שכנעת אותי והרסת לחלוטין את הנמשל אותו הצגתי לשמאלן.

רוב הזמן נח

Well-known member
כן אני חושב שהוא גאון למרות שלא בחרתי ולא אבחר בו.

תעמולת הבחירות שלו שבו פנה למגזר הערבי זו פעולה גאונית.

מצד אחד הוא גרם בעבר למפלגות ציוניות להרגיש כאילו הן בוגדות
במולדת אם היו מצרפות אליהן את המפלגות הערביות.

מצד שני כשהוא עושה זאת תומכיו הימנים מקבלות זאת כדבר חיובי.
רק אתמול היו מתארגנים מפגינים מול ביתו אם היה עושה זאת.

מצד שלישי הוא מבין שהערבים לא קלטו עדיין שכל חבירה איליו תרסק
אותם. המנהיגים היהודים הבינו היום שבתחילת התהליך הוא מורח
עליהם דבש. בהמשך הדבש הזה הופך לדבק שלא מאפשר להם לזוז.
אם הערביםם עוד לא יודעים כדאי להם לדבר עם גנץ, עמיר פרץ, בנט,
וזו רשימה חלקית. עדיין יש עליהם פצעי כוויות של המניפולציות האלה.

מצד רביעי הוא משקר. לא מתבייש לעלות על פודיום בנצרת ולשקר
במצח נחושה. מסתכל לערבים בעיניים שופך דבש ומשקר. אני במיגוד
לאחרים לעולם לא אבחר במועמד ששיקר לי.
ביבי מלך הסגר

למעלה