בטם מלאה על צה"ל

בטם מלאה על צה"ל

שלום לכולם, אני שריונר במילואים, הייתי במלחמה הזו בלבנון, חטפנו טילי נ"ט. נכון, לשריונרים היה מספיק אוכל (סחבנו הכל בטנק) נכון, לשריונרים היה ציוד מספיק נכון, היה לנו גם תחמושת בכמויות (אבל ירינו סתם, אמרו לנו לירות על כל מקום חשוד, ראבק, כל הכפרים והבתים בלבנון הם בחזקת חשוד באישון לילה, סתם ירינו בלי מטרות מוגדרות) אבל, היינו כברווזים במטווח. היה נורא. ממש לא ברור לי מדוע הכניסו טנקים למקומות מסוכנים שהיה ברור לכולם שמחכים לנו מחבלים עם טילי נ"ט. מדוע השת"פ בין החילות לא עבד כמו שצריך ? מדוע אין מיגון אקטיבי בטנק נגד טילי נ"ט ? מדוע הדיאמטר (אותו מכשיר שאמור לגלות לזירה) צעק "זאב זאב" כבר במטולה עד שפשוט לא הייתה לנו ברירה אלא לכבותו ? והכי נורא - מדוע מנסים בחטיבה לסתום לנו את הפה ? מפקד שהעז להתלונן על כשלים בתפקוד המפקדים הודח מהפלוגה אחרי לחימה בלבנון. המג"ד גירש אותי מתחקיר כי העזתי להעלות השגות לגבי תפקוד הגדוד בלחימה (עם הרוג), למג"ד מהגדוד הנוסף קוראים פחדן כי הוא חזה את כל ההיתקלויות שבסופו של דבר קרו וסירב להכניס את הגדוד שלו לקרב התאבדות. טנק המרכבה המהולל חטף טילי נ"ט שחדרו אותו כמו חמאה, ואני אומר זאת מניסיון, לא הרגשנו ולא היה לנו סיכוי להרגיש אפילו את חדירת הטיל. מיסוך העשן שווה לתחת - המחבלים ירו בדיוק לנקודה ממנו יוצא מיסוך העשן. הצבא שלנו, מסורבל, נפוח, יהיר והכי מפחיד ששמים מ"פ או מגדי"ם שחושבים שהם רמבו, לא מוכנים לקבל ביקורת ולהודות בטעויות אלא מגמדים את האנשים "החכמים" שמדברים. ואני אומר וקורא לכולם: די לשתיקה ! די לאנשים קטנים עם דרגות גדולות די לסתימת פיות די לכסתוחי"ם די לכרוניקה של תוצאות תחקיר ידוע מראש זוהי מחאתי, מחאת השריונר ! למי שמעונין בפרטים נוספים, אשמח שתצרו עמי קשר במייל האישי שלי.

למעלה