בחירת סנדק -מה לעשות?

שמירלנה

New member
בחירת סנדק -מה לעשות?

שלום לכולכן בעלי רוצה שאביו יהיה הסנדק ואני רוצה שאבי. מה עושים? איך מחליטים? היום כבר רבנו על זה ,כי אף לא רוצה לוותר . ממש אין לי כוח לזה ,ואני מפחדת שזה מתחיל עכשיו כל הבעיות האלה של הורים שלי - הורים שלו. ובכלל חוששת שיהיו בעיות עם החלטות משותפות לגבי הילדים. מה הייתן עושות? מה עשיתן אם קרה לכן כזה מקרה? תודה.

lulyK

New member
חשבנו שניתן למבוגר יותר

אבל אבא שלי הודיע שהוא לא רוצה שום חלק פעיל בטקס הזה ובכך נפתרה הבעיה.

אמיתמי

New member
מדברים עם האבא שלך

מספרים לו שיש מתח סביב זה. ואני מתארת לעצמי שהוא ימחל על כבודו. מקווה שכך, בשבילך ובשביל שלום הבית שלך. נראה לי שזו סיבה לא כל כך מוצדקת לריב עליה.

אמיתמי

New member
ורק בשביל פרופורציה

אצלנו אין אף סבא. אז כדאי לשמוח שיש את השניים ושיהיו שני סבים לאהוב את הנכד שלכם. זה מה שחשוב בסופו של דבר.

a g 2 7

New member
היתי גם בסרט הזה

בברית של הבן הגדול,כל אחת רצה שאבא שלו יהיה הסנדק. אז היה וויכוח ואף אחת לא וויתר בסוף אבא שלו היה הסנדק ואבא שלי אמר את השם של הילד(אחרי הברית אומרים כל מיני ברכות לסגולה,ובסוף אומרים את השם של הילד בפעם הראשונה.) ונתנו לאבא שלי גם לברך.... בקיצור לפני שנה נולד לי עוד בן אז היה בדיוק הפוך.... וכן תמיד יש וויכוחים ודעות שונות על גידול הילדים,החוכמה זה להתפשר עם הבעל,ולדעת לא להקשיב לכל הסבתות למינהם.....

kerenra

New member
לא הבנתי למה שהוא לא ידבר עם האבא שלו

ויגיד לאבא שלו שיש מתחים סביב העניין. למה החלטת שדווקא היא ואביה הם אלה שצריכים לוותר? אני חושבת שמגיע להורה שעוזר יותר לבני הזוג. ואם אין דבר כזה, למצוא צד ג'.

אמיתמי

New member
את צודקת

הנטיה שלי בדרך כלל לוותר במצבים כאלו. אבל מצב אידיאלי יהיה ששני בני הזוג ידברו עם ההורים ויראו למי זה חשוב יותר.

אצלינו אחי היה הסנדק

הרי הסנדק הוא זה שאמור לדאוג לתינוק במידה וחלילה יקרה להורים משהו (שלא נדע
) לכן היה חשוב לנו שזה יהיה מישהו צעיר שכל העתיד עוד לפניו. מאחר ויש לנו רק אחד צעיר מאיתנו במשפחה וזה אחי ולבעלי יש רק אחיות, נפתרה הבעיה. ההסבר שלנו היה מקובל על כל הצדדים ויצא ממש בסדר

lulyK

New member
הפן הזה של הסנדקות הוא חלק

ממנהג נוצרי בכלל, לא? מבחינתי האפוטרופסית במקרה של מוות של שנינו היא אמא שלי, והיא כמובן לא יכולה לקחת את התפקיד בברית. יש לי חברה שהאפוטרופסית שלה היא חברה אחרת שכלל לא נכחה בברית....

גם אצלינו האפוטרופוסית היא אישה

ורצינו שהיא תהיה הסנדקית והמוהל לא הסכים.

אמיתמי

New member
פעם היו נשים סנדקיות

באשכנז של ימי הביניים, וגם מוהלות. ובתורה, ציפורה אשת משה עשתה ברית מילה בעצמה. אבל נושא הסנדקאות, הוא מנהג ולא הלכה, והשתרש בקהילות ישראל שגברים מוהלים וסנדקים וכך נוהגים. אין בזה משהו הלכתי.

אמיתמי

New member
משמעות הסנדק במסורת היהודית

הוא אחר. לא מדובר באפוטרופוס, אלא באדם בעל תכונות טובות, שגם רוצים לכבדו וגם רוצים להאציל על הילד מתכונותיו. בדרך כלל מכבדים את הסבים, לפעמים אדם בעל שיעור קומה או תכונות מיוחדות ונאצלות אחרות. זה כבוד גדול, אבל אין מחויבות שנובעת מתוך הסנדקות הלאה.

ואנחנו רצינו סנדקית והמוהל אמר שלא ניתן

זו בעיה שתצטרכו לפתור בניכם כמו הרבה בעיות ודילמות שעוד יצוצו. אם אף אחד לא רוצה לוותר, תפנו למישהו שאתם סומכים על דעתו שיחליט עבורכם. מזל טוב

תאירעות

New member
שאלתם אותם בכלל אם הם

מעוניינים בסנדקאות הזאת?ובמידה וכן אז אולי להגיע להסכמה ששנייהם יהיו סנדקים? באמת בעיה אבל ממש לא משהו ששווה ריב(בעיניי)

למזלי לא היתה לי הדילמה הזאת

אבי כבר אינו בחיים ויש רק את אבא של בעלי וכך נפתרה לנו הדילמה הזאת עם שני הבנים. לעומת זאת, גיסתי נתקלה בבעיה דומה כשהבן שלה נולד, היא התעקשה שאביה יהיה הסנדק והוא התעקש שאבא שלו (חמי) יהיה הסנדק. בסופו של דבר אף אחד מהם לא ויתר והאבא של התינוק היה הסנדק... אישית, אם הייתי נתקלת בדילמה שכזו אני מניחה שהייתי נותנת את הכבוד למבוגר יותר ו/או לסבא שבאמת מראה יותר אכפתיות. ככה נראה לי.... אם יש לכם במשפחה סבא רבא, אתם יכולים לפתור את הדילמה ולתת לו את הכבוד. שיהיה במזל

lilend

New member
למה שהם לא יחלקו בכבוד?

לילד לא יכולים להיות שני סנדקים? הרי זה ענין של כבוד ולא חוק בל יעבור, אז לא להתאים את זה למשפחה שלכם? כמו שאני רואה את זה, יש פה שני אנשים שכל כך אוהבים את האבות שלהם שהם רבים למי מהם יינתן הכבוד להיות הסנדק של בנם, זה נפלא וזה מלמד על משפחתיות נהדרת ועל כך ששני הסבים הללו ראויים לכבוד הזה, למה שלא תתנו להם את זה?

anny12

New member
אין כזה דבר , לא קיימת מבחינה

טכנית (יש רק כסא אחד) וחוץ מזה לא ניתן שהילד יישב על ברכיים של שני סבים, זה לא הגיוני. סנדק יש רק אחד , הייתי אומרת שיש לכבד את האב של האבא, ככה נהוג אצלנו, בבן בכור כמובן, הבן השני שלי אבא שלי ישב והבן הקטן שלי אחי ישב.

אמיתמי

New member
הילוד אמור להיות מונח על ברכי הסנדק

זה מסובך עם ארבע ברכיים. נוהגים לבחור אדם אחד.

שמירלנה

New member
אני לא ידעת אם זה אפשרי ....

כי על הסנדק יושב התינוק כשחותכים לו ,וזה כאילו הרעיון נראה לי.... וגם אם אבא שלי יוותר כי הוא לא רוצה שיווצרו בעיות ,מה שבטוח יקרה אם נספר לו,אז כך גם אבא שלו-גם הוא יוותר אם יראה שזה גורם לבעיות. אז מפריע לי קצת שאני אצטרך כביכול "לנגן על המצפון" להורים שלי. ותודה לכולכן על הניסיון לעזור

למעלה