בזמן האחרון אני קצת עסוק...באקטואליה.

• פותח הנושא z2s3
  • פורסם בתאריך
אהלן איש יקר, שמור על הגב

לפני שבועיים בדיוק נקלעתי להפגנה שקטה בצומת מרכזית בטייבה על הכביש הראשי.
עמדו שם שבאב עם שלטים כתובים בערבית - הבנתי שהם מוחים כנגד פעילות צה"ל באיזור חברון בחיפושים אחר החטופים.
אלימות אמנם לא היתה שם, אבל הרגשה מחורבנת מלווה בתיסכול עמוק היתה גם היתה.
האור הירוק ברמזור הזניק אותי וטסתי משם במהירות.
מה שקרה בקלנסוואה, זו כבר "ליגת האלופות" - סכנת נפשות אמיתית.
בימים האחרונים עמדו אנשים מבוגרים בני המקום (קלנסוואים) בצומת המרכזית וחילקו סוכריות לנהגים יהודים שעברו שם.
טוב שיצאת בריא ושלם, הציוד כפרה - זו ההזדמנות להתחדש

z2s3

New member
כן. חילקו סוכריות יומיים אחרי זה...

הם לפעמים הלומי היסטריה, ופועלים בחוסר הגיון מוחלט. צריך להזהר עד כמה שאפשר, ושם עבר כבר את גבול ההגיון.
לפני כן צילמתי גם בטייבה, אבל העבירו אותי.

da^Lord

New member
2 הראשונות

ממש ממש טובות, תוכל גם למכור למגזינים בחו"ל נראה לי.
התזמון בהם מנצח.

שאר הסט יפה חלק פחות אבל 2 הראשונות בלטו לי במיוחד.

z2s3

New member
תודה. למכור לחו'ל ?...אולי. אין לי זמן לנשום.

גם בגלל הגז המדמיע...

enigo

New member
מותר לך בכלל למכור? התמונות שייכות לך או

לעיתון לפי ההסכם בינכם? מכיר כל מיני אפשרויות בנושא הזה.

enigo

New member
ברור שיש אפשרויות, הרי בזה פתחתי

מכיר צלמים שהחוזה אומר שהתמונות נשארות שלהם לחלוטין - ואפילו אם העיתון רוצה להשתמש בתמונה שוב, הוא צריך לשלם שוב. בקצה השני נמצאים חוזים שאומרים שכל מה שהצלם צילם במסגרת ההזנקה - שייך לעיתון מא' ועד ת', אפילו אם בדרך לאירוע הוא צילם משהו שלא קשור לאירוע עצמו.
השאלה היא, כמובן, איפה אתה נמצא על הסקאלה הזו, והאם מכירה לעיתונות זרה היא בכלל אופציה. אם אין לך זמן וכח להתעסקות, אולי אתרי סטוק לתמונות עיתונות יוכלו להיות הפתרון. אומנם מקבלים מעט יחסית עבור כל תמונה, אבל נחסכת כל ההתעסקות.

z2s3

New member
אני מתנצל מראש, אבל אני מעדיף

לא לדבר פה על תנאי העסקתי האישיים. כללית אני יכול רק לאמר לך, שכיום אין כמעט זבר כזה "צלם חוזה", ומי שיש, הם רק הוותיקים בעיקר, שנותרו עם זה גם כיום. כמו'כ, יש באפשרותי למכור תמונות לעיתונות זרה. זהו. מקווה שלא תכעס, אבל זה נוגע לפרטיות שלי.

enigo

New member
ממש לא כועס, מובן לחלוטין. ההערה היתה יותר

בשביל קוראים אחרים, שאולי לא מבינים את זה שלא תמיד צלם מחזיק בזכויות המכירה על התמונות שלו.

z2s3

New member
תודה על התגובות

לצערי זה מה שאני עושה בזמן האחרון, ואשתדל להביא לכם את המעניינות והאיכותיות יותר.

z2s3

New member
תודה. כנראה החלק הזה עבר...בדיוק

עם התחלת הטילים.

dudi4321

Member
איזה יופי

חוסר תאום בין המלל לצילומים. אוהב את הציניות שבמלל שלך. אני אמנם נגד התפרעות כזו אבל התיעוד מושלם! צילומים נהדרים.
כבוד - שאפו.

למעלה