בורה, טולדו או פוקוס?

dickens

New member
בורה, טולדו או פוקוס? ../images/Emo24.gif

אני מתכוון לקנות רכב ושאלתי היא :איזו מהן עדיפה? אני מחפש קודם כל בטיחות ואמינות, ואחר כך נוחות, איבזור וכל התוספות. האם הטולדו אמינה???כי עליה אין לי שום מושג. בתודה מראש. אגב,החל מן השנה הבאה גם צ´מפיון מוטורס תיתן 2 שנות אחריות על פולקסוואגן וסיאט(טולדו,ליאון ואיביצה)

teen17

New member
אז ככה:

הטולדו היא אוטו מעולה, יצא לי לנסוע עליו כמה פעמים והוא חייתי (גירסת ה-1.8 ליטר עם 125 כוחות סוס). על הבורה לא יצא לי לנסוע אבל על אחותה התאומה (סקודה אוקטביה) הגתי על גירסת הדיזל והוא מושך כמו טיל. עכשיו, השאלה היא כמה אנשים האוטו צריך לסחוב? האם הוא משמש כאוטו משפחתי? אם כן לכמה מבוגרים? גל.

אילן די

New member
הוא לא שאל אם האוטו חייתי או טיל

הוא התעניין בקשר לבטיחות של הרכב. ומה השאלה על כמות אנשים ברכב ? האם אחת מהמכוניות שהוא ציין בשאלה יכולה להסיע יותר אנשים משתי האחרות ? כולן מסיעות 4 מבוגרים. ולא, האוטו לא ישמש כאוטו משפחתי אלא מכונית הכנה של קבוצת מקלארן למירוץ הקרוב... יוצא לך לקרוא את השאלות עד הסוף לפעמים ? זה עוזר. ולענייננו, אני מבין שאתה מתכוון לבטיחות פאסיבית. אינני יודע במדויק כמה כוכבים קיבל כל רכב במבחני ריסוק אבל שלושתן מכוניות בטוחות למדי ברמת השילדה כך שלא תיפול בנקודה זו אם תבחר כל אחת מהן. בדוק את רשימת האבזור, כמה כריות אוויר מוצעות בכל רכב ? האם יש בהן מערכת ABS או אולי אפילו ABS ובלמי דיסק בארבעת הגלגלים ? לגבי בטיחות אקטיבית. קודם כל - נהג באוטו. חלק מנושא הבטיחות הוא שדה ראיה וזה עניין שמשתנה מנהג לנהג. שב במושב הנהג ווודא שנוח לך מהבחינה הזו. בדוק שהבלמים מתאימים לך. החלק מהמכוניות הבלמים רכים ובחלקם הבלמים "נושכים" באופן מידי. בדוק מה נוח לך יותר. קניה מהנה אילן

sronis

New member
אבל אילן אתה לא מבין -

האוטו מושך כמו סקאד על סטרואידים!! טיל בין יבשתי!! 125 כ"ס ממנוע 1.8 ליטר!! טס כמו פורשה 911 טורבו!! וסקודה אוקטביה בכלל, דיזל עם 90 כ"ס, פצצה של מכונית, נוסעת כאילו שאין מחר!! גוזרת אימפרזות טורבו!! ולעניינו: הטולדו והבורה הן אחיות. יש להן אותם המכלולים, שלדה זהה, ואיכות מצוינת. הטולדו מעט יותר זולה מהבורה אם אינני טועה, וזה נותן לה עדיפות. רמת האמינות שלהן צריכה להיות דומה, ואם יש אחריות של שנתיים אז בכלל לא הייתי דואג. מצד שני, הפוקוס בתור חבילה יותר טובה מהן. גם יש לה שלוש שנים אחריות מלאה, האמינות שלה, לפחות בינתיים, נראית על פניה כבסדר גמור. הפוקוס צפויה להיות מעט נוחה יותר מהטולדו והבורה, וכן התנהגות הכביש שלה טובה יותר. לשתי האחרות איכות תא נוסעים גבוהה יותר, אך אין להן אבזור עדיף (אני חושב שיש להן רדיודיסק או טייפ שמגיע עם האוטו, ולפוקוס אין, אבל לפוקוס יש חישוקי מגנזיום בגרסה המאובזרת ועוד קצת פיצ´פקס. אני הייתי קונה פוקוס, אבל לדעתי שווה לבדוק גם את הטולדו, צריך לעשות נסיעת מבחן ועל פיה להחליט. בהצלחה!! רוני

teen17

New member
לכל המעירים ולזה שהתעניין.......

דבר ראשון ממש אבל ממש לא הבנתם אותי אז שלפני שאתם יורדים על מישהו תחשבו טוב טוב מה אתם כותבים!!!!!! תיקון: לאוקטביה דיזל יש 100 כ"ס!!!!! דבר שני התכוונתי שהטולדו מושכת בעליות עם מזגן ויש לה 6 כריות אויר 4 בלמי דיסק וכמובן ש-ABS ועוד איזה כמה מערכות נוספות והאוטו מאובזר מאוד ואני חושב שבגירסת ה-1.8 125 כ"ס מקבלים גם גלגלי מגנזיום. באוקטביה יש 2 כריות אויר ואיבזור מלא (גלגלי מגנזיום, רדיו דיסק ועוד איזה כמה דברים) בגירסת ה-1.8 טורבו. גם הטולדו וגם האוקטביה הם בעצם כמו הבורה רק יותר זולות (אותה גיברת בשינוי הדרת) בגלל השם. דרך אגב אני חושב שבסקודה מקבלים 3 שנים אחריות (לא בטוח בזה). בכל מקרה הייתי ממליץ לך לעשות נסיעת מבחן באוקטביה ובטולדו ואחרי זה להחליט. גל.

umop apisdn

New member
אני מסכים בהחלט!!

שיעשה נסיעת מבחן בטולדו ובאוקטביה, ואז יקנה את הפוקוס.

dickens

New member
תודה ,אכן צריך לעשות נסיעת מבחן!!!

אני נוטה לכיוון הגרמניות.

teen17

New member
ותזכור:

תבדוק את הטולדו 1.8 עם 125 כוחות סוס וגם את האוקטביה 1.8 טורבו עם 150 כוחות סוס. גל.

sronis

New member
אני בטוח שהוא יבדוק גם את הטולדו

שעולה 104 אלף ש"ח וגם את הסקודה שעולה עשרות אלפים יותר. ואז יקח את הטולדו כי הוא מחפש מכונית במחיר משפחתי. רוני, שעדיין היה לוקח פוקוס (103 אלף)

teen17

New member
דווקא האוקטביה 1.8 טורבו עולה:

בסביבות ה-110,000 שקל והיא יותר חזקה מהטולדו. יש לה 25 כוחות סוס נוספים.

sronis

New member
איך האוקטביה 1.8T עולה פחות מ-2.0?

אוקטביה שני ליטר עולה כ-119 אלף. אוקטביה 1.8T עולה 153 אלף. (אוטומט. אין ידני) רוני

teen17

New member
תיקון:

בסוכנות סקודה בחיפה שהייתי בה (כי היא נמצאת ליד מקום שלמדתי בו) אז אמרו לי שם שיש אוקטביה ידנית (אחד הגוכני מכירה שלהם) ולפי גם מה שהוא אמר לי אז המחיר שלה ממש אבל ממש לא כל כך גבוה הוא נדמה לי אמר לי משהו בסביבות ה-120,000-130,000 ש"ח ולא יותר. גל.

sronis

New member
אוקיי אז בוא נגיד שהיא עולה 120 אלף

אז אתה מציע לבחור מכונית ב-104 אלף מול מכונית ב-120 אלף? לא לכולם יש את ה-16 אלף הנוספים האלה.... רוני, שעדיין טוען שהאוקטביה 1.8T עולה הרבה יותר מ-120 אלף ש"ח

teen17

New member
אז נראה לי שהסוכן שדיבר איתי......

הטעה אותי וכנראה היה צריך לבדוק את הנתונים ובעיקר את המחיר לפני שהוא היה מדבר איתי. בכל מקרה נראה לי שגם גירסת הטורבו דיזל תתאים לו. לא ככה?

sronis

New member
לדעתי לא

האוקטביה בגרסת הטורבו דיזל היא חלשה מדי, רק 90 כ"ס, ובגרסה האוטומטית גם יקרה יותר. חוץ מזה הרבה אנשים מעדיפים לא לקנות דיזל, זה נורא תלוי בהעדפות של הבחור ובכמות הנהיגה שלו בשנה. אני עדיין הייתי הולך על טולדו או פוקוס - לבחור בין השתיים. רוני

ac cobra

New member
דווקא קצת ( הרבה) יותר ממה שאתה ...

חושב
האוקטביה שלך עולה 153 אלף ₪ ולה כמו שאמרת " בסביבות ה110,00 ₪ אולי היא חזקה ב25 כ"ס יותר אבל יקרה מאשר בטולדו שעולה 115 אלף ₪ שם
להבדל???

למעלה