בוקר טוב

• פותח הנושא mto
  • פורסם בתאריך

mto

New member
בוקר טוב

שלום קוראים לי משה כתבתי בפורם מספר פעמים בעבר http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=1588&MessageId=137982131 קישור להודעות.. הסיפור שלי הוא כזה - התחתנתי עם בחורה אנגליה באוסטרליה ( אמיתי לחלוטין לשואלים את עצמם), חזרתי לארץ כדי להוציא אישור עבודה - כלומר ויזת נישואים לאנגליה, הגעתי לארץ גיליתי שיש דבר כזה חותמת אפוסטיל בעולם וצריך אותה על התעודת נישואין כדי לעשות כל דבר שהוא... את החותמת אפשר לקבל - תנחשו איפה - באוסטרליה!!! לא בשגרירות הם לא מחתימים, שלחנו את התעודה לחברים טובים באוסטרליה - חזרה אחרי שבועיים וחצי - ביוקרטיה אוסטרלית, אז עכשיו אני בארץ שלושה וחצי שבועות בלי לעשות כלום בעצם!! התחלתי תהליכים עם משרד עורכי דין כדי לקבל עזרה ויעוץ לגבי כל הסיפור - בטלפון אמרו לי סכום גבוה מאוד, אך שהגעתי לפגישת יעוץ לשם זה היה מאוד פשוט - בגלל שהיו לי את כל המסמכים תיק מאורגן לחלוטין כולל אישורים וכולל הוכחות, כל מה שהיה צריך לעשות זה אישור נוטריוני לאיזה שני מסמכים ולהגיש את הבקשה - התעודה הגיעה - יומיים אחרי זה הייתי אצל העורכת דין - הגשנו את הבקשה ביחד, ותור לשגרירות יום אחרי בשמונה בבוקר!! הגעתי לשגרירות נרגש לחלוטין - ראיון קצר שכלל את המילים שלום מה שלומך וזהו פחות או יותר צילום וטביעת אצבע על מסך נגיעה - נותנים את המעטפה השמנה והפקידה שעשתה את הראיון מסתכלת שהכל שם והכל נראה בסדר, והיא מחלקת את הכל לשתי מעטפות - דברים שתרצה שיחזרו אליך ודברים שהם שומרים לצורך תיעוד. סך הכל 12 דקות בשגרירות. אני רוצה לציין שכל מי שדיברתי איתו הסביר לי שזה יכול לקחת עד שלושה חודשים ותמיד נשמעו מופתעים על זה שאני מוכן להמשיך... כלומר מה שלושה חודשים? טוב אז אני לא אחיה עם אישתי ? בכל מקרה שהייתי בשגרירות שאלתי כמה זמן זה יקח - היא לא יכלה להגיד לי רק שזה יכול להיות שלושה חודשים אבל כרגע בקשות חוזרות אחרי חודש אבל זו לא התחייבות. בשגרירות הייתי ביום חמישי, ביום שני שבוע וארבעה ימים אחרי התקבלה שיחה מהשגרירות , בוא הדרכון חזר. " תגידו אז יש תשובה ? לא נותנים מידע כזה בטלפון" יום אחרי הייתי שם, הכל בסדר ויש ויזה! ארבעה ימים אחרי הייתי על מטוס - ועכשיו אנחנו בלונדון!! תודה לכל מי שעזר נתן עצות תמך ושירשר את המידע שלו!! רציתי לרשום את השם של העורכת דין אבל אז חשבתי שאולי זה יחשב כפרסומת אז מי שרוצה - בפרטי. המחיר שהיא לקחה היה ממש נמוך דרך אגב.

mto

New member
ועכשיו לשלב הרגיל

מציאת עבודה, אז כמובן שאני מחפש ברשת הרבה - אבל אם יש למישהו המלצות נוספות ? אנשים שהוא מכיר? תחום האבטחה או המטבח - אני יודע שזה שני עיסוקים שונים לחלוטין, אבל זה מה שאני אוהב לעשות אז... חח שיהיה אחלה יום!!

TrigATUSA

New member
לדעתי הרבה מהמשרות האלה מנוהלות

דרך סוכניות כוח אדם - אז כדאי לחפש אותן ולהתחיל להרשם אצלהן לגבי בישול - להמון פאבים יש מטבח, והבישול לא חייב להיות סופר מקצועי, אז לדעתי אפילו שווה לעשות סיבוב פאבים באיזורים שטובים לך, עם קורות חיים ביד, ולשאול אם הם מחפשים מישהו לבישול

eyePhonist

New member
כייף לך! הרבה בהצלחה!

אני מקווה לקבל את האזרחות האירופאית שלי ביוני.

titch

New member
אפשר בבקשה את פרטי העו"ד במסר?

האם היא יכולה לסייע גם לזוג שהתחתן באיטליה ומתמודד בדיוק עם מה שכתבת פה.. יש לי חברים שמנסים לקבל חותמת אפוסטיל באיטליה על תעודת הנישואין וכל עו"ד איטלקי שניסו ליצור איתו קשר פשוט לא ענה.. ממש מצב מתסכל...

גוזליה

New member
טוב לשמוע שהסאגה נגמרה בצורה חיובית../images/Emo13.gif

שיהיה בהצלחה במציאת עבודה- וממליצה על הדרך שטריג הציע לחיפוש עבודות בסגנון שאתה מחפש. בהצלחה!

tula374

New member
היי משה

אני כל כך מבינה אותך לגבי האפוסטיל. שמי ליטל ואני גרה כרגע עם הארוס ההולנדי שלי בבלגיה אנטוורפן. היום מאוד קשה להכנס להולנד ולכן אנחנו פה. אני יכולה להבין שהמחשבה להיות בלי אשתך קשה מנשוא. יכול להיות שאני אצטרך לחזור לארץ בסוף הויזת תייר שלי בעוד חודש. אני שמחה מאוד מאוד בשבילך שהכל עבר. המון בהצלחה. ליטל

למעלה