בוקר טוב משה'לה

רותי מ

New member
בוקר טוב משה'לה../images/Emo39.gif

אני נותנת לך את הכבוד לסגור את החידה של "העיתון" בשירם של הבלתי סדירים. בהצלחה

פתרון העתון והבלתי סדירים ../images/Emo140.gif../images/Emo15.gif

תודה על הכבוד .(למרות שלא הייתי הראשון ) מדובר לדעתי בעתון "קול העם" שהיה נסיון לסגור אותו בתחילת שנות החמישים בגלל מאמר נגד בן - גוריון והממסד הפוליטי אז ..בג"ץ ביטל את צו הסגירה ומאז ועד היום מהווה פסק דין זה אבן יסוד לחופש הביטוי במדינה השיר הוא לדעתי "כל העם במילואים " (בהקשר ל "בלתי סדירים" ) ... וכל הכבוד לשמחה על החידה היפה

רותי מ

New member
משה,לה../images/Emo39.gifטעית בשיר

השיר הוא: שיר הפרטיזנים יותר מאוחר אתן את השיר, כרגע אין לי זמן. להתראות

השיר "רק בישראל" גם מתאים

רק בישראל להקת חיל הים מילים: אהוד מנור לחן: נורית הירש כל העם במילואים רק בישראל מתנדבים עושים חיים רק בישראל הכרמל יורד לים דיסקוטק נסגר מוקדם רק בישראל....וכו' וכו' (מילואים=בלתי סדירים) הכמנתי גם שההבדל בין "קול העם" ...ל"כל העם" הוא 80 ..וקבלת את התשובה (ק=100 כ=20 ההבדל 80 )

רותי מ

New member
שיר הפרטיזנים../images/Emo39.gif

שמחה נתן רמז מאוד ברור לפרטיזנים: הם היו ביערות (ולא רק). לכן הגעתי לשיר הזה: וכן יש לציין שנאמר פה :האם נכון שמעה אזני שיש בשירם של הבלתי סדירים, עתון? שיר הפרטיזנים שמעון ישראלי מילים: הירש גליק לחן: לא ידוע אל נא תאמר הנה דרכי האחרונה את אור היום הסתירו שמי העננה זה יום נכספנו לו עוד יעל ויבוא ומצעדינו עוד ירעים אנחנו פה מארץ התמר עד ירכתי כפורים אנחנו פה במכאובות ויסורים ובאשר טיפת דמנו שם נגרה הלאינוב עוד עוז רוחנו בגבורה עמוד השחר על יומנו אור יהל עם הצורר יחלוף תמולנו כמו צל אך אם חלילה יאחר לבוא האור כמו סיסמא יהא השיר מור לדור בכתב הדם והעופרת הוא נכתב הוא לא שירת ציפור הדרור והמרחב כי בין קירות נופלים שרוהו כל העם יחדיו שרוהו ונגאנים בידם על כן אל נא תאמר דרכי האחרונה...

רותי מ

New member
תודה למשה'לה../images/Emo39.gif../images/Emo140.gifעל הסגירה

ועל השיר האחר
שהאיר את עינינו על מכלול האפשרויות שאפשר למצוא בתשובות לחידות שירים.

בא לי דווקא להגן על "רק בישראל"

עם כל הכבוד לפרטיזנים ... את יודעת כמה מילואימניקים מסתובבים ביערות במילואים ? (נווטים למשל ) הפרטיזנים לא היו "כל העם" הם היו לצערי מיעוט שבמיעוט , לעומת זאת ב"שיר שלי" כתוב במפורש "כל העם במילואים" כמו כן ה"שיר שלי" הוא של ה"בלתי סדירים" נורית הירש ואהוד מנור

רותי מ

New member
משה'לה../images/Emo39.gif

בוא נחכה לנותן החידה ונראה מה יש לו להגיד בנידון. יש לי הרגשה שאני הצודקת!!!

היי רותי'לה

אין לי ספק ששמחה התכוון לשיר הפרטיזנים מכיוון שהם אכן לא סדירים שלחמו גם ביערות מצד שני אם הוא היה חושב על "רק בישראל" לצורך החידה הוא היה בוחר דווקא בו

רותי מ

New member
משה'לה../images/Emo39.gif../images/Emo140.gif../images/Emo39.gif../images/Emo140.gif../images/Emo39.gifצ"ט

אבל

בשני השירים יש "כל העם" ולכן השיר הוא של הסדירים והבלתי גם. למה התכוון עוד"נו אני לא יודעת אבל פרטצ' נשמע לי כרמז. אגב - בשל המיזמניות שלו (+בורותי) סברתי שאכן העיתון נסגר כי העוּבדות בשטח הן נגד העוֹבדות (והעובדים גם) של העיתון.

אבל אבל ... ../images/Emo141.gif

היום היו אומרים לעיתון העותר "באיזה סגנון אדוני מדבר", והיו מוסיפים עוד כמה ימי סגירה, וגם מחייבים אותם בהוצ', שיקללו את יומם.

דבר החד ../images/Emo141.gif

תודה לחו"לכם. הייתם נהדרים
לתקלה כזאת חיכיתי מימיזמן, וכבר ציינתי שהיא יכולה לקרות: שמישהו נותן פתרון שאינו לפי כוונת המשורר, אבל מקבל אישור - אפילו מהמשורר עצמו! - ובהמשך הוא עצמו יכול לחנוך אחרים על פי "הטעות המאושרת" (תרתי משמע), וכן הלאה ... תהליך מרתק!!! אכן, התכוונתי לפרטיזנים, ומכל הרמ"זים זה צ היה להיות ברור. רותי
אף הוסיפה עיתון נוסף, בלי (ש): כנראה "השחר", אותו מזכירין יחד עם "המליץ", "הצפירה" ושאר עיתונין כיו"ב. אבל היה גם עיתון בשם "היום", שהיה קונסולידציה של "חרות" (תנועת החרות) ו"הבוקר" (הציונים הכלליים), עם הקמתו של גח"ל (גוש חרות-ליברלים, ממנו צץ הליכוד דהיום). ואני הוספתי כי יש בשיר רמ"זים לעיתונים נוספים, אם כי לא בדיוק בשמם: "למרחב", "הדור" (עיתון הערב של מפא"י, ואני, בנעורי, התפרנסתי קצת מחלוקתו למנויים...). ולא יפתיע אותי אם יתברר שהיה גם עיתון בשם "הדרור", ושלבנק הדם יש עיתון בשם "הדם"... מאידך, הפתרון של מוישלה היה "נכון", אבל לא קלע לכוונת המשורר... אז
, בתור רבנית החובל, תחליט אם וכמה נקו.dot מגיעות לך. ואגב, רותי, הבחירה שלך למי להעניק את הכבוד הייתה בסדר גמור (ובדיעבד - אף יותר מבסדר גמור ... אבל אנחנו נבחנים באספקלריא של זמן-אמת). ושוב, תודה לחו"לכם.

רותי מ

New member
תודה, שמחה../images/Emo39.gif../images/Emo141.gif

היתה לי הרגשה שבחרתי נכון, אפילו שלרגע נבהלתי על הטעות בשיר. אך יצא מתוק מעז ואני מאוד מרוצה מה"ויכוח" שנוצר עקב בחירתי. משה'לה אני מעניקה לך שתי נקודות. ערב טוב

קודם כל תודה על הבחירה...

מודה ומתוודה שלא הקדשתי מחשבה בנוגע לרמזים אלא ננעלתי על התשובה שלי ..לכן בקריאה לאחור את הרמזים היה לי ברור ששמחה מתכוון לשיר הפרטיזנים ואין לי ערעור על כך ..אבל למען הטריוויה אוסיף שגם בשיר רק בישראל "מככבים כמה עתונים - לדוגמא : "הכרמל" (שבועון) - תר"ך-תר"ל; 1870-1860 ("הכרמל יורד לים - רק בישראל..") לדוגמא ראו קובץ מצ"ב "הכרמל" (ירחון) - תרל"ב-תר"ם; 1880-1871 (כנ"ל ) "הקיבוץ" - שבועון התק"מ ("הקיבוץ והמושב רק בישראל ..." )

חיננית

New member
ישלי שאלה -שמחוש את רותי

האם הכמנתי אז ,התקבלה? כן או לא ? עד עכשיו לא הבנתי.. מדובר בהרמת התריס...

אלזו, אני שאלתי ... ../images/Emo141.gif

אני אמרתי ש"אם זו הכמנה, הייתי מרים את התריס עד למעלה, כי בחוץ מזג אויר קודר וסגרירי", וגם אמרתי ש"התכוונו לאותו הדבר, חינוש", והוספתי סימם קריאה, אבל זההיה בטעות, ומייד תיקנתי, בהוסיפי כי "בהודעה הקודמת, בסופה, במקום סימן קריאה (!) צ"ל סימן שאלה (?), כי לא הייתי בטוח שהתכוונו לאותו הדבר, ולכן שאלתי". ועל שאלתי זו, שהייתה למעשה, בקשה לשיפור-ההכמנה, לא קיבלנו כל מענה. על הערתי בדבר "מזג אויר קודר וסגרירי" הוסיפה
גם "מעורפל ואביך", ורק היא יודעת אם זה היה אישור, או חיזוק בקשתי לשיפור.

רותי מ

New member
ערב טוב, שמחה../images/Emo39.gif../images/Emo141.gif

התוספת שנתתי גם "מעורפל ואביך" היתה לאישור ולשיפור ההכמנה שלך.

למעלה