בוקר טוב, מה רציתי לדעת האם מכונת אוברלוק

בוקר טוב, מה רציתי לדעת האם מכונת אוברלוק

מהווה תחליף למכונת תפירה ביתית רגילה או שהיא משמשת כתוספת?

שאלה נוספת, התחלתי ללמוד תפירה בצורה מסודרת

ואני יודעת להוציא גזרה מבורדה ולתפור, לא ניסיתי הרבה לבד אבל את הטכניקה למדתי וכאמור, רק התחלתי ללמוד. האם זה אמור להיות קל אחר כך, כלומר, אם אראה בגד בבורדה וארצה לגזור ולתפור זה יהיה קל או שעלול להסתבך? והאם זה קשה לבנות גזרה לבד, כלומר על סמך מידות ולא מבורדה

אסתרקה7

New member
לגבי תפירה מ"בורדה"

מנסיון של שנים רבות של תפירה לפי "בורדה", זה לא נעשה קשה, לדעתי , רק יותר מורכב. יש היגיון בעבודת התפירה ואם מבינים איזה חלק מתחבר למה, אז זה מתחיל ל"רוץ". ב"בורדה" ישנם המספרים הקטנים בתוך החלקים ש"אומרים" לך איזה חלק צריך להתחבר לשני. לבנות גזרה לבד זה משהו אחר: בהתחלה משרטטים את גזרת היסוד ואחר-כך את הפיתוח לפי הדגם שבחרת. זה תהליך ארוך יותר, לא קשה, לדעתי, אבל מורכב ויש כאלה שמעדיפים אותו על פני גזרות מוכנות. אני עובדת עם ידע משולב של גזרות מוכנות עם שרטוט גזרות ותמיד מגיעה למידת הגוף האישית. תמיד עושה את ההתאמה. את גזרות היסוד אני משרטטת היום לפי מידות אישיות של כל אחת ולא לפי מידה שרירותית כך שהכל אפשרי. אני מקווה שאת אוהבת לתפור. אם כן, השאר יבוא..... בברכה, אסתי.

אסתרקה7

New member
מכונת אוברלוק בנוסף

מכונת אוברלוק היא בנוסף למכונה רגילה ולא במקום, היא עושה עיבוד יפה לבדים גזורים לפני תפירה במכונה רגילה, היא עושה גימור מיוחד לבדים עדינים וגם לסריגים. היא גם מחברת שני בדים כשאין תוספות תפרים.....

למעלה