בוקר טוב לכולם

TAINTED SAINT

New member
בוקר טוב לכולם ../images/Emo13.gif

הגחתי לכאן מפורום זוחלים בתפוז שבו אני כותב באופן קבוע למדי על מנת לשאול שאלה בקשר לגזע כלבים שקראתי אודותיו אתמול בלילה באתרים שונים ועורר את סקרנותי. נתקלתי באזכור של ה'מסטיף הטיבטי' ומתוך סקרנות חיפשתי מידע אודותיו. מסתבר שזהו גזע כלבים עתיק בן קרוב ל 3,000 שנה שפותח עיי השבטים הנוודים בהרי ההימלאיה ובמונגוליה על מנת לשמור על ישובייהם ועדריהם,וכמו כן נחשב לכלב שמירה מסורתי במקדשים הטיבטיים. למידע אודותיו: T H E T I B E T A N M A S TI F F שאלתי היא האם ידוע למישהו אם מגדלים כלבים מגזע זה בארץ ? אני פשוט סקרן משום שלפי הכתוב באינטרנט זהו אחד מגזעי הכלבים הנדירים בעולם ואני תוהה אם בכלל הגיע לארץ. [ולא,אינני חובב כלבים גזעיים,כלבתי עלייה השלום הייתה מעורבת למהדרין ואם יום אחד אשוב לגדל כלב לא יהיה זה כלב גזעי.] בתודה מראש לעונים

אני פגשתי פעם אחד גזעי

לא יודעת אם הוא היה מיובא או נולד בארץ. הכי יעיל יהיה לברר מול חוג כלבי הדוגה.

TAINTED SAINT

New member
קודם כל תודה ../images/Emo140.gif

אודה לך אם תוכלי לצרף קישור לחוג\פורום שהזכרת. תודה מראש וסוף שבוע נעים.

פגית

New member
../images/Emo140.gifברוך הבא

אתחיל ואומר שהכלב בתמונה מרשים.. אז ככה לפי מיטב הבנתי אין מגדלים לגזע בארץ, גם באם זה גזע נדיר, לא בעיה להביא לארץ, רק צריך תושיה והרבה כסף.. המסטיפים הם כלבים מדהימים, ענקיים, אלגנטים, אוהבים, טובי לב, זזים בקלילות וצעד מדהים, על הנבחיה שלהם לא אדבר בכלל. אני מגדלת מסטיף ספרדי, בת שנתיים וחצי, כמוך לא חשבתי שאגדל כלב גזעי, אך פולה התגלגלה אלינו ואימצנו אותה ואני לפחות נשבתי בקסמי הגזע
תמיד הטיבטי נראה "מצחיק" ביחס לאחרים, לא יודעת למה קריקטורי משהו..

TAINTED SAINT

New member
תודה ../images/Emo140.gif

אינני חושב כי בשלב זה יהיה הוגן לכלב אם נאמץ אותו משום שאנו גרים בדירה קטנה בקומה השלישית,ובנוסף לשלל בעלי החיים שאנו מגדלים יש לנו חתול שאימצנו כגור ביפן [לפני 13 שנים וחודשיים] וחתולה שאימצנו לפני שבועיים וכרגע על תנאי [אם היא תמשיך לרדת לחייו של החתול שלנו נאלץ למסור אותה-כבר מצאנו לה בית מאמץ חם אצל חברים,אך אנו עדיין מנסים לתת לה צ'אנס אחרון],מסתבר שהיא הייתה שייכת לנבלות [קשה לכנות יצורים כאלו 'שכנים'] שגרו בבניין וכשעברו דירה פשוט נטשו אותה מאחור והיא הצליחה לשרוד שמונה חודשים עד ששכן הביא את דבר קיומה לידיעתי. היא חצי חתול אשפתות ירושלמי גזעי וחצי חתול הימלאיה - שילוב מנצח ! [החתול שהבאנו מיפן הוא חתול יפני קצר זנב שאימצנו כגור בן חודש בלילה גשום ליד תחנת רכבת בטוקיו,גיליתי שהוא קצר זנב רק כשהוצאתי אותו מכיס הג'קט בבית]. אני מקווה בעתיד לשוב ולגדל כלב,הדבר תלוי בגורמים רבים,ואין ספק כי זכייה בלוטו תעזור
באם יום אחד נתגורר בבית עם גינה הבחירה שלי תהיה כלב גדול ככול האפשר,אם כי לא כלב גזעי-אינני אוהב את התדמית היוקרתית שהוצמדה לכלבים גזעיים ואת העובדה שהפכו לסמלי סטאטוס. מבחינתי כלבים מעורבים תמיד היו וישארו הבחירה האידיאלית משום שהם נבונים בהרבה ולבטח בריאים יותר מכלבים גזעיים הלוקים באלף ואחד בעיות רפואיות הנובעות מ"גזעיותם". יצא לי לראות בעבר כמה וכמה 'תערובות' מדהימות ביופיין של כלבים נהדרים שאיש לא חפץ בהם בגלל שלא היו גזעיים,מבחינתי אשמח לאחד שכזה מתי שהו בעתיד. המצחיק הוא שגם רעייתי ובני כמוני מעדיפים כלבים על פני חתולים,ובכל זאת אנו מגדלים 2 חתולים...
מסכים איתך כי המסטיפים הינם כלבים נהדרים,אם כי הבחירה שלי[ במקרה והייתי צריך לבחור בכלב גדול גזעי לאימוץ] היא ככל הנראה 'אייריש וולף-האונד' אחד מחברי אימץ כלב כזה בעבר ומנסיון אני יכול להעיד כי הכלבים האלו בעלי אופי מקסים ואישיות ליצנית ביותר,גם הכלב הנ''ל עבר ביסורים מן העולם בגלל בעיות בריאות האופייניות לכלבים גזעיים מסוגו
אני מצרף תמונה של החתולה "על תנאי" שבת שלום וסוף שבוע נעים

למעלה