בוקר טוב לכולם , 2 שאלות..

snogal

New member
בוקר טוב לכולם , 2 שאלות..

שלום שלום, השאלה הראשונה, כשהרכבתי את המכשיר על אחת האוזנים למשך זמן יחסית ארוך, (אני לרוב לא משתמש בו באופן קבוע) כנראה עקב לחות וזיעה נוצר פצע שלא מאפשר כמעט הכנסה של גוף האוזניה לאוזן. עד לפגישה עם הרופא, מישהו חווה את הבעיה הזו לפעמים? מכיר דרכים להתמודד איתם? יכול להיות שהאוזניה לא הכי מתאימה?. השאלה השניה, מצאתי 2 חבילות של סוללות למכשיר, רק שתאריך התפוגה שלהן הוא מלפני 3 שנים בערך. לא שהעלות שלהן כל כך קריטית עבורי, אבל בכל זאת מהסס אפילו לבדוק אותן בגלל הזמן שעבר מתוך חשש שגם זמן קצר של שהות בו עלולה לפגוע במכשיר עצמו. חששות מוגזמים? לנסות ולכל היותר לזרוק? או הכי פשוט לא לנסות אפילו? תודה רבה לעונים. שיהיה יום נפלא.

צלף

New member
תשובות של חובבן

1) כן קרה לי לפעמים שיש פצע, בדרך כלל היות ואני מרכיב מכשיר שמיעה בשני צדדים אז נתתי מנוחה לאוזן הפצועה - שיש לי גירוד אני מעביר מקלון לניקוי אוזן (צמרית) טבול בשמן זית ומושח בתעלת האוזן, אם זה לא עוזר אז פונה לרופא והוא מספק לי משחה כלשהיא. (יכול להיות שהאוזניה כבר לא מתאימה לאוזן וצריך להחליף - תבדוק אם יש רווח בין האוזניה לאוזן) 2) בדוק קודם אם יש על הסוללות חלודה כלשהיא - אם אין אז נסה לבדוק אם הם מפיקות מתח של 1.4 V במד מתח אם יש לך (יש גם מדי מתח מיוחדים עבור סוללות למכשיר שמיעה) - אם אין לך תכניס למכשיר שמיעה - אם המכשיר שמיעה שלך דגיטלי אז כבר תשמע צפצופים במכשיר שאין מתח בסוללות אים אין אם הוא אנלוגי פשוט לא תשמע טוב. אבל גם אם הסוללות פועלות סביר להניח שאחרי יום יומים הם יגמרו...

snogal

New member
תודה על התשובות

וסליחה על התגובה המאוחרת. הספקתי להיות אצל רופא ולקבל טיפות (ואפילו לקבל המלצה מהרוקח לשים טיפות על המכשיר). עוד שבוע יש לי תור במכון השמיעה, אני אשקול החלפת אוזניה, למרות שהיא רק בת חצי שנה. המכשיר סה"כ היה כמה שעות באוזן, אבל כנראה מהלחות והזיעה נותרה אדמומיות קלה. שוב תודה.

kjudith

New member
לsnogal

שלום לך. גם אני סובלת מהבעיה של פצע במקום של האוזניה. בדרך כלל זה פצעון קטן שמאד מכאיב, ולעיתים זה חתך קטן במקום של הזויות של האוזניה. בזמן האחרון סבלתי מזה מאד, וניסיתי לשים עמות מיקרוסקופית של משחת עיניים במיקסין, וזה פתר לי את הבעיה תוך יומיים. אבל ראה הוזהרת, השתמש במשחות ללא מרשם רופא אך ורק בחלק החיצוני והרחוק מאד מתעלת הכניסה לאוזן!! גם מגירוד עז סבלתי, ושמתי מעט משחה מרגיעה על בסיס אלווורה, כזו ששמים להרגעת העור במקרה של כוויות שמש ופצעים קלים, וזה עזר מאד.ושוב, אזהרה, השתמש בזה אך ורק בחלקים החיצוניים ביותר של האפרכסת. בברכה, יהודית

למעלה