בוקר טוב ,יום נעים לכולם

• פותח הנושא emmy5
  • פורסם בתאריך

emmy5

New member
בוקר טוב ,יום נעים לכולם../images/Emo24.gif

מה אתם אומרים מיאיר לפיד? האם זה מה שאנחנו חייבים לעשות? אפילו לא קדיש? הלוויה יהודית בלי כיסוי ראש ובלי קדיש.... ההוזה אני??? ============================================= בהתחלה אמרו, שטומי לפיד ציווה על הלוויה יהודית בטליויזיה , יאיר לפיד היה בלי כיסוי ראש וכנראה גם לא אמר קדיש

emmy5

New member
הנושא הוא מאוד רציני.

..אנשים ,שעברו סבל בחיים, מתרחקים מי הדעת ,ויש הרבה ש מתקרבים .. האם הויכוח עם ה' זה נכון? מה יהיה בעוד 60 שנה?נהיו שני עמים , כל אחד עם דעת אחרת . אני לא כועסת על יאיר לפיד. זו התשובה שלהם ,על כל מה שעבר ועובר עליהם

maxima

New member
אממי...אני חושבת שהכוונתם שאנשים מתרחקים

מהדת.....בניגוד לדעת בדת...אומרים לך בדיוק מה לעשות ומה לא... כשזה ענין של דעת...כל אחד על פי דעתו.

emmy5

New member
מקסימה../images/Emo24.gif../images/Emo6.gif שעור מוצלח ,תודה

דליה 75

New member
צודקת אמי בדבריה.

שלושה גורמים אופייניים ליהדות אשר מאחדים את כולנו:ברית המילה, נישואין וטכס הקבורה.אך כאשר יווצרו פרצות במסורת זו וכל אחד יבחר לעשות או לא לעשות כראות עיניו, באמת בעוד שנים לא מעטות נהפוך לקבוצות אתניות שונות ,ולא לעם אחד. דליה

אולי לא שמת לב

אבל אנחנו מזמן כבר לא עם אחד. יש חילוניים ויש דתיים ויש חרדים ויש מתנדנדים הקוראים לעצמם מסורתיים . כשאני נולד מבצעים בי את הברית בניגוד לרצוני, וגם חילוניים עושים זאת מפחד שהילד לא יסבול בבגרותו מהחברה. כשמתחתנים, אןם לא תתחתן עם רב אתה צפוי לסיבוכים בחיים כשמתים רוצים שתיקבר לפי הדת שאתה לא מאמין בה. למה כל הזמן להכריח אנשים לעשות דברים בניגוד לרצונם ? זו כפיה דתית פאר-אקסלנס , ואנחנו מדינה של כפיה דתית כאשר הרוב המוחלט החילוני נכנע לתכתיבי הדתיים והאמונות הטפלות שלהם בגלל משא ומתן פוליטי. אז מי שלא הרגיש עד עכשיו, אנחנו מזמן לא מיקשה אחת. אם הדתיות הלה לפני מאות שנים, החילוניות החלה במאה ה-16 ואחרי השואה החלה גם ההתנגדות לדת על כל מרכיביה והאמונות התפלות שבה. והכי אני מתפלא על הנשים שהדת כל כך מזלזלת בהן (כבוד בת מלך פנימה, עזרת נשים, קול באשה ערווה וכו) והן ממשיכות להיות קנאיות לאמונות התפלות . לא היה איכפת לי מה הם עושים ובמה הם מאמינים כי בין כל הדתות אין הבדל כלל אלא בדרך, אבל כאשר יש לזה השלכה עלי, זה מכעיס מאוד, כיוון בעצמאות לא מדובר על הקמת מדינת-הלכה אלא על הקמת מדינה דמוקרטית.

בת אל7

New member
שפירא, נדמה לי שלא מכריחים לעשות ברית מילה,,

גם לא להתחתן בחתונה עם רב,,,וגם (להבדל לחיים ארוכים) להקבר ושרב יגיד קדיש.,,,

חיניה

New member
אבל בת אל מכריחים ועוד איך

להתגרש ברבנו. וזו אולי הסיבה שהצעירים היום חכמים יותר וחיים ללא חופה בכלל

גירושין? הכי מעליב

כחילוני אני מחוייב להופיע לפני אנשים שאין לי שום יחס אליהם, שרוצים להחליט עבורי למרות שאין לי שום יחס אליהם והם מתדיינים על פי חוקים מלפני אלפיים שנה. ונראה את הבחורה הצעירה שרוצה להתגרש ואין לה ילדים. סופר לי מהו הטכס. כיוון שהיא בעצם חייבת ייבום (שהאח של הבעל ישגל אותה והיא תתעבר לו...) אז אם היא לא רוצה היא צריכה לעבור טכס משפיל בו הבעל משליך עליה נעל כאילו הוא היה שרה נתניהו, וממש העתק של המנהג הערבי כשהבעל זורק נעל על אשתו ואומר לה את מגורשת, ואז נותנים לה את טופס הגירושין בטכס של השפלה כאילו עושים לה טובה, ומי שרוצה להתגרש, אין לה ברירה אלא לשתף פעולה עם טכס האלילי הזה שכאילו נלקח משבט של שוכני מערות 8000 שנה לפני בריאת העולם......

בת אל7

New member
אני עברתי גרושין לא הרגשתי מושפלת

עד עצם היום הזה,,אנשים נוטים להגזים ובעלי נשאר אחרי הגרושים החבר והידיד הכי טוב שהיה לי בחיים.

בת אל7

New member
לא הבנתי מה זה מכריחים להתגרש

כונתך לזוג שלא רוצה לחיות יחד,,,אז מכריחים אותם להתגרש???

חיניה

New member
לא בת אל. אני בפירוש כתבתי

שמכריכים להתגרש ברבנות ולא שהרבנות מכריכה להתגרש. אף זוג אפילו אם נישא אזרחית- אינו יכול להתגרש אזרחית.חיבים לעבור את הטקס הארכאי המכוער גם אם העניינים סוכמו כבר בבית המשפט.אין דרך אחרת. גם זוג שנישא אזרחית הופך (בעיקר האשה) לשבוי של הרבנות וחוקיה וחיב לעבור את התהליך המגעיל על כל פרטיו ודקדוקיו כולל הבאת העדים המעידים שאת-אכן את.והעדים צריכים לציין כל שם שמישהו קרא לך אי פעם כדי שלא יהיה ספק. לכן גם כתוב: פלוני המתקרא X דמתקרא Y דמכונה Z וכיוב שטויות מטופשות מסוג זה.(אבל את התגרשת כדברייך אז את יודעת).עניין הקשר שלך עם בעלך לפני/אחרי כלל לא רלוונטי לנושא עליו מדברים.

בת אל7

New member
לחיניה,,ברב המקרים כשזוג

בא להתגרש הם טעונים אחד כלפי השני,עצבנים , ורגישים, מספיק שהם רואים אחד את השני ,מיד נכנסים לרגשות שלילים,,גועל וכאוס כך,, שהם נעשים רגישים לכל הסובב אותם,,כל שאלה שנשאלים מעצבנת אותם,,אבל שאלות מטופשות עדין לא מעידים על השפלה. הקטע שמשפיל ומרגיז הרבה נשים,,הוא האיסור לקבל ישירות מידי הבעל את טופס הגרושין אסור להעבירו מיד ליד,,ישיר,,,, לכן צינתי,,שלמרות שלא לקחתי את הטופס ישירות מידו ,לא הושפלתי והמשכנו בקשרים מצוינים, האמת שלפי הדין, חל איסור על זוג שהתגרש לשהות אפילו תחת קורת גג אחת,,בכלל אבל אני לא מאלה שזה מרגיז אותי ,,,,עושה עקיפה ועכשיו קוריוז היתה לי דודה מאד דתית חרדית, שהיתי אצל אחותי ביושלים,,ובעלי לשעבר בא לבקר אותי לפתע הופיעה הדודה המיוחסת,קראה לי הצידה ושאלה מי האדם הזה,? הוא כל כך דומה לבעלך לשעבר,,את יודעת שאחרי גרושין אסור להיות תחת קורת גג אחת הוא רק דומה, אבל זה לא הוא עניתי,,לא רציתי להתעמת איתה, מאז זו היתה בדיחה מהלכת במשפחה,,בכל הזדמנות הינו צוחקים. אני בטוחה שחלק מהאנשים היה נכנס לעימות ,ואומר מי היא שתגיד לי מה לעשות?? אבל אני טיפוס שאם אפשר לעקוף בשקט ושלוה,,ללא ריב ,ודוקא, העדיף דרך זו ולכן טענתי שחלק ,,,מההתנהלות,,תלויה גם באופי.,

לא אמרתי שמוכרחים - אבל החיים מסתבכים

לא תתחתנו ברבנות? כל צעד מול רשויות שתעשו יהיה מסובך ובעייתי והיחיד שיכיר בנישואין בלי בעיות הוא משרד הפנים. לא עושים לילד ברית-מילה (אופטימים- עוד לא יודעים מראש מה יהיה הגודל וכבר חותכים חצי...) אז בתנועה בטיולים לא יוכל להשתין עם החבר'ה, במקלחת בצבא יצחקו עליו, הדתיים יקראו לו בכינויי גנאי, החברה שלו תחשוב שיש לו איזו בעיה, וכו לא תרצו להיקבר על ידי הרבנות? אתם לא טומי לפי, אתכם יזרקו מעבר לגדר..... ככה זה כשבכל המוסדות הללו שולטים הדתיים שהם המיעוט במדינה, אבל ממררים את החיים לחילוניים שהם הרוב במדינה. מענין למה אני לא סובל אותם בלשון המעטה.....

בת אל7

New member
שפורא כל מה שאתה מרגיש ואני לא דתית,,אני

לא מרגישה, אז אולי חלק בא ממקור של אופי של האדם.

כל מה שכתבתי מדבר על עובדות ולא רגשות

או שאת טוענת שהאופי שלי דפוק.....
הדתיים הם שגרמו לזילות של הדת ברדיפת הבצע שלהם. תביטי מסביב מה קורה: כל המדינות התרבותיות הפרידו את הדת מהמדינה, ופתאום הכנסיות מלאות בימי ראשון של מי שרוצה לחוות מסורת , ולא מוכרח להאמין שישו נולד לבתולה. כשדיברתי עם חרד והזכרתי את הדינוזאורים מלפני מליוני שנים הוא זעם עלי שאני מדבר דברי כפירה כיוון שהעולם נוצר רק לפני כששת אלפים ומשהו שנים בלבד (6239 שנים ליתר דיוק , כ-600 שנה לפני המבול - ולא אני כתבתי את התורה......) , ברור ? אנשים שטוענים שהעם היהודי הוא המיוחד בעמים ומאמין שהעולם קיים רק קצת יותר מששת אלפים שנה . אני מביט באנשים בכרתים. יש להם בעונה שהיא חצי שנה 2.500.000 תיירים (בערך פי עשרים יחסית לתושבים מאשר במדינת ישראל.....). אז האנשים לא דתיים, אבל המסורתיות שלהם מתמצת בכך שהם חוגגים חגים, מצטלבים כשהם עוברים ליד כנסיה, ובימי ראשון חלק גדול מהכנסיות מלאות אנשים שמתכנסים כי הם רוצים לחוש יום אחד בשבוע חגיגיים יותר ולא ממהרים אחרי הכסף. ואני לא שמעתי מעולם על טכסים פגנים אצלם, אבל אצלנו . ואצלנו מה? אפילו בבית הכנסת מדברים על כסף ומוכרים עליה לקריאת התורה וכו...... איך אמר עובדיה יוסף המקלל לישי-("מה שהרב יחליט") ? שלא איכפת לו אם הממשלה בדרכם או לא, שייכנס לממשלה כי הוא צריך את ה-200.000.000 שקלים.

בת אל7

New member
לא אמרתי שהוא דפוק ,אופי אחר

אין זאת אומרת שהוא דפוק, אולי יותר מרדני,וזה כנראה מתבטא גם בשאר הדברים לא רק לגבי הדת, אבל חלילה מלאמר דפוק..

HAVA159

New member
ערב טוב חברים../images/Emo24.gif

רוצה להגיד לכם ערב נחמד שיהיה לכולנו. באהבה
חוה...

למעלה