בוקר טוב, איך משכנעים קטנה בת 4

droli

New member
בוקר טוב, איך משכנעים קטנה בת 4

לצחצח שיניים? יש למישהו רעיון? משחת שיניים אין מה לדבר, ועל צחצוח בלילה, בכלל אין מה לדבר... נשמח לקבל עזרה. מיכל

anat30g

New member
יותר חשוב בלילה

יותר חשוב שתצחצח שיניים בלילה מאשר בבוקר - כי בלילה החיידקים עובדים בפה שלה ויוצרים חורים - אין חילוף של הרוק ויש לחיידקים קרקע נוחה לעבודה. בעוד שביום - אוכלים, לועסים, מדברים ושותים ויש תחלופה של רוק ופחות נוח לחיידקים לקדוח חורים בשיניים.... ככה שלצחצח בבוקר זה יותר עניין היגייני שקשור בריח נעים מהפה. כמובן שעדיף לצחצח פעמים ביום וגם אחרי כל ארוחה - אבל אם פעם ביום קשה אז אין על מה לדבר... הבטיחי לה סיפור אחרי שתצחצח בערב, אצלינו זה חלק מטקס השינה - מצחצחים וסיפור - לא מצחצחים - אין סיפור (מעין שכר ועונש). ענת

no-a-m

New member
פסטיבל משפחתי

יופי של הזדמנות, כידוע הדרך הטובה ביותר והמבטיחה ביותר בתהליכים חינוכיים, זוהי הדוגמה האישית, אנחנו משמשים לילדינו דמויות מופת שהם רוצים לחכות ולהיות כמונו אז הנה יש לכם הזדמנות לתת להם להיות כמוכם, נצלו את הקושי - השתמשו בהזדמנות הזו ובאתגר הזה נסו עם זה עובד לכם , ( זה בודאי יכול להיות יותר טוב מלהתווכח ולנסות לשכנע במילים ובהגיון- מה שלא כל כך מעניין ילדים בגיל הזה ובודאי לא כדאי להפחיד אותם עם כל מינ חידקים וכו´) נסו לתת לילדתכם הקטנה להיות שותפה, לפסטיבל המשפחתי של צחצוח השיניים המשותף תנו לה תפקיד מרכזי בטכס, לחלק את המברשות, למרוח לכולם את המשחה, למלא את הכוסות( הזדמנות להקנית מיומניות של שפה, מוטוריקה ועוד) בקשו ממנה לנצח על הסימפוניה להגיד מתי מתחילים ומתי מסימים, נכון צריך לזה הרבה מאוד סבלנות, (והתרוץ של זמן לא ממש עובד כי גם להתווכח זה המון זמן.) נסו ותהנו ושיהיה בהצלחה

droli

New member
תודה, תודה על ההתייחסות

השאלה הייתה עבור חבר. אצלנו אין בעייה עם זה. אני מקווה שהתשובות שנתתם יעזרו לו. לילה טוב, מיכל

אמיר.

New member
ראשית שלום...

1. הסברה .. תמונות של חידקים... ריח של פה מלוכלך.. וכדו´.. 2. בחירת משחה על ידי הילד... 3. בחירת מברשת כנ"ל (יש היום עם תמונות של פו הדב וכדו´)... 4. צחצוח יחד עם אבא/אמא (עם ילד אחד נתתי לו לצחצח את השינים שלי ואני צחצחתי את שיניו...)

KILLAR

New member
אני יגיד לך

מה זה התשובות אני הייתי ניבהל והולך לישון על מה אתן מדברות תגידי תקבל מתנה עם תצחצח שיניים ותביאו לו משהו קטן

shirigutman

New member
שלום מיכל!

אני אומנם נגד מתן חיזוקים, כלומר: פרסים קטנים על עשיית מעשה נורמטיבי כדוגמת: צחצוח שיניים אבל מה דעתך על מתן חיזוק מילולי ולהגיד שאם בתווך מסויים, נגיד שבוע היא תסכים לצחצח שיניים ותצחצח היא תוכל לעשות את הפעילות הכי אהובה עליה או שתיקחו אותה לגן חיות או להצגה ואולי זה יעזור. מקווה שעזרתי איכשהו, שירי

נולית

New member
ככה גורמים לילדה לצחצח

אז ככה,1. ישנם משחות שיניים מאוד טעימות ועליך לקחת אותה ביחד איתך למדף בסופר כדי לבחור אחת, היום המשחות שיניים מאויירות בדמויות שמוכרות לילדים וזה כיף. 2. הדבר צריך להיות ממש טקס. משעה לפני מועד הציחצוח תזכירי לה שעוד מעט מצחצחים שיניים כי..... 3. ספר ילדים מדהים בשם "קריוס ובקטוס" ספר מיתולגי שעושה את העבודה בשבילנו. 4. אין מה לעשות בשלב הראשוני על כל צחצוח הילדה צריכה לקבל "תגמול "קטן , הפתעה קטנה שעולה שקל, עד שהנושא יופנם והדרישה תגיעה ממנה. מאוד בהצלחה, אני מבטיחה כי ישנם סיכויים גבוהים מאוד כי הילדה תתאהב בתהליך אך כמו כל דבר צריך לגרום לה עניין, מודעות, וחשק (זה קצת הכנה לחיים לא).. בהצלחה.

למעלה