בועות הדרקון

et81

New member
בועות הדרקון

אני תהיתי כבר הרבה זמן על נושא בועות הדרקון. בועות הדרקון נוצרו על ידי שלושת מסדרי הגלימות, ולכן הם היו נייטרליות לחלוטין. אם כך למה ניתנו לבועות דןןקא הצבעים של הדרקונים הכרומטיים ולא המטאליים? לדעתי יש לנושא הזה איזו שהיא חשיבות, אתם לא חושבים? אם מישהו יודע, או שיש לו איזו השערה בנושא אני אשמח לשמוע. ET

La Gamba

New member
כי נראה לי שהכרומטיים הם

הדרוקנים הרעים, שעליהם הבועה נועדה לשלוט, היא לא אמורה להיות בעלת הספעה כה חזקה על המתכתיים.

SaberTooth

New member
אבל...

שלושת המסדרים התאספו בכדי להגן על קרין מפני דרקונים, אני לא חושב ששחורי הגלימות היו מסכימים לעזור ביצירת נשק שיכול להכניע את צבאותיה של מלכתם ולא ישפיע כלל על צבאות הטוב, כנ"ל לגבי לבני הגלימות. אם הבועה תקרא לדרוקי הטוב, הם יבואו, בדיוק כמו דרקוני הזדון, הם לא יוכלו לעמוד בפני קריאתה של הבועה. הבועה היא הרי תמציתו המכושפת של דרקון כלואה בתוך כדור בדולח, כך שאולי צבעיה של תמציתו של דרקון הם כרומתיים.

et81

New member
לא נראה לי, הבועות נייטרליות ...

לחלוטין, הקסם שלהם נוטה לא ימינה ולא שמאלה. השליטה שלהן על הדרקונים הטובים והרעים צריכה להיות זהה לחלוטין. ET

ברינסלי

New member
הכרומאטיים נוצרו מתוך המטאליים!

לפי סיפור בריאת קרין (הנוסח הסופי), בהתחלה היו רק הדרקונים המטאליים (הטובים): זהב, כסף, ארד, נחושת ופליז. טאקיסיס, ביחד עם עמיתיה חידוקל ומורגיון, עיוותה את הדרקונים המטאליים לחמשת הזנים הכרומאטיים (הרעים): אדום, כחול, ירוק, שחור ולבן.

et81

New member
זה משנה את העובדה שבועות הדרקון...

משפיעות על הדרקונים באותה מידה, כי הקסם שלהן נייטרלי לחלוטין. הקסם שיצר אותם היה מאוזן בדיוק. מספר זהה של קוסמים מכל המסדרים. השאלה היא: איך המידע שנתת כאן יכול להסביר את הצבעים של הבועות? ET

ברינסלי

New member
אולי בגלל שבמשך רוב ההסטוריה בקרין

אנשים פשוט שכחו כמעט לחלוטין את קיומם של הדרקונים המטאליים. ראינו ב"רשומות" ובספרים אחרים, שמלבד הסיפור המפורסם של הומא, כל האגדות שנשארו אחרי החורבן הגדול דיברו רק על הדרקונים הכרומאטיים. גם ב"ליל חורף" כשהחבורה גילתה שרידים, הם אפילו לא חשבו על האפשרות. עצם הרעיון שדרקון יכול להיות טוב היה בלתי-נתפס. יכול להיות שגם הקוסמים בעידן העוצמה (או שזה היה עידן הדמדומים?...), שיצרו את בועות הדרקון, לא זכרו שקיימים גם הדרקונים המקוריים, הטובים, והתייחסו לדרקונים היחידים שהכירו - הכרומאטיים.

et81

New member
יכול מאוד להיות... ../images/Emo58.gif

אבל זה לא נראה נכון, א םמישהו היה אמור לדעת על קיומם של הדרקונים הטובים אז זה צריך היה להיות המכשפים. אסור לשכוח שרק למכשפי קריין הייתה דיעה איתנה על איזון הכוחות בעולם, שכן הם חיו לפיו, הקסם שלהם חי לפיו. לא יכול היה להיות (לדעתי לפחות) ששלושת המסדרים יצרו כלי קסם חזק כל כך בלי לחשוב על: למה הוא נעשה? איך הוא ישפיע? ועל מי? אני חושב שהם הכירו את כל הפרמטרים במשוואה שלנו: יש קוסמים טובים, יש קוסמים רעים, ויש את מי שחוצץ בין לבין. יש דרקונים רעים, יש דרקונים טובים, וכן כן, יש אפילו דרקון אחד שלא שייך לאף מסדר. היא בעצם דרקונית. שמה הוא VERDEN, והיא הייתה דרקונית ירוקה שבגדה בטקיזיס, אז טקיזיס גרמה לה להיוולד מחדש ולהיות משרתת של גמדים סתומים יש ספוילר בהמשך (אני נותן את זה ממש בקיצור, את ההמשך ניתן לקרוא ב- tales 2 trilogy - סיפורים מאת דן פרקינסון, ו- בסאגת ההיסטוריות האבודות - the gully dwarfs) לבסוף היא השתחררה מכבליה לטאקיזיס והאל הפטררון של היה ריאורקס. כבר נהיה מאוחר ואני קם לעבודה מחר, אז אני יסכם את זה כך: הקוסמים היו האנשים המעטים בקריין, שהיו להם ספרים עם תיעודים על כל הגזעים, אלים, מסעות בזמן וכו... יכול להיות שרק לאדוני המגדלים היה את הגישה למידע הזה, אך אני כמעט בטוח שהיה להם את הידע על הדרקונים הטובים והרעים. אבל זו סיבה שמתחילה להיות הגיונית לגבי צבען של בועות הדרקון, חבר´ה אנחנו מגיעים לאן שהוא :) תודה רבה, ET

EverMan

New member
באופן עקרוני לא חייב להיות דרקון

הוא פשוט מעיין מפלצת. למה שיהיו כאלה טובים ? זה כמו שתגיד : יש אדום בתמונה משמע חייב להיות כחול. אולי הם הופכיים אבל זה לא אומר שאם יש אחד חייב להיות השני.

et81

New member
זה מפר את חוקי עולם קריין...

כל קריין מאוזנת לגמרי, יש אלים טובים רעים ונייטרלים, והאיזון הזה תמיד נשמר לאורך כל היסטוריית קריין ראינו את זה בצורה הברורה ביותר בחורבן. האיזון עמד להיות מופר, ועל זה הר האש הוטח על איסטר ע"י כל האלים. סדר תמיד חייב להישמר בקריין, אם יש רוע חייב להיות טוב מנגד. ככה זה עובד (לפחות בקריין). אז ככה שאם יש אחד חייב להיות השני. ET

EverMan

New member
אז במקום דרקון יהיו 10 אנשים טובים.

זה לא קריטי ... לא חייב להיות דרקונים טובים ...

et81

New member
לא מספיק מאוזן...

לצורך העניין אם מדובר במטבע, חייב להיות לה שני צדדים. אם יש דרקונים רעים, חייב להיות גם דרקונים טובים. ET

La Gamba

New member
הם גם שכחו בקשר לכרומטיים...

so.... שימו לב עד כמה העלילה דומה בין רשומות לנשמות. ספויילר אין אלים בעולם. אין דרקונים טובים. אנשים חשבו שהאלים נטשו אותם. קנדר מעצבן. טאקיסיס מנסה להשתלט על העולם. רייסטלין מציל את העולם. האלפים הפחדנים מקוואלינסטי ומסיבלנסטי שוב גולים מארצם ונוסעים למקום מבטחים... הקוסמים הם הראשוניםלדעת שמשהו מוזר קורה. מי-נהר מת. (טוב, לא בסיפור עצמו, אבל מספיק קרוב) אממ... אני חושב שזה הכל...

ברינסלי

New member
קשה להגיד שהגלות ברשומות../images/Emo58.gif

דומה ל"חורבן הקטן" בקאלינסטי במלחמת הנשמות. בעזיבה לאי ארגות´ עוד היתה להם תקווה לשוב. כאן, לא רק שאין להם לאן לשוב, אח"כ אפילו האגם נכבש שוב ע"י אבירי האופל. אבל ישנו דווקא הקישור המצויין שהסופרים עושים בין הקרב האחרון של לאורנה לבין הקרב ההוא, ב"ליל חורף", שגם בו נאלצה לעמוד לבד לאחר שאדם שלמדה לאהוב נהרג ומשאיר אותה להתמודד לבדה. לגבי סילבנסטי, נדמה שדווקא ימי "רשומות" היו קשים יותר. כל המינוטאורים בעולם לא מגיעים לקרסוליו של כרתי ואימת החלום שלו.

למעלה