בונסאי מעוצב

ליקה5

New member
בונסאי מעוצב

שלום לחברי הפורום אני עובדת כמעצבת פנים וחובבת של תרבות יפן והמזרח בכלל מעולם לא גידלתי בונסאי ,ובעיקבות בקשה של אחד מלקוחותי אשמח להיתנסות באומנות הזו בעצמי מאיפה קונים בונסאי ? ללקוח זה צריך להיות עץ מרשים במקום מואר מאד בכניסת הבית. לעצמי - עץ קטן להתחלה מה טווח המחירים והיכן אפשר לרכוש באיזור המרכז תודה וערב טוב
 

ליקה5

New member
לא כל כך פשוט

קראתי קצת בלילה בפורום המקסים שלכם והבנתי (מהטיפים במאמרים)שזה לא כל כך פשוט לגדל האם גם האחזקה השוטפת שלו מסובכת או רק כשהוא בתהליך הנינוס
 

elonliberman

New member
הטיפול בבונסאי-לא תורה מסיניי...

הטיפול בבונסאי אינו פשוט כמו הטיפול בקקטוס כמובן אך לא כזה מסובך.... כמובן שאם את מעוניינת לעצב בעצמך רמת הידע שברשותך חייבת ליהיות גבוהה יחסית אך הטיפול בעץ מעוצב פשוט בהרבה מאשר עיצוב בונסאי מחומר גלם... לגבי משתלות אשר מוכרות עצי בונסאי - אין הרבה (אפשר לספור על יד אחת...) ואת כולם תוכלי למצוא בעמוד הקישורים של פורום זה.... דבר נוסף - הבונסאי נמדד ע"פ איכותו - לא מומלץ לרכוש סתם שתיל מעוצב בעציץ בונסאי שמשתלה זו או אחר מקטלגת כבונסאי\ עץ האהבה וכו.... ופרט אחד נוסף - לא מומלץ לרכוש בונסאי ללא דפי הסבר אשר מסבירים בצורה מפורטת את הטיפול הנכון לעץ. ואם למוכר אין דפי הסבר שכאלו ככל הנראה שגם בונסאי אמיתי אין לו אלה חיקויים (ולא חסר...) מקווה שעזרתי.
 

ליקה5

New member
elonliberman - תודה

לא התכוונתי לכל עציצי האהבה במשתלות לגבי עצמי - אני רוצה לגדל אבל כנראה שזה יצטרך לחכות 0עומס יתר הלקוח רוצה בונסאי בוגר - התחזוקה לא מסובכת מידי ? כמו סחלבים ?
 

אולמוס

New member
אכן כך- ויותר

מצטרף בהחלט לדבריו של אלון- ואוסיף גם כי גם אם הלקוח מעונין בבונסאי בוגר - עדיין קיימת שאלת התחזוקה. זה אינו פסל אלא אלמנט חי ומתפתח - הוא מצמיח ענפים שיש לגזום תכופות ובאופן שהצמח לא יאבד את מאפייניו כבונסאי, מה על טיפול במזיקים?, על השקייה ודישון? ובהתאם לעונות השנה, מיקום? , תאורה?, תנאי מיקרואקלים?, ועדיין לא הזכרנו קיטומי שורשים אחת לשנתיים או שלוש ואולי עוד כמה פעילויות... ראוי אם כך - לתת את הדעת על כל המרכיבים והמאפיינים לתחזוקה נכונה וליישמם עם הידע נדרש- אחרת הלקוח ימצא את עצמו ניצב מול גזע מת או מול סתם שתיל בעציץ שפעם היה בונסאי - ואיננו עוד... וחבל...
 

ליקה5

New member
אולמוס - זו הייתה גם תחושתי

כשהתחלתי לקרוא הלקוח (חי ביפן שנים) גם מודע לבעיתיות התחזוקה ביפן יש אנשים שמטפלים בבונסאי (טיפול תחזוקתי בתשלום) יש גם בארץ ?
 

אולמוס

New member
טיפול תחזוקתי לבונסאי - אולי

שלום לך בדרך כלל- כשיש ביקוש - ישנו גם היצע כלשהו - איני יודע אם בתחום זה - אבל כדאי לנסות. נסי לבדוק אצל הגורמים המסחריים בקישורי הפורום.
 

ליקה5

New member
טיפול תחזוקתי לבונסאי - תודה לכולכם

אןלמוס - תודה על ההפניה.... בונסאי ארט - תודה . התשובה שלך נמחקה מישום מה - תוכל בבקשה לכתוב שנית או לפנות אלי במסר ? סן תאי - תודה רבה על המסר המפורט ובמיוחד על המחירים (עכשיו יש לי סדר גודל) רק בקשה נוספת אם אפשר להעלות תמונות מה זה בונסאי זול , איכותי, ואקזמפלר בשבוע הבא מתכננת טיול משתלות אצל "הגורמים המיסחריים "
 
למעלה