בואנוס ... או: איך באמת קוראים לה?

ס ק א ל י

New member
בואנוס ... או: איך באמת קוראים לה?

באוקטובר האחרון טיילתי עם בן זוגי בארגנטינה. לפני הנסיעה שוטטנו בפורומי מטיילים שונים, ושמנו לב שהרבה מתייחסים לבואנוס איירס כבואנוס. בן זוגי שחי תקופה מסויימת בארגנטינה כילד, אמר לי שהמקומיים לא מכנים את העיר בקיצור הזה. וכך כל פעם ששמענו ישראלים בדרכנו מתייחסים לבואנוס, גיחכנו בינינו לבין עצמנו והנחנו שגם הם עברו דרך פורום המטיילים ונדבקו. דא עקא שלפני כמה שבועות שאלתי ארגנטינאי אחד [עולה ישן], והוא אמר שלמיטב ידיעתו המקומיים דווקא כן מכנים את בואנוס איירס בקיצור 'בואנוס'. אשמח לאישוש / הפרכה מפי יודעי דבר ...

אלון 58

New member
ואילו אני שמעתי מכאלו שגדלו שם...

שהם מעדיפים את הכנוי הגאה: La Capital או רק Capital.

../images/Emo45.gif La capital או

capital federal אם כבר

לא בדיוק..

זתורמת זה נכון, אני לא שוללת... אבל שימוש בCAPITAL נעשה כדי להבדיל בין capital federal(שזו פשוט העיר בואנוס איירס) וgran buenos aires(שאלו ערי הפרובינציה שמסביב לקפיטל כמו lomas del mirador, moron, castelar ועוד ועוד..) אני לא אמרתי שהם כולם אומרים באיירס, רק אמרתי שאישית אני אף פעם לא שמעתי אדם מכנה את העיר בכינוי "בואנוס" אבל כן יצא לי להתקל לא פעם ולא פעמיים בכינוי "באיירס"... :)

חדש לי

ה-porteños שאני מכיר קוראים לה בואנוס איירס דרך אגב, גם זה שם קיצור, השם המלא שלה הוא Nuestra santa de los buenos aires, כלומר גבירתנו של הרוחות הטובות. כנראה שנתנו לה את השם הזה מזמן... מעניין גם לציין שתושבי העיר נקראים porteños והכינוי boneseños מיוחד לתושבי הפרובינציה בואנוס איירס

ויקהלה

New member
אם אני זוכרת נכון

השם המלא נראה לי שזה nuestra seniora santa maria del buen aire אבל יכול להיות שאני טועה כי למדתי את זה בב"ס תיכון ומאז ...עברו הרבה שנים

למעלה