בהקשר של צמחי מרפא

tookmy

New member
בהקשר של צמחי מרפא

תמיד יש כאן דיונים על הנזקים האפשריים וכמה חשוב להתאים טיפול ספציפית לאדם ספציפי. החודש בגיליון "גלילאו" החדש יש כתבה מקיפה על הנושא של צמחי מרפא והנזקים שעשויים להיגרם מהם. לא קראתי לעומק, רק ריפרפתי, אבל חד הדברים שעולים הוא שיכולות להיות שתי פורמולות זהות בשם ובאריזה אבל הן לא מכילות בדיוק את אותן מרכיבים (אני לא יודעת אם זו כוונת היצרן או טעות שלו או מפני שצמחים משתנים בהקשר של איזור ועונה). בניגוד לתרופות רשומות (שמי שמכיר אותי יודע כמה אני נגדן) שידועים כל תופעות הלואי שלהן ובדרך כלל מופיעות על האריזה, תופעות לואי של הצמחים לא רשומים ולא ידועים וככה הרבה אנשים קונים משהו שיכול לגרום בעיה שהם כלל לא מודעים לה. מאחר ולא קראתי את הכתבה לעומק אני לא יודעת אם יש התייחסות גם לעניין של מטפל שנותן צמחים ספציפיים לאדם ספציפי או רק לפורמולות מוכנות וקנויות. הגיליון קיים ברשת, אבל לא יודעת אם במלואו וצריך מינוי כדי להיכנס לכתבות, אז לא נכנסתי. אבל כשאני קוראת כאן שוב את כל ההמלצות בימים האחרונים על כל מיני צמחי מרפא, די בא לי להתפלץ. ניחא כשמדובר בהצטננות, או בהקלת הסימפטומים עד לפגישה עם מטפל, במקרים כאלה אני הראשונה שבעד תרופות סבתא ויש מצבים שאני בהחלט אמליץ עליהן. אבל היו כאן גם המלצות על טיפולים לבעיות שנשמעו ממש חמורות, לפעמים כרוניות, וההמלצה על פיתרון כמו צמח שיפתור את כל הבעיות במקרה כזה היא המלצה איומה בעיני, שגובלת ברשלנות פושעת. נורא קל לנצל חוסר אונים של אדם שצריך עזרה ולזרוק לו איזה פלסטר לפצע, אבל לפעמים בחיים צריך יותר מפלסטר ולשלוח מישהו לחנות טבע לקנות איזה תוסף או צמח כשיש בעיה רצינית זה לא רק לא רציני ומוציא שם רע של שרלטנות לרפואה ההוליסטית, זה גם חוסר אחריות מוחלט.

tookmy

New member
וכמובן שכחתי לשאול

אם יש כאן מישהו שקרא את המאמר, ואולי אפילו מוכן להביא רשמים או מסקנות משם...

mic26

New member
הערה קטנה

לפני שקראתי את המאמר וכו', עכשיו חזרתי מ"סגול" ובטרמפ שתפסתי ישבתי ליד סטודנטית לרוקחות ששטחה בפני את הטענות שציינת לגבי זה שלא רשום על האריזה מה בדיוק יש בפנים, מה תופעות הלוואי האפשריות ומה התוויות הנגד. השבתי לה שזה אכן דורש תיקון, וחבל שמשרד הבריאות לא מפקח כראוי.

למעלה