בהמשך לשרשור על מוזיאון ח"א...

שי גנדל

New member
בהמשך לשרשור על מוזיאון ח"א...

תהייה, במישור הפילוסופי בלבד (אם נעזוב לרגע מיקום, מי יקים יממן וכו'): האם לדעתכם יש צורך במוזיאון לתעופה אזרחית? האם זה יעניין מישהו חוץ ממני
? אשמח לתגובות.

מוזיאון אזרחי לתעופה -כן

מוזיאון לתעופה אזרחית - לא הכי נכון זה להעביר לידיים פרטיות את המוזיאון הקיים בחצרים, ליזמים אזרחיים שיתפעלו אותו על בסיס עסקי עם עובדים מתאימים. היום התפעול הוא בידי חיילים וחיילות וזה גם נראה ככה. כאשר צריכים חתימת קצין טכני בספר המטוס לאפשר הטסתו, מצב נכון גם היום, מיד רואים את ההבדל. למשל ה"הרוורד" של המוזיאון לא טס כי הקצין הטכני מסרב לחתום על מטוס שהוא לא מכיר. מה הפלא? הוא הוסמך על מטוסי ח"א הנוכחיים - אין לו בעיה לחתום על F16 למשל - אבל הוא לא למד, הוסמך או מכיר את הטקסאן.... (ספור אמיתי ממקור ראשון). אגב המטוס במצב טוב והושמש - אין סיבה שלא יטוס. סיפור עצוב נוסף הוא מטוס ה"דרגון ראפיד" הדו מנועי העתיק. הוא הובא לארץ בטיסה רבת הרפתקאות מאנגליה ע"י ישראל יצחקי. הסיפור הוא שבמסגרת נקיון הבסיס שהרס"ר יזם לטובת אירוע, חייל שטף בצנור מים את המטוס. מה לעשות ששלד הדרגון מעץ ומשטחיו מבד??? כמובן שהעץ נרטב והרקיב, וכך קורקע מטוס נדיר וחסר תחליף רק תפעול מקצועני ע"י גוף אזרחי יכול אולי להציל את המצב. אבל צריך מישהו עם המון קשרים ביצים ומוטיבציה בשביל להצליח - ח"א יתחשבן על כל גרוטאה ושטח קרקעי

טייגר מות שלעולם לא יטוס במוזיאון

למרות שהורכב בעמל רב, מעולם לא הושלמה ההרכבה ולא הושמש לטיסה - מוצג סטטי בלבד. חובבנות שמבוססת על מתנדבים ו"אין תקציב" מועדת לתוצאות כאלה

דבר היחיד שחסר למטוס הזה

כדי שיוכל לטוס הוא מנוע, מערכת דלק ופרופלור תקינים, הגוף והכנפיים שופצו כאילו המטוס צריך לטוס.

אמיר72

New member
../images/Emo127.gifאוי, כמה שאתה צודק

חותם בשתי ידיים על כל מילה שלך. יש עוד נקודה שאני חושב שראוי לציינה: גוף אזרחי יכול לקבל מתנדבים, ויכול לתפעל מערך כזה. ח"א, עם כל הכבוד שיש לי אליו, לא יכול לטפל בכזה מערך. יש לא מעט משוגעים כמוני, אוהבי מטוסים ישנים בנפשם, שהיו שמחים לתת יד לגוף מקצועי בנושא, אבל תחת התפעול הנוכחי זה קשה. גם ההדרכה (בלי לפגוע בבתך, דובי, אינה מכיר אותה ואת ידיעותיה) יכולה להשתפר פלאים. מעט מאוד מאנשי המוזיאון הם משוגעי היסטוריה של ח"א, ובאמת מבינים על מה מדובר. לפני שנתיים וחצי ביקרתי בניו יורק, וטיילתי על האינטרפיד. המדריכים שם רובם ותיקי הצי, יכולים להעניק הסברים וחוויה היסטורית שחיילינו היקרים, עם מעט חודשי ההדרכה שלהם וקמצוץ הידע הקודם (שוב, אני מכליל, בטוח שיש כמה מומחים, אני מדבר על הרוב), לא יכולים לתת עם כל רצונם הטוב.

xb70

New member
בשביל כאב לב אמיתי

צריך לבקר במוזאון בחיפה, בבי"ס הטכני. בכלל לא ברור לי למה הם מחזיקים שם את האוירונים, עד כמה שאני מבינה אין מצב של לבקר שם, פרט ליום העצמאות. אם בכלל. ושם זה לא שאלה של סכמה כזו או אחרת, האוירונים שם פשוט מרקיבים. עצוב אמיתי. o o ___

שי גנדל

New member
הכל עניין של כסף, כסף ועוד כסף

וגם קצת מקום לא יזיק
אין לי עודף כסף, קשרים או חוש טכני. כן יש לי זמן (כרגע) ומוטיבציה. קיימים בכמה מקומות בארץ, כמו קיבוצים, מטוסים ישנים. השאלה היא (ותסלחו לי על התמימות) אם אפשר למצוא שטח אליו יובאו מטוסים כאלה, עליהם יעבוד צוות של משוגעים לדבר, בתקווה שבבוא היום יועבר מוזיאון ח"א לידיים אזרחיות - פרטיות, ואז ניתן יהיה להעביר לשם את הכלים המשוקמים. אפשר אף לנצל את התשתית במוזיאון ולהציג גם כלים אזרחיים, כך שהמוזיאון ייצג את כל התעופה בישראל. לא נראה לי שמוזיאון אזרחי בלבד יהיה רווחי, כנ"ל מוזיאון "מתחרה" לזה של ח"א.

נאיבי, אך אופטימי מצידך.

אני כבר מחפש לי גרוטאה אפילו שנפלה בסיביר בימי העברת המאסות של האירקוברה בתקופת ההחכר והשאל. יש לך מטוס קרב ישן, מתקופת מלחמת העולם, שנמצא בקיבוץ? אם כן, כל ההוצאות עלי, כולל המקום לרסטורציה. ברשותך, משהו כמו ווטור או אורגן אינו מעניין אותי כלל. רק בוכנה (טוב נו, אם יש לך ME262 אתפשר...)

nadaveiron

New member
אם אתה רוצה ME262

אתה יכול לקנות אחד חדש מוכן לטיסה כאן. שניים כבר נמכרו, אז כדאי שתזדרז

מכיר את הפרוייקט לא רע...

אבל אני דיברתי על "כאן" אחר. גם ספיטפיירים, אם זכרוני אינו בוגד בי, יש מי שמייצר חדשים היום באיזה 600K פאונד. אני מתעניין באיזו נבלה אותנטית :)

nadaveiron

New member
פעם אחרונה שהצעתי לך מוסטנג

לא לקחת אותו. You snooze you loose - בינתיים מישהו אחר קנה אותו. אם אני אראה עוד איזו נבלה כזאת אדווח לך.

נדב, במיליון פלוס אתה קונה ברגע

אחד, ASO או CONTROLLER יסדרו את זה בשניה. ואם זה הרבה כסף, בטח אפשר בויזה :) אני, איך אומרים, מאמין בחצי הבדיחה ששואלת אם אתה יודע למה יש גויים באמריקה? somebody has to buy retail

nadaveiron

New member
ההוא לא היה במחיר retail

אחרי שהוא עמד איזה 7 שנים בחוץ בלי שום טיפול. אפילו לא ניקו את האבק. בכל מקרה, יש הזדמנויות, אם מה שאתה רוצה זה גרוטאה שמצריכה הרבה עבודה. אני אפתח עיניים ואזניים בשבילך

אמיר72

New member
אתה משפץ דבר כזה - אני בא לעזור

התחייבות מעל גבי הפורום. רק תביא.

שי גנדל

New member
קרבות יש מספיק בפורום הזה

אני אסתפק גם בעדיני נפש כמו הנורד נורקרין. יאללה, אני יוצא לחרוש את כל הקיבוצים ומגרשי הגרוטאות בארץ...

שי גנדל

New member
מעניין

לפי הניסוח אני מבין שמצבו ממש גרוע. בטח חסרים שם חלקים שלמים

למעלה