בדיקת PP13 שמעידה על סיכון לרעלת הריון

gali80

New member
בדיקת PP13 שמעידה על סיכון לרעלת הריון

שלום ד"ר רימון ביצעתי בדיקת PP13 בשבוע 10 להריון הנוכחי (יש לי גם ילדה בת שנה ו-9 חודשים) עפ"י המלצת רופא הנשים שלי מכיוון שהתחלתי את ההריון במשקל יתר (BMI 34.2) , תת פעילות של בלוטת התריס (מקבלת 800 מק"ג של אלטרוקסין ומאוזנת) וסכרת טרום הריונית מאוזנת לרוב עם דיאטה ללא אינסולין. היום קיבלתי את התשובה וכתוב שלפי תוצאות בדיקת PP13 אני בסיכון גבוה להתפתחות רעלת הריון. רמת PP13 נמוכה בדם - 8 פיקוגרם כשהערך המינימלי הוא 27. נציגה של חברת DTL שעובדת עם מעבדת זר התקשרה אלי היום להסביר לי שאני צריכה לפנות לרופא נשים שמתמחה בסיכון גבוה ועליו להחליט האם לטפל בי בחומצה פולית במינון גבוה או באספירין וקלציום. כל זה מבלבל אותי מאוד ורציתי לשאול מה דעתך על כל זה והאם זה אומר שודאית תהיה לי רעלת הריון ומה עושים?

רעלת

אני מציע שתפני לרופא שהפנה אותך לבדיקה הוא בודאי יוכל לתת לך הסבר מפורט על משמעות הבדיקה

gali80

New member
אין לי ספק

אבל מכיוון שהרופא בחופש ואתה הרופא שאליו אני פונה כרגע הייתי שמחה לקבל איזשהו הסבר גם אם הוא לא יהיה מאוד מפורט...

PP13

הבלבול שאת חווה הוא בדיוק הסיבה שאני ורופאים אחרים נמנעים מלשלוח בדיקה זו. לכן כתבתי שהרופא שהפנה אותך לבדיקה הוא הכתובת לשאלות היות שהרעלת לא עומדת לפרוץ השבוע ניתן להמתין לשיחה מסודרת עם הרופא

gali80

New member
תודה...עכשיו

אחרי שהרגעת אותי שהיא לא הולכת לפרוץ השבוע אני אמתין לשיחה מסודרת...

למעלה