בדיקת שמן בימהה XT600
בבקשה

eldad-g

New member
בדיקת שמן בימהה XT600 ../images/Emo53.gif בבקשה

ערב טוב לכם לפני שבועיים מדיד השמן שלי (דיפ סטיק) התחיל להראות חוסר שמן מדאיג למרות שלא שיניתי כלום בשיטת המדידה: חימום המנוע, מדומם, ממתין דקה שתיים, ובודק כשהאופנוע ישר בלי להבריג את הפקק - כך עשיתי יום ביומו עד שלפני שבועיים המדיד התחיל להראות שאין שמן בכלל או שיש רק רבע מהכמות.... כמובן שבדקתי מייד את כמות השמן במוסך ע"י ריקון העוקה בפועל ושם למרבה השמחה גילינו שלא חסר גרם שמן החלפתי שמן עשיתי טיפול ונסעתי הביתה. הבעיה שהמדיד ממשיך ומראה משהו בין אפס לרבע מכמות השמן הדרושה למרות שאני יודע שבפועל לא חסר שמן בכלל. ניסיתי בעצת המוסך לבדוק אחרי חימום של דקה בסרק ולא עזר אין לי מושג מה הסיבה לכך אבל יש לי השערות: 1. אולי בגלל הקור - לא ניראה לי הגיוני כי בדקתי גם אחרי 30 ק"מ נסיעה. 2. אולי בגלל שהפעלתי את המנוע כשפקק השמן פתוח בסרק כדי לראות את השמן פיזית ואכן ראיתי - יתכן ואוויר חדר למערכת? יש לזה משמעות כלשהיא? תודה מראש לעונים על השאלה ההזויה הזו. אלדד

zoti

New member
הריצפה עקומה ?

אתה מודד באותו מקום שבו מדדת תמיד ? אולי מישהו קיצר לך את המדיד ?

barakhalla

New member
מנסיון עם XT500..

ההבדל (במדיד) שנמצא על צוואר הכידון (לפני מיכל הדלק) הוא של כ 200CC בין מצב Full ל Empty... גם כשנראה שאין שמן, יכולה להיות כמות שמן (שעדיין בגדר התקין) במנוע... אבל אל תיקח סיכונים ותמיד תשאף לרמת שמן בתחום המדיד.

eldad-g

New member
נכון אבל במקרה דנן לא חסר גרם אחד

רק שהמדיד לא משקף זאת אגב כמה CC צריך למלא (אצלי זה 2.8 ליטר) אולי זו הטעות?

Bearing

New member
מה זאת אומרת בין 0 ל -1/4

אם אתה מתכוון לקו התחתון במדיד בתור 0 ול1/4 בתור רבע המרחק בין הקווים אזי למעשה אין בעייה כי הרי הקו התחתון הינו המינימום המומלץ ע"י יצרן והקו העליון המקסימום המומלץ וכל מה שביניהם תקין. אני לא יודע לגבי קיבול השמן אבל אם תרים טלפון לסוכנות תקבל תשובה מדוייקת. אבל במידה והמדיד אינו עקום, הסימנים עליו תקינים והאופנוע על משטח ישר - תמלא שמן עד שתקבל מקסימום במדיד( כמובן תוסיף קצת, תן לשמן לרדת(2 דקות), ואז תבדוק עד שתגיע לגובה הרצוי) באופן כללי כאשר בודקים שמן יש לבדוק כמו שאמרת עם מנוע חם אבל צריך לחכות עד שכל השמן ירד לעוקה - 5-10 דקות. אם אחרי שמילית עד הסוף (לפי המדיד) ,ביצעת כמה נסיעות והמפלס יורד באופן מוחשי - כנראה שהאופנוע אוכל שמן. אחרת כמובן - הכל בסדר. בהצלחה

eldad-g

New member
אולי בגלל 100 סמ"ק ההבדל בנפח

המנוע? בכל מקרה זה מה זנאמר לי במוסך אלדד

למעלה