בדיקת זרע

love261

New member
בדיקת זרע

צירפתי תוצאות של בדיקת זרע שעשיתי לא מזמן, אני לא מבין בזה כלום אבל הרופא אמר שמצבי לא טוב ולא נידב פרטים. מישהו יוכל לעזור לי?

debby12

New member
מנהל
קצת תשובות

אל תילחץ - אלה לא נראות לי תוצאות ממש גרועות. חוץ מזה לא נהוג להסתמך על תוצאת אחת של בדיקת זרע - אלא עושים לפחות שתיים (אצלנו השניה יצאה עם ריכוז פי 4 וחצי מהראשונה - לך תדע....) -- אז אל תסיק מסקנות לפני שעשית עוד בדיקה אחת לפחות - שתיעשה אחרי 3-4 ימים של התנזרות משפיכת זרע כלשהי. אז ככה, על פי מיטב הבנתי (אני לא רופאה - אבל לצערי כבר ראיתי כמה בדיקות כאלה) - יש 3 פרמטרים עיקריים: ריכוז, מורפולוגיה ותנועתיות. הריכוז בתוצאה שצירפת הוא 14 מיליון למ"ל. זרע תקין נחשב מ 20 מיליון ומעלה. אז 14 זה בינוני - אבל לדעתי בשום אופן לא מאוד גרוע. אני יודעת שבדרך כלל עם ספירה של פחות מ 5 מיליון הולכים ישר להפרייה חוץ גופית -- אבל לך יש כמעט פי 3 מזה (וזה עוד לפני הבדיקה השניה שבה "תביא אותה"...) מורפולוגיה - 6 % נורמליים. אני מניחה שעשו את הבדיקה לפי השיטה המחמירה מבין השתיים (יש שיטת קרוגר ושיטת WHO). ואם זה כך - אז הפרמטרים הם: 4% ומטה זה גרוע. 5-14% זה בינוני. ומעל 14% זה תקין [אתה יכול לראות את זה ב2 השורות האחרונות בטופס מתחת להערות) אז אתה יוצא בבינוני מבחינת המורפולוגיה. לגבי התנועתיות - אתה רואה בעצמך - כתוב שם בינוני. זה לא גרוע ולא מעולה - זה בינוני. בקיצור - לדעתי זה בינוני בכל הקטיגוריות - לא הייתי אומרת "מצב לא טוב". קצת עצות: להירגע ולא להתייאש. לקבוע תור לרופא פוריות הגבר (שישלח אותך לבדיקות דם וימשש לך את הבי___ - תתכונן נפשית...) להפסיק לעשן אם אתה מעשן. לעבור לתחתוני בוקסר כאלה מכותנה במקום תחתונים לוחצים. להתחיל לקחת ליקופן - תוסף מזון טבעי שאצלנו מאוד עזר - יש מאמרים ברשת על הקשר בין ליקופן לבין שיפור במצב הזרע. חוץ מזה - מחזור ייצור זרע לוקח בערך 70 יום - אז קח בחשבון שייקח זמן עד שזה משתפר.

נועם@בת

New member
המצב אכן אינו מזהיר

הנתון הבולט לעין הוא מורפולוגיה 6% (לעומת 14% של התקן) כלומר רק 6% מתאי הזרע הינם בעלי צורה תקינה לעומת 14% של זרע תקין. התנועה היא בינונית. במצב כזה יש סיכוי קטן להרות באופן טבעי ורופאים ימליצו לעשות השבחת זרע. כלומר שטיפת הזרע לסילוק התאים המתים והחדרת הזרע השטוף ישירות לתוך הרחם. לא התנוחה החביבה עלי
אבל תנוחה שבהחלט עושה ילדים. חוצמזה לא צריך לחכות שהרופא ינדב נתונים, צריך לבקש בנימוס או לדרוש. לפעמים לא יודעים מה לשאול אז שואלים עוד ועוד עד שמקבלים תשובה מספקת. בהצלחה נועם

למעלה