בדיקה ראשונה אצל רופא שיניים לילדים

liatbo

New member
בדיקה ראשונה אצל רופא שיניים לילדים

שלום לכם, 2 שאלות ... הראשונה- יש לי בן בן 3 ו-4 חודשים שבעקבות מוצץ -כשהוא סוגר את הפה יש מרווח די גדול בן הלסתות. בגלל זה וגם כי קראתי בפורום כי עדיף לקחת לבדיקה ראשונה כשאין בעיות או כאבים , התקשרתי לקבוע תור דרך מרפאתנו בכללית. שם המזכירות מסרו כי הוא צעיר מידי , לחכות עוד. השאלה היא, מה דעתכם ? האם לקחת רק כשיתלונן על כאבים ? האם צריך לבדוק את נושא המרווח (למרות שנראה לי שזה משהו שאין הרבה מה לעשות איתו... שאלתי השניה - יש לי תאומות בנות שנה ו-8 חודשים. עם רווח בין 2 השיניים הקידמיות . (לא חסרה שן, פשוט רווח של פחות מחצי סנטימטר. לא כל השיניים שלהן בקעו (יש מקדימה למטה רק 3 שיניים + טוחנת מכל צד) . האם יש משהו שמצריך בדיקה? האם מומלץ לקחת אותן לבדיקה ראשונה ? או גם כאן לחכות ? שאלה אחרונה - אנו מצחצחים לכולם שיניים בוקר וערב. האם זה מספיק? אגב לשלושת הילדים שן ראשונה בקעה רק בגיל שנה ו-4 חודשים. תודה רבה! ליאת.

בדיקת שיניים ראשונה

מומלץ לבצע כחצי שנה לאחר בקיעת השן הראשונה או בסביבות גיל שנה. לחלוטין לא מומלץ או כדאי לחכות שיכאב. בגילאי הילדים שלך מומלץ להיבדק אצל רופא שיניים מומחה לילדים. אם בקופת חולים אין רופא שיניים מומחה לילדים (וזו כנראה הסיבה שדחו את בקשתך להגיע לבדיקה) ניתן לגשת לרופא שיניים מומחה לילדים במסגרת מרפאה פרטית או במרפאה ציבורית שיש בה מחלקה לרפואת שיניים לילדים (למשל באיכילוב או בהדסה עין כרם). לגבי המוצץ, אם מפסיקים את ההרגל עד גיל 4-4.5 הפתח בין הלסתות עשוי להיסגר מאליו ובכל מקרה לא תהיה השפעה על עמדת השיניים הקבועות. רווח בין שיני החלב נורמלי ותקין לגמרי. ולגבי הצחצוח: אם הצחצוח נעשה על ידי מבוגר, פעמיים ביום זה בסדר.

liatbo

New member
תודה רבה על העזרה...!

הצחצוח אכן על ידי מבוגר ואכן אקח לבדיקה ...!

למעלה