בבילון 5

on drugs orange

New member
בבילון 5

יצא לי אתמול לחשוב על בבילון 5. נזכרתי שהתחנה סובבת סביב עולם (אפסילון היה השם?). עכשיו על הכוכב אמורה להיות מכונה מתוכמת ומוזרה אבל שכחתי מה היה הסיפור מסביבה (מי בנה אותה למה ומה התפקיד שלה בעלילה). אולי תוכלו לעזור לי להיזכר? וד"א - יש אולי סיכוי שישדרו את בבילון 5 בשידורים חוזרים?

Boojie

New member
לצערי העז אני לא זוכרת את הפרטים,

אבל בשאלות כאלה נכנסים לחיפוש של ה-Lurker´s guide, מחפשים, ומוצאים.

avima

New member
הבושה

טוב האמת היא שאני לא חושב שהסבירו למה בנו אותה (ואם כן אני לא זוכר) אבל היא די חשובה לעלילה. המכונה היתה יכולה להעביר חפצים ואנשים בזמן והיא זו ש"חטפה" את בבילון 4 יחד עם סינקלייר והעבירה אותו בזמן למלחמת הצללים. הידע של סינקלייר לגבי העתיד הוא זה שהשפיע על החברה המינברים להפוך אותו לסמכות רוחנית והשפיע על כול העלילה אחר כך (וכך גם הגיע שרידן לתפקידו). קיומה של המכונה נשמר בסוד והתגלה לטובים ע"י יצור בשם "זטרוס" (עם איזה 7 אחים באותו שם) בגלל שהמכונה אמרה להם. המכונה גם יצרה אצלהם הערצה ל "אחד" (ההנחה היא שהיא סיפרה להם על תפקידו ההסטורי).

jeb

New member
אם אני טועה נכון אז...

את זטרוס הם פוגשים כש-B4 חוזרת זמנית ל"עתיד" בשביל להוריד את האנשים מהזמן הזה שהיו עליה. אז הם פוגשים פעם ראשונה את ה"אחד", אבל הוא מוסתר בתוך החליפה שלו. רק אחרי שהם עוזבים הוא מוריד את המסכה ורואים שזה סינקליר. את המכונה הם מגלים כשהכוכב מתחיל לגלות אי יציבות, והם יורדים לחקור את המקור לזה. בינתיים המפעיל הקודם של המכונה מופיע כהולוגרמה בתחנה, ומבקש עזרה כי הוא הולך למות, והוא צריך מחליף ללב של המכונה.

avima

New member
סתם מתוך ענין

בהחלט סביר מאד שאת צודקת אבל למה החלטת שהשם ב ת ולא ב ט ? אני דווקא מניח שאת צודקת - והשאלה היא בגלל שאת בעלת מקצוע התמיהה היא בגלל 1.זה שם 2. זה היה בעל פה לגבי האפוסטרופ - לא יודע איך לכתוב אותו על המקלדת (יוצאים לי הסימנים הבאים ",;~ )

Boojie

New member
כי זה ב-th.

ו-th מתועתק לעברית כת´ (עם או בלי גרש, תלוי בצליל המילה). ומי שבילה כל כך הרבה שעות כמוני ב-Lurker´s guide ובאתר בבילון הרשמי של וורנר, סופו שיידע איך מאייתים כל דבר...

arifell

New member
אולי אני רק הדיוט פשוט

אבל אותי לימדו שt מתועתק לט´ ושהתעתיק של th זה ת´ (בלי גרש באף אחד מהמקרים, הוא שם כדי לציין אות בודדה)

Boojie

New member
שוב, זה תלוי בצליל.

ה-th בשם זת´רס זו פונמה שאין בעברית, של ת´ שמבוטאת כשהלשון נוגעת בשיניים ויוצרת קצת שריקה. כשזה מודגש, ובעיקר כשזה לא שם נפוץ, מסמנים את זה עם הגרש, כדי ליצור את ההבחנה בצליל. אגב, מסיבה שלא ברורה לי, זה צליל שנורא מקובל בשמות בספרי פנטזיה. כנראה שיש בו משהו זר...

on drugs orange

New member
אהה!

עכשיו הכל מתחיל לחזור אלי :) תודה רבה. אני באמת רוצה שידורים חוזרים של בבילון :(

למעלה