באס אנד קאר

מצב
הנושא נעול.
באס אנד קאר

באס אנד קאר
שלום, מישהו אולי יכול לתת לי פרטים על אוטובוסים מסוג "באס אנד קאר" שפעלו בדן בתחילת שנות השמונים? באתר של דן (מתוך "בגלגלי הזמן") מוזכר האוטובוס ונראית תמונה קטנה ומשטושטשת שלו. פעם אחת בילדותי נסעתי באוטובוס כזה, בקו 55. אני זוכר שהוא נראה לי די מרשים בזמנו, ממוזג, וכן שהפנימי שלו התחיל בספרות 14. אשמח לפרטים נוספים, תודה, אוריינט.

DannyJJ

New member
יוווווו מה שאתה מזכיר לי!

באס אנד קאר
שלום, מישהו אולי יכול לתת לי פרטים על אוטובוסים מסוג "באס אנד קאר" שפעלו בדן בתחילת שנות השמונים? באתר של דן (מתוך "בגלגלי הזמן") מוזכר האוטובוס ונראית תמונה קטנה ומשטושטשת שלו. פעם אחת בילדותי נסעתי באוטובוס כזה, בקו 55. אני זוכר שהוא נראה לי די מרשים בזמנו, ממוזג, וכן שהפנימי שלו התחיל בספרות 14. אשמח לפרטים נוספים, תודה, אוריינט.
גם אני כשהייתי קטנצ'יק נסעתי כמה פעמים באוטובוס היפה הזה ואני זוכר שמאחורי הנהג היה ספסל שעליו ישבו הנוסעים לאורך האוטובוס ולא שניים שניים! וגם היו מצלצלים בפס הצהוב ולא מושכים בחוט או לוחצים על כפתור כמו היום! היו ימים! וזה היה אוטובוס ממוזג! היה לו גם רעש מאוד מיוחד ואופייני! ואני מאוד אהבתי אותו!

../images/Emo45.gif

גם אני כשהייתי קטנצ'יק נסעתי כמה פעמים באוטובוס היפה הזה ואני זוכר שמאחורי הנהג היה ספסל שעליו ישבו הנוסעים לאורך האוטובוס ולא שניים שניים! וגם היו מצלצלים בפס הצהוב ולא מושכים בחוט או לוחצים על כפתור כמו היום! היו ימים! וזה היה אוטובוס ממוזג! היה לו גם רעש מאוד מיוחד ואופייני! ואני מאוד אהבתי אותו!

זה בדיוק זה! עם הספסל ועמדת הצלצול המיוחדת. בזמנו מזגן באוטובוס עירוני היה שוס (למרות שהיו שלוש או ארבע וספות ממוזגות). חבל שהוא נעלם מהנוף שלנו כל כך מהר (מצד שני אולי היו סיבות כלכליות/טכניות שהשביתו אותו מהר כל כך).

והנה התמונה שלו

באס אנד קאר
והנה התמונה שלו
מתוך אתר דן. העליונה כמובן (אין קשר לכרטיסנית שמציצה שם).

טוארג

New member
המממממ אני אנסה...

באס אנד קאר
המממממ אני אנסה...
בניגוד לדעה הרווחת, זה היה אוטובוס בלגי ולא אמריקאי... הוא תוכנן במיוחד עבור דן, אבל בסופו של דבר יוצרו מכונות בודדות (נדמה לי ש-6...) וכולן הגיעו לדן. יש כמובן את התמונה המפורסמת של 1402 עם הנהגת...

טוארג

New member
1402

המממממ אני אנסה...
בניגוד לדעה הרווחת, זה היה אוטובוס בלגי ולא אמריקאי... הוא תוכנן במיוחד עבור דן, אבל בסופו של דבר יוצרו מכונות בודדות (נדמה לי ש-6...) וכולן הגיעו לדן. יש כמובן את התמונה המפורסמת של 1402 עם הנהגת...
1402

אורי404

New member
האוטובוס הזה היה עם מנוע MADE IN

נהגת? בקו 54?
היום זה לא היה הולך... תודה על המידע. על איזה מנוע הוא מורכב? ככל הזכור לי הרעש של המנוע שונה מאוד מהמאנים של אותה תקופה.
האוטובוס הזה היה עם מנוע MADE IN
AMERICA. המרכב-בלגי. היצרן הזה התפרק זמן קצר לאחר ש"דן" רכשה את האוטובוסים הללו. סביר להניח, שעם הפירוק, ידעו, שאין סיכוי לחלקי חילוף, ולכן, הם יצאו מהר משירות. מאז ועד היום, כדיוע, דן קנו ברב המוחלט את תוצרת מאן.

WOW איזה סמלים מדהימים יש לו

WOW איזה סמלים מדהימים יש לו
הסמל של דן ממתכת בצד והסל שלו גם מהמם
. הנה עוד אוטובוס שפוספס והיה יכול להיות מוצג מעניין ומאוד מיוחד ב"מוזיאון דן" או לפחות מוזיאון משותף אילו היה
אגב, אני בחיים לא ראיתי אותו במציאות

ג'קי הביא כאן לפני כמה חודשים פרטים

באס אנד קאר
חדשים על האוטו. איני זוכר כ"כ את כל הפרטים ואני מקווה שיראה את השרשור ויגיב.ממה שאני זוכר האוטובוס הזה יוצר ע"י חברת mol שלימים פשטה את הרגל ונרכשה ע"י יונקיירה. דן קנו מס' רב של אוטובוסים, אך לרוע המזל המפעל פשט את הרגל ורוב המכונות לא סופקו (כאשר הכסף שולם כבר). רוב האוטובוסים לא החזיקו מעמד זמן רב, עקב חוסר בחלקי חילוף.אם איני טועה, המנוע היה מנוע קאמינס. הנה אחת התמונות שהביא לכאן ג'קי: שם האוטובוס: Bus&Car - Eagle 17.

יצחקA

New member
נראה יותר קצר מהאוטובוסים של היום..

חדשים על האוטו. איני זוכר כ"כ את כל הפרטים ואני מקווה שיראה את השרשור ויגיב.ממה שאני זוכר האוטובוס הזה יוצר ע"י חברת mol שלימים פשטה את הרגל ונרכשה ע"י יונקיירה. דן קנו מס' רב של אוטובוסים, אך לרוע המזל המפעל פשט את הרגל ורוב המכונות לא סופקו (כאשר הכסף שולם כבר). רוב האוטובוסים לא החזיקו מעמד זמן רב, עקב חוסר בחלקי חילוף.אם איני טועה, המנוע היה מנוע קאמינס. הנה אחת התמונות שהביא לכאן ג'קי: שם האוטובוס: Bus&Car - Eagle 17.
נראה יותר קצר מהאוטובוסים של היום..

elians

New member
לקחת לי את השאלה מהפה ../images/Emo6.gif

יש היום איפהשהו אחד כזה בתור
גרוטאה או מחסן באיזו חצר?
לקחת לי את השאלה מהפה

הוא נראה אוטובוס מאוד מעניין, מישהו באמת יודע איפה יש כזה אוטובוס זרוק ? ניר? אביתר? אנדי ? מישהו?

אורי404

New member
לא נראה לי שיש סיכוי שהוא שרד, אבל

לקחת לי את השאלה מהפה

הוא נראה אוטובוס מאוד מעניין, מישהו באמת יודע איפה יש כזה אוטובוס זרוק ? ניר? אביתר? אנדי ? מישהו?
יש לפעמים הפתעות. הכי 'נפוץ' זה למצוא טייגרים או SL-ים (כולל וספות ומוגמרים) כגרוטאות/מחחסנים וכו'. מפרקיות, כריטסיניות SL (לגבי כרטיסניות טייגרים, יש לא מעט בגלריה "הישנים והמוזנחים"), מאן SU מוגמר ו"זלדה" והפיפ"א נדיר, אם בכלל, למצוא.

elians

New member
כמה כאלו היו בארץ בכלל?

יש לפעמים הפתעות. הכי 'נפוץ' זה למצוא טייגרים או SL-ים (כולל וספות ומוגמרים) כגרוטאות/מחחסנים וכו'. מפרקיות, כריטסיניות SL (לגבי כרטיסניות טייגרים, יש לא מעט בגלריה "הישנים והמוזנחים"), מאן SU מוגמר ו"זלדה" והפיפ"א נדיר, אם בכלל, למצוא.
כמה כאלו היו בארץ בכלל?
ככל שיש יותר יש יותר סיכוי למצוא שרידים

יצחקA

New member
אני זוכר שבאחד ההסברים של ארזS

אני זוכר שבאחד ההסברים של ארזS
או של אוהד11 בפורום, נאמר שאחד מהאוטובוסים הללו נפל למים בפריקה שלו בנמל.

מצב
הנושא נעול.
למעלה