באסים ארוכים

  • פותח הנושא Soak
  • פורסם בתאריך

Soak

New member
באסים ארוכים

שלום לכולם יש לי מערכת רמקולים ממוחשבת - פשוטה מאוד יחסית למערכות קולנוע ביתי, אך משוכללת יחסית לרמקולים של מחשב הלא היא DDT2200 של קריאייטיב שמורכבת מחמישה לווינים וסאבוופר. הבעיה היא שכשאני שומע מוסיקה מהרמקולים המוסיקה נשמעת מצויין בחדר שלי, אבל ככל שמתרחקים ממנו לשאר חדרי הבית מה ששומעים הם בעיקר באסים מאוד גבוהים (מה שאבא שלי מגדיר: הבית כולו רועד) והמוסיקה אי שם ברקע. זה מאוד מוזר כי בחדר שלי המוסיקה והבאסים הם באותו ווליום ומתחברים יופי אבל ככל שמתרחקים קול הבאסים עולה ונהיה עמום ונמוך ככה שממש מפריע לשא האנשים בבית. יש למישהו הסבר לתופעה? ואולי אפילו פיתרון? (מבלי שאצטרך להוריד את רמת הבאסים כי בשבילי זה מצויין)
 
באס - רץ למרחקים ארוכים

תדרים נמוכים מתפשטים באוויר לכל הכיוונים כגלי הלם, ומרעידים בדרכם חפצים ועצמים אחרים. צלילים גבוהים יותר הם כיווניים יותר, אינם מתפשטים לכל הכיוונים ולכן נבלמים בקירות החדר. עוצמתם נחלשת ככל שעליהם לבצע "פניות" כדי להתקדם במסדרון, למשל. לגבי פתרונות אקוסטיים, לוכד באס לפני הדלת של החדר, כפי שהוסבר בסמינר, אולי יוכל לסייע.
 

Soak

New member
מעניין

אחרי שקראתי את ההודעה שלך בדקתי ובאמת שמתי לב שלא משנה באיזה חלק בחדר אני עומד, הבאס נשמע אותו דבר למרות שהוא יוצא מהסאבוופר (אפילו אם אני ממש רחוק ממנו). לגבי לוכד באסים, אני לא אשקיע עד כדי כך. מקסימום אוריד את רמת הבאס. יש איזה מאמר לקרוא בנושא התדרים? זה מעניין.
 
למעלה