אתן זוכרת ש

אתן זוכרת ש

פעם היתה כאן מישהי שהיא מעבירה שעורי יוגה והיא אמרה שהיא חוקרת בין הקשר של יוגה ושחלות פולציסטיות או משהו כזה.. אז אתן יודעת מה עם זה?! מה המסקנות!? וחוץ מזה... במסגרת ההחלטה שלי לקחת את עצמי לידיים חשבתי להתחיל לעשות יוגה נשים(מ2 סיבות- אחת כי יוגה זה מרגיע ופולציסטיות זה הרבה פעמים קשור ללחץ וחוסר איזון) רעיון טוב?! ואם כן ידוע לכן על מקומות לעשות את זה(אני דיי מעדיפה פרטי אם זה לא יקר בטירוף) באזור הצפון(חיפה,קריות,עכו, נהריה) ודבר נוסף.. אני רוצה לעשות לעצמי סדר יום(שכולל ספורט אכילה נכונה ובע"ה יוגה....) יש לכם רעיונות איך אני עושה את זה.. אני יודעת שיש הרבה מה לעשות ואניח עבודה איי שם.... :) אוהבתותכן...

ספרייט 7

New member
זוכרת בטח זוכרת..

באמת מענין מה אם המחקר? מצטרפת לשאלות.. נשמע מענין..

את צודקת...

יש בעיה עם יוגה ולכן חשוב לא ללכת לכל אחד שעושה יוגה(מי שמקפיד על זה מהעניין ההלכתי). אני אישית רוצה לפנות ל"מכללת אילמה" ולשאול אותם אם הם יודעים על מטפלים- המקום דתי והם יפנו אותי לאנשים הנכונים...בלי נדר...:) אני אספר לכן מה התוצאות של השיחה... דבר נוסף.. אני יודעת שאפשר גם לשאול את מכון פועה והם גם מפנים.. וכנ"ל אני אתלפן ואספר לכן מה אמרו לי... שבוע מבורך.. ולכל המנסות-הריון במהרה!

minimousegi

New member
באמת מעניין לשמוע...אולי אני אצטרף בקאנטי...

תודה על הרעיון!

היי ממושקא

מה המצב? זוכרת אותה, נדמה לי ששמה עופריק? אם אני לא טועה וזו אותה אחת, אני רואה אותה בפורום 'לידה פעילה וביתית'. ונדמה לי שהיא בהריון עכשיו עם תאומים...
ושיהיה לה בהצלחה אם היא קוראת! היא המליצה לנו בעבר על 'תנוחת האישה'. שאלתי גם את המורה שלי והיא אכן מאוד מומלצת ואף קלה לתרגול. זאת תנוחה ש'פותחת' את האגן ומאפשרת זרימה של דם לתוכו. אולי זה עבר מהקישורים של הקומונה לפה? אני אישית מתרגלת כרגע יוגה נשית אחרי שבעבר עשיתי קורס יוגה בסיסי מאוד. התחלתי לפני כמה חודשים זה רק פעם בשבוע והאמת שלאחרונה אני לא מתמידה אבל זה עושה לי נהדר. זה מאוד נחמד לתרגל בסביבה נשית, בייחוד באיזורים ש'מסתכלים' בהם אחד על השני ובייחוד אם למישהי נניח מפריע לתרגל בסביבה של זרים. מה גם שמורה טוב תמיד ינחה את המתרגלים לא לעשות תרגילים מסוימים לפני, בזמן או אחרי מחזור. בעקרון מומלץ לתרגל יוגה בבוקר, אבל אני אומרת - עדיף בערב מאשר בכלל לא
ומאוד חשוב להגיע עם קיבה ריקה. מה שמגביל עוד יותר למי שבא מורעב ישר מהעבודה. אני במקרה שלא יוצא לי - אוכלת משהו קטן לפני. זה מסובך בעיקר אם את בדיאטה שאסור לאכול בה אחרי פעילות גופנית
גם חשוב לבוא נקיים והיגיינים - בחורף זה לא בעיה אבל בקיץ אם את אחרי יום עבודה, ממש צריך להקפיד על זה בשביל ההרגשה הטובה ואז יוצא שלפעמים מתקלחים לפני ואחרי השיעור
אני מאוד סקרנית לדעת בהקשר לנושא ההלכתי. תוכלו לפרט לי? ראיתי משהו בטלוויזיה פעם בהקשר של עבודה זרה אבל אשמח מאוד להסבר כי מצד שני שמעתי שיש גם חרדים שמתרגלים. את יכולה להכנס לאתר 'יוגה' או לאתר של ארגון מורי היוגה ולחפש באיזור הצפון. תמצאי אותם בקלות בגיגול קצר. אני ממליצה. אחרי השיעור זה מרגיש לפעמים כמו ללכת על עננים. כיף של גופנפש בהתגלמותו. והמלצה קלה - יש כל כך הרבה סוגים של יוגה וגם חשוב לזכור שהחיבור עם מי שמעביר את זה גם חשוב, אז גם אם תלכי פעם ולא תהיי בטוחה - תני לזה צ'אנס וגם אם לא אהבת - תנסי משהו אחר או מורה אחר - אני בטוחה שלכל אחד/אחת יש אי שם את היוגה שמתאימה לו. אני למשל יותר מתחברת כרגע לצד של התרגול ולאו דווקא לצד הרוחני שמרתיע לעיתים אנשים, וזה מה שטוב לי עכשיו, אבל אני חייבת להגיד שהפאן הרוחני מגיע מאליו גם דרך התרגול, וגם אם לא מתכוונים אליו (ואני לא מתכוונת חלילה לעבודה זרה כלשהי.. פשוט הרגשה טובה של חיבור אל הגוף ואל העולם). ושתי אזהרות לסיום - א. זה עשוי למכר ב. זה גם מעצבן. אחרי שמתרגלים יוגה פתאום קולטים שאם כולם היו עושים את זה העולם היה מקום רגוע, שליו וטוב יותר, ודווקא המחשבה הזאת מרגיזה אותי לפעמים. כשיוצאים שלוים ונעימים מתרגול לרחוב ונתקלים פתאום בלכלוך, אלימות או רוע - שלא מובנים לי -הדיסוננס צורם יותר מביום יום.

minimousegi

New member
ממושקא מצאתי! הנה קישור להודעה מהקומונה

ואני אשלח לה הודעה שתבוא אלינו קצת...

למעלה