אתה נגלת

אתה נגלת

אחד הניגונים המרגשים של חסידי ברסלב,אולי ר´ פראזניק ירחיב קצת על הניגון:))))

ככה../images/Emo46.gif

זה לא נותן להוריד את הקישור??? לא נורא מייד האיש יבדוק מהי הבעיה:))))

פראזניק

New member
איש, אני כועס נורא:))))))

בפעם השלישית לכתוב על הניגון הזה? אוי אוי אוי...
ניגון אתה נגלית (וניגון "אשת חיל") הם ניגונים שהושרו בבית מדרשו של הבעש"ט (כמדומני, או אצל נכדו רבי ברוכ´ל ממז´בוז´). הניגון הזה, ששרים אותו בברסלב על "אתה נגלית", שרו אותו על "אשת חיל", והניגון שמנגנים היום על "אשת חיל", שרו על "אתה נגלית". רבינו ז"ל אמר: "צריך להפוך" ואכן הפכו ועד היום מנגנים בברסלב את הניגונים האלה בסדר ה"הפוך". וסתם סיפור (שגם אותו אני מספר בהקשר הזה פעם שלישית:))) : לאחר פטירת רביז"ל, נסע חזנו, ר´ חייקל לרבי מרדכי מנעשכיז, כאשר היה אצלו, ביקשו רבי מרדכי שינגן לו איזה ניגון מרבי נחמן. רבי חייקל ניגן את "אשת חיל", לאחר ששמע את הניגון, הגיב רבי מרדכי "מהניגון רואים שלרבך היתה רוח הקודש..." ואם אמנם הניגון היה מבית מדרשו של הבעש"ט (או של רבי ברוכ´ל), הרי שרבי מרדכי הכיר את הניגון משם, ומה ראה לומר מכוח הניגון שלרבינו יש רוח הקודש? אלא, שכאשר הוא שמע שרבינו ז"ל הורה להפוך את הניגונים, לשיר את "אשת חיל" על "אתה נגלית" ולהיפך, מזה למד רבי מרדכי לומר ש"לרבך היתה רוח הקודש". האזנה נעימה לכולנו. ואנחנו מקוים שר´ איש יביא לנו מידי פעם עוד ניגונים ברסלביים מקוריים כאלה, המנוגנים בכזו נעימות, פשיטות ותמימות, ע"י קלרינט. אין מה לומר, אני נהניתי מאד מאד. ודרך אגב, בפורום של איש, פורום "כליזמרים", הועלו הרבה ניגוני ברסלב. הכנסו לשם, תחת הקטגרויה "קישורים" מופיעים ניגונים ושירים שונים, ביניהם שירי ברסלב. ושוב, האזנה נעימה לכולנו. פראזניק

הנה המקום הנכון להעלות קבצי ניגונים

איש הרוח, אל תשלח אותנו לאתרים כמו אמברוזיה. אנחנו לא רוצים להיות חברים שם... בשבילך, ובשביל כל החברים: פתחנו מקום חדש בשרת של אתר ברסלב שתוכלו לשים שם קבצי ניגונים ללא כל הגבלה! בחינם! למניעת נזקם של טרוריסטי אינטרנט לא נפרסם כאן את הפרטים, לכן: כל מי שמעונין, נא לפנות אלי באימייל, מסר, או אייסיקיו 162222918 (כן, אני יודע שזה מספר יפה. למכירה לרציניים בלבד...)

למעלה