אתאיזם וקבלה

Volunteer

New member
אין מה לעשות, זולת הפניתך

לנמוקים לפסילת אלהיך, אשר כבר הושמעו כל ההסברים המתחרים ישקלו על פי אותם קריטריונים זהים. לא תהיה אבן ואבן, לא תהיה איפה ואיפה הוסף על כך את העובדות הבאות: (1) לא קים מבחן או נסוי, ואפילו מחשבתיים, היכולים להדגים כי אלהיך מצוי גם מחוץ לתבן אשר בין שתי אזניך (2) עם כל טענה בנוגע לאלהיך, יש לספק גם השערה מבטלת ה"מסבירה" מדוע אין רואים את שנטען (3) עולם עליו נטען כי הוא מנוהל ומושגח אישית, הינו indistinguishable לחלוטין מעולם כאוטי, אקראי, שרירותי (4) טענה נסח "וכי מה יכולה להיות הסבה ל- xxxx, אם לא yyyy ?" בתחום אמפירי, היא כשל לוגי ותבין מדוע אף בר-דעת אינו יכול לקבל את אלהיך _____________________________________________________________

Volunteer

New member
אני מבקש להדגיש כי כל ההצעות ההסבר

בנוגע למקור החיים על כדה"א תישקלנה על פי קריטריונים זהים לא ננהג משוא פנים בטענה כלשהי. לא תהיה לנו בכיסנו אבן ואבן, ולא תהיה בביתנו איפה ואיפה. אבן שלמה וצדק יהיו לנו, איפה שלמה וצדק יהיו לנו מי שאינו יכול להתמודד על פי כללים אלה - מוטב כי יעתיק את ווכחנותו לפורומי אמונה. שם מקומו _____________________________________________________________

פרסי ועירקי שבאו בברית הנישואין

העירקי: חתונה-עלי, ירח אדבש-עלי, אולם-עלי,ומה אתה מביא? הפרסי: אני מביא קבלה

5GIPI5

New member
בדיחות זה יפה למי שרוצה להבריא

קבלה זה לא משהו מצחיק , בעיקרון פועל כאן של קבלה ונתינה אם זה מה שאתה נותן זה מה שאתה מקבל. היום החילוניים לא פראיירים היום מתחתנים בנוכחות עו'ד, עורכים הסכם ממון קרי חותמים על הסכם שבו אם העסק לא יעבוד מה ששלי שלי ומה ששלה שלה,למעשה המושג ברית נישואין הפכה לבדיחה , היום מהגדרה לנישואין היא שני בוגרים ,ויכול להיות גם בני אותו המין שחיים ביחד ואם הם רוצים הם מגדלים ילדים , שום ברית ושום חוזה , אם מחר לא יהיה טוב לחיות ביחד נפרדים וזורקים את הילד על ביטוח לאומי,

pembencipolisi

New member
../images/Emo127.gif

מוהרה``ג אבנר דן מצחיק יותר

האומר דבר בשם אומרו מביא את גאולה לעולם. אני מקוה שלא התכוונו לגאולה כהן, ואף לא לאותה בתולה זקינה בחצר אחשורוש [אם הוגלתה אף היא בגלות יכניה, הלא אותה שרמוטה עברה את גיל ה90] אלא באיזו גאולה סקסית הנושאת חן בעיני כל רואיה

pembencipolisi

New member
שמעתי בעבר בדיחות ישנות של אבנר דן

על עולי ברית המועצות לשעבר, לא ידוע לי מה לו מפרסים ועיראקים...

כנראה שלא הקשבת דייך

רוב מערכוניו הראשונים דוקא על פרסים ועיראקים. כגון פרסי בתעלה.

dan154

New member
אני חושב שגם אתיאסטים צריכים לשמור

קבלות. למקרה שיצטרכו להחזיר את המוצר וזה, אי אפשר לדעת.

miyamoto

New member
מזכיר מקרה משעשע.

אפרופו קבלה. במסגרת התנדבותי במד"א הייתי ברשת מזון גדולה כדי לאסוף מזון (פרויקט קמחא דראש-השנה). עמדתי עם החולצה של מד"א תחובה בג'ינס כך שיצא שנראיתי מעט כמו מאבטח, אנשים רבים הראו לי את הקבלה ביציאתם...
אפילו החלפתי את המאבטח לזמן מה, השעשעתי עם המגנומטר. ועכשיו ברצינות, אני די מזלזל בקבלה. מבחינתי אין הבדל בין זה לבין כל שטות אחרת של 'העידן החדש', אותה הגברת בשינוי אדרת. תקרא לזה צואה או תקרא לזה חרא, זה מסריח באותה המידה.

ובכל זאת

על שום מה המהומה?? מה מייחד אותה? (מלבד הנסיון החדשני לחבר דת לניו אייג') מישהו?

יש מהומה ולא סיפרו לי?

המהומה היחידה היא של סוחרי ניו-אייג' המנסים למכור לציבור את מרכולתם: מים קדושים בברכת הבאבא-בובה, סדנת מדיטציה צנטריפטלית לשיפצור הרוחניות, או קורס בקבלה, סליחה, חוכמת הקבלה, במחיר סימלי של חמשת אלפים תקילין.

רק שתדע שיש דבר כזה...

מים קדושים, וזה אמיתי. מים קדושים, זה מים בעלי חשיבות דתית, ואם תשאל אנשים, הם יגידו לך שלמים כלשהם יש חשיבות באמונה שלהם.

dan154

New member
"הקשיבו הקשיבו, רק היום, מים בעלי

חשיבות דתית, בעלי משמעות בעיני אנשים רבים, רק היום!" זה לא מה שתשמע מהרמאים שמנסים למכור מים כאלו, נכון? אני חושב שהם מתכוונים למשהו אחר כשהם אומרים "מים קדושים", מה אתה חושב?

baudrate

New member
הדעה שלי על קבלה

שזה מסריח מקילומטרים. ידידה שלי התחילה ללמוד קבלה ואחרי חודשיים התאשפזה בגהה. ראיתי איך זה קורה לה, כואב הלב, מבן אדם נורמלי הקבלה הפכה אותה לשבר כלי. בניביון להבין מה יש שם שגורם לבן אדם להשתגע, קראתי והבנתי את זה שזהו פשוט השטות שיש שם. זה דומה לסיינטולוגיה או לכתות אחרות.

אז

למעשה הסיבה שמהללים, משתגעים, מסתייגים את/מ-הקבלה היא שהיא דומה לכל שטות אחרת? :( לא הבנתי.

למעלה