אתאיזם וקבלה

מבחינתי...

זה להזמין חדר, ולקבל מידע על המלון. ד"א אפשר גם לקבל מקבלות החזרי מס, אז לא לזרוק

המלצות

איפה/אצל מי כדאי ללמוד קבלה?.. כאלה שלא ינסו להחזיר בתשובה כמובן.

Wakamusha

New member
יש את האפסטרט הנוכחי

לך לwww.kab.co.il יש שם אפילו ספרים בחינם. אם אתה ממש רוצה לוותר על ההשכלה שלך, אתה יכול אפילו להרשם לתנועה! (נכתב בלשון זכר אך מופנה גם לנקבה) למה לעזאזל ללמוד את החרטה הזה?

כי "החרטה" הזאת היא דבר מקסים

ויפה שעוזרת לאנשים בחיים ויש לי דוגמאות של בן זוג שלי ושל ידידים שלנו פשוט צריך לדעת אצל מי לילמוד יש מורים שמשתמשים בקבלה בשביל לעשות שטיפות מוח ויש מורים טובים שמלמדים את כל האמת ומספרים את העובדות למה ואיך ומתי כמו מורה של בן זוג שלי והידידים שלנו במוסקבה. הייתי חייבת להגיב למרות שאני ממש לא אתיאסטית אני מאמינה כל החיים שלי באלוהים ומאמינה אם לא אלוהים לא היינו בעולם הזה עכשיו הוא ברא את עולם ואת כולנו. והפורום שלכם ממש לא לרוחי אבל עדיין ניכנסתי פעם אחת כי סתם עניין אותי מה אתם כותבים פה. זהו.

sshender

New member
../images/Emo6.gif מאוד משכנע..... ../images/Emo4.gif

במיוחד הקטע של: "אני מאמינה כל החיים שלי באלוהים ומאמינה אם לא אלוהים לא היינו בעולם הזה עכשיו הוא ברא את עולם ואת כולנו." איך לא חשבתי על זה קודם, אה?

הרזבם

New member
אין שום הוכחה שזה עובד

או עבד אי פעם... התנאים יכלו להחריב ערים במילים... בעבור חנינא בן דוסא עמד העולם... כולם היו מקובלים וגדולים בתורה. הם חיו כבהמות ומתו ככלבים. את בשרו של רבי עקיבא לקקו הכלבים. זו תורה וזו שכרה? סבל ואומללות הוא נר לרגל עם ישראל מימים ימימה. עם נבחר... אמרנו כבר?... מקובלים, כאחד האדם המה. הכל הבל הבלים ואין אמת מאחורי המיסטיקה המפולפלת והמפותלת. הכל קישקוש. עזר לבן זוגך? - על פלאסיבו שמעת?

קשר ישיר

וגם אם ספר פילוסופי/מיסטי כלשהו עזר לך... אין זה מוכיח את קיום הבורא אלא להיפך.

אנטוליו

New member
../images/Emo123.gifמיסטיקה שווה לתחת?

מעולם לא למדתי קבלה, אך אם היא מסבירה את תהליך של בריאה וקיומו של העולם כתוצאה מצמצום של של ישות מושלמת וכל יכולה, סימן שיש חוכמה בקבלה. זה ההסבר הרציונלי היחידי שמתקבל על הדעת והוא נותן גם תקווה, בזמן שההסבר המכני של האתאיזם שאין בורא וקיימים רק חומר ואנרגיה עיוורים בלבד גורם לחוסר תקווה וליאוש.

הרזבם

New member
כן. מיסטיקה שווה לתוחייס

וההסבר של המקובלים שווה לתוחייס. אם יש הסבר - הם לא יודעים אותו.

למעלה